April 7, 2017 at 09:51PM

April 7, 2017 at 09:51PM

نویسنده:Zhuanتاریخ:۱۸ فروردین ۱۳۹۶دیدگاه:يك نظربازدید:412

@zhuanchannel
پیام هایی که با زبان بدن ارسال می کنیم

اشاره های غیرکلامی نا محسوسی وجود دارد که بدون این که هوشیار باشیم روی دیگران تاثیر عمیقی می گذارد. در این جا با چند نمونه از اشارات غیرکلامی در زبان بدن آشنا شوید.

گشاد کردن مردمک
در تحقیقاتی که انجام شده است عکس زنانی که مردمک چشم آن ها درشت تر بود به عنوان جذاب ترین زنان انتخاب شدند. تاریخچه این موضوع به زمان مصر باستان باز می گردد.
زمانی که زنان مصری با ریختن سم بلادونا داخل چشم هایشان مردمک چشم هایشان را درشت تر می کردند.

ابرو بالا انداختن

گاهی اوقات وقتی یک شخص آشنا را می بینیم بدون این که خودمان متوجه باشیم ابروها را بالا می اندازیم. اما به صورت خودآگاه از این زبان بدن به عنوان احوالپرسی با دیگران استفاده می کنیم. این زبان بدن در همه جای دنیا شناخته شده است.

لبخند مصنوعی
پل اکمن روانشناس آمریکایی در یکی از تحقیقاتش لبخندهای واقعی را مورد مطالعه قرار داده است که در آن می توان شادی واقعی و شادی مصنوعی را تشخیص داد.

کلید اصلی در داخل چشم ها قرار دارد.
لبخند واقعی چشم ها را نیز شامل می شود. لبخندی که باعث باریک شدن گوشه خارجی چشم و ایجاد چروک در گوشه چشم می شود.
لبخندهای مصنوعی برای آرام کردن فرد مقابل انجام می شود و پیغامی که با لبخند مصنوعی می دهند به این شرح است: “می خندم اما لذت نمی برم” یا ” می خواهم تو را راضی نگه دارم”

مشت کردن دست
در این زبان بدن دست ها مشت می شود و انگشت شست بیرون می ماند. این حرکت ابزار موثری است که هنگام تاکید در گفتگوها به کار می رود. به عنوان مثال اگر سخنرانی های بیل کلینتون را دیده باشید می بینید که به کرات از این زبان بدن در سخنرانی هایش استفاده می کند.
#ترجمه
#شخصیت_شناسی
مجله هنرى ژوان

برچسب ها: ,

دیدگاه

دیدگاه خود را ارسال کنید