January 13, 2020 at 08:00PM

January 13, 2020 at 08:00PM

نویسنده:Zhuanتاریخ:۲۳ دی ۱۳۹۸دیدگاه:بدون نظربازدید:1,325

@zhuanchannel
گروه خونی شما در مورد سلامت بدنتان چه حرفایی برای گفتن دارد؟
روزیاتو _ترجمه:سعیده اکبری

در سال ۱۹۳۰، یک پروفسور ژاپنی به نام توکِجی فوروکاوا مقاله‌ای را در این زمینه منتشر کرد که نشان می‌داد هر کدام از گروه‌های خونی A ،B ،O و AB در افرادی که آنها را در بدنشان دارند ویژگی‌های شخصیتی خاصی را منعکس می‌کند.
از آن پس، طبقه‌بندی گروه خونی یا کتسوئکی گاتا به جدیت وارد فرهنگ ژاپن شد.

_اگر گروه خونی شما A است
اگر گروه خونی شما A است، می‌توانید گلبول‌های قرمز خون خود را به افرادی که گروه خونی نوع A و B دارند اهدا کنید.

بنا بر گزارشات مؤسسه ملی سلامت، اگر گروه خونی A دارید، به احتمال زیاد میزان هورمون استرس کورتیزول در بدن شما بالا خواهد بود.
تعدادی از خطرات جسمی و سلامت با افرادی که گروه خونی A دارند در ارتباط است. مثلا احتمال ابتلا به سرطان معده در مقایسه با گروه O و B در این افراد ۲۰ درصد بیشتر است و ۵ درصد بیشتر از گروه خونی O به بیماری‌های قلبی مبتلا می‌شوند.
اگر گروه خونی شما A است، بیشتر مستعد ابتلا به عفونت‌های آبله و مالاریای حاد هستید.
آنهایی که گروه خونی A دارند نسبت به حشرات مغناطیس و کشش کمتری دارند و به همین دلیل حشرات تمایل بیشتری برای نیش زدن دوباره آنها و نوشیدن مجدد از خونشان را دارند!

بر طبق اطلاعات کتسوئکی گاتا، اگر گروه خونی شما A است، چند ویژگی‌ شخصیتی خیلی خوب دارید: شما صادق، خلاق، حساس، خویشتن‌دار، صبور و مسئول هستید (حتی اگر سرسخت و محکم باشید).

_اگر گروه خونی شما B است
شما می‌توانید گلبول‌های قرمز خون را به آنهایی گه گروه خونی B و AB دارند اهدا کنید.

آنهایی که گروه خونی B دارند ۱۱ درصد بیشتر از افرادی که گروه خونی O دارند به بیماری‌های قلبی مبتلا می‌شوند.
تحقیقات دانشگاه هاروارد نشان داد در زنانی که گروه خونی AB و B دارند احتمال ابتلا به سرطان تخمدان بیشتر است اما اگر گروه خونی B دارید همیشه هم خبرها بد نیست. تعداد باکتری‌های خوب این افراد ۵۰ هزار برابر بیشتر از افرادی است که گروه خونی A و O دارند. این یعنی همه نوع چیزهای خوب را گروه خونی شما دارد!
خب حالا از نظر کتسوئکی گاتا چطور است؟ شما باید به شور و اشتیاق، طبیعت فعال، خلاقیت و قدرت خود افتخار کنید. از طرف دیگر، شما خودخواه، مسئولیت‌ناپذیر، بی‌رحم هم هستید.

_اگر گروه خونی شما AB است
می‌توانید به همه افراد با هر نوع گروه‌ خونی پلاسما بدهید.

افرادی که گروه خونی آنها AB است ۲۳ درصد بیشتر از افرادی که گروه‌ خونی O دارند به بیماری‌های قلبی مبتلا می‌شوند. داشتن گروه خونی AB افزایش احتمال ابتلای خانم‌ها به فشار خون بالا در دوران بارداری، که عارضه پره اکلامپسی نامیده می‌شود، به همراه دارد.
آنهایی که گروه خونی AB دارند ۸۲ درصد بیشتر از افراد دیگر گروه‌های خونی با مشکلات شناختی و ادراکی دست و پنجه نرم می‌کنند؛ مخصوصا در زمینه‌هایی مانند فراخوانی حافظه و به یاد آوردن، یادگیری و درک زبان و تمرکز و توجه.
محققان گمان می‌کنند پروتئین لخته شدن که به عامل انعقادی VIII مشهور است می‌تواند در بروز این عوارض دخیل باشد.

حالا نوبت به کتسئوکی گاتا می‌رسد: اگر گروه خونی شما AB است، به احتمال زیاد افرادی خونسرد، کنترل شده، منطقی، سازگار، انتقاد کننده، بی‌ثبات، فراموشکار و غیرمسئول هستید.

_اگر گروه خونی شما O است
این گروه خونی می‌تواند گلبول‎های قرمز خونش را به همه انسان‌هایی که روی کره زمین زندگی می‌کنند بدهد.

آنهایی که گروه خونی O دارند، یک بسته متنوع از بیماری‌ها و عوارض جسمی را در خود جای می‌دهند.
اگر گروه خونی شما هم O است بیشتر احتمال دارد به زخم معده مبتلا می‌شوید و شاید حتی باورتان نشود که ممکن است بیشتر از دیگران تاندون آشیل خود را پاره کنید.
علاوه بر این، خطر ابتلا به وبا نیز در شما بیشتر است. خبر خوب این است که افراد گروه خونی O کمتر به سرطان پانکراس مبتلا می‌شوند و احتمال مرگ و میر بر اثر مالاریا در افراد این گروه خونی پایین‌تر است. آن طور که گفته شده است، اگر گروه خونی O دارید، دو برابر بیشتر از گروه خونی نوع A نسبت به نیش حشرات جذابیت و کشش دارید.

طبق طالع‌بینی و شخصیت شناسی کتسئوکی گاتا، اگر گروه خونی شما O باشد، به احتمال زیاد شما افرادی با اعتماد به نفس، خودمختار، با اراده قوی و اکثرا متکی به دریافت‌های حسی درونی خود هستید تا برداشت‌های منطقی.
متاسفانه این را هم باید بگوییم که با وجود خصلت‌های خوبی که دارید، خودمحور بودن، سردی و بی‌احساسی، معاشرت‌ناپذیر و غیردوستانه بودن، غیرقابل پیش‌بینی بودن و اعتیاد زیاد به کار هم می‎تواند جزو خصائص نه چندان مطلوب شما باشد.
مجله هنرى ژوان

برچسب ها: ,

دیدگاه

دیدگاه خود را ارسال کنید