April 9, 2017 at 11:07AM

April 9, 2017 at 11:07AM

نویسنده:Zhuanتاریخ:۲۰ فروردین ۱۳۹۶دیدگاه:بدون نظربازدید:504

@zhuanchannel
3 قانون ساده درباره قدرت کلمات در رابطه

در هر رابطه ای ممکن است پیش بیاید که هر دو طرف دیگر مراقبت کلماتی که به زبان می آورند نیستند و با حرف ها و کلمات اشتباه باعث دور شدن از یکدیگر می شوند. توصیه هایی که در زیر آمده می آموزد که چگونه گرمای یک رابطه را حفظ کرده و از رفتارها و جملاتی که باعث جدایی و شکست در روابط می شود جلوگیری کنیم.

_ارزش یک سپاسگزاری را با منفی گرایی از بین نبرید

آیا تا به حال دقت کردید بعضی ها فکر می کنند همیشه باید ناراضی باشند حتی زمانی که می خواهند از کسی سپاسگزاری کنند. مشکل این جاست که مغز این اشخاص عادت دارد با انرژی زیاد فقط به چیزهای بد واکنش نشان دهد. اگر می خواهید از کسی سپاسگزاری کنید آمیخته با شکایت و انتقاد نباشد.

غلط: نوشیدنی امروز خوشمزه بود، برعکس دیروز
درست: نوشیدنی امروز خوشمزه بود، متشکرم

_هنگام صحبت درباره آرزوهای تان عبارات “نمی خواهم” و “دوست ندارم” را به کار نبرید

قدرت کلمات در رابطه
به زبان آوردن کلماتی چون “نمی خواهم” و “دوست ندارم” تاثیری منفی از خود بر جای می گذارند. بنابراین نباید ارزش آرزوهای تان را به کار بردن این کلمات منفی از بین ببرید. به علاوه وقتی همسرتان چنین کلماتی را از شما می شنود نمی دانند که باید چه واکنشی داشته باشند و در نتیجه کاری که در مقابل انجام می دهند مطلوب شما نخواهد بود.

غلط: نمی خوام منو کنترل کنی
درست: ازت می خوام بهم اعتماد کنی

_به جای عبارت “اما” از کلمه “و” استفاده کنید
این قانون به نظر ساده می آید اما باید مدت ها آن را تمرین کنید تا بتوانید آن را در زندگی و روابط تان به کار ببرید. اما این کار ارزشش را دارد زیرا زندگی شما را از جنگ کلمات تبدیل به میدان همکاری می کند و به وضوح می توانید شاهد تغییرات در زندگی خود باشید.

غلط: درکت می کنم، اما، از تو هم می خوام منو درک کنی
درست: درکت می کنم، و، از تو هم می خوام که منو درک کنی

معمولا اکثر ما قدرت کلمات را دست کم می گیریم و مهم تر از همه برای کار کردن روی عادت های سخن گفتنمان تنبلی می کنیم. بنابراین باید یاد بگیریم طوری صحبت کنیم که به دیگران اجازه دهیم ما را درک کنند نه این که با مشکلاتی که در اثر سوءتفاهم و به کار بردن جملات اشتباه ایجاد شده اند دست و پنجه نرم کنیم.
مجله هنرى ژوان

برچسب ها: ,

دیدگاه

دیدگاه خود را ارسال کنید