July 18, 2018 at 11:22PM

July 18, 2018 at 11:22PM

نویسنده:Zhuanتاریخ:۲۷ تیر ۱۳۹۷دیدگاه:بدون نظربازدید:529

@zhuanchannel
خواب های ما چه حقایقی را درباره وضعیت روحی و جسمی ما آشکار می‎کنند؟
مترجم:گلریز برهمند

– مشکل قلبی دارید
طبق تحقیقات صورت گرفته، افرادی که مرتبا کابوس می بینند در مقایسه با کسانی که چنین مشکلی ندارند، احتمال تپش قلب یا درد قفسه سینه ی مکرر در آن ها به میزان قابل توجهی بیشتر است.

– شاید زمان مرگ تان نزدیک است
هر چه زمان مرگ نزدیک تر باشد، احتمال آنکه شخص در مورد افراد مورد علاقه اش که فوت کرده اند خواب ببیند بیشتر است.

– از چیزی دوری می کنید
اگر در خواب هایتان یک غریبه، هیولا یا یک موج بزرگ شما را دنبال می کند، این مسأله می تواند نشان دهنده ی آن باشد که از مواجهه با چیزی در زندگی واقعی خود هراس دارید.

– احتمالا دچار وقفه ی تنفسی هستید
اگر خواب های ترسناکی در مورد غرق شدن یا خفه شدن می بینید ممکن است دچار اختلال وقفه ی تنفسی باشید. چون این اختلال باعث می شود در زمان خواب برای لحظاتی تنفس شما قطع شود. طی تحقیقی مشاهده شد بعد از استفاده از روش درمانی فشار جریان هوای همواره مثبت، این کابوس ها در ۹۱ درصد از بیماران مبتلا به این اختلال از بین رفت.

– به کار خود اعتیاد دارید
احتمال دیدن خواب های آشفته در افراد جاه طلب بیشتر از افرادی است که همه چیز را آسان می گیرند.

– آیا سیگار را برای همیشه ترک می کنید
طبق تحقیقات، هر چه در مورد سیگار کشیدن بیشتر خواب ببینید و احساس گناهی که با ترک سیگار مرتبط است (حتی یک ترک خیالی) را در خواب تجربه کنید، احتمال ترک آن بیشتر است.

– خطر ابتلا به پارکینسون
حدود ۹۰ درصد از کسانی که خواب های خشن می بینند و در زمان خواب مشت، لگد یا فریاد می زنند، احتمالا در نهایت به بیماری پارکینسون مبتلا می شوند.

– زایمان شما و درد آن تا چه حد راحت خواهد بود
طبق تحقیقات، زنان بارداری که درباره ی درد زایمان خواب می بینند، این مسأله مدت زمان زایمان آن ها را به اندازه ی ۱ ساعت کوتاه می کند.

– آیا افسرده هستید
افراد افسرده زودتر از دیگران شروع به خواب دیدن می کنند یعنی ۴۵ دقیقه بعد از به خواب رفتن، در حالی که این زمان در دیگران معمولا ۹۰ دقیقه است. این مسأله یکی از نشانه های هشدار دهنده ی افسردگی است.

– چه داروهایی مصرف می کنید
مصرف بسیاری از داروها منجر به دیدن خواب های آشفته می شود، مثل ضد افسردگی ها، آنتی بیوتیک ها، استاتین ها و بعضی آنتی هیستامین ها.

– چقدر ممکن است با همسر خود مشاجره کنید
طبق تحقیقات، اگر درباره ی خیانت همسرتان خواب ببینید احتمال آنکه روز بعد با او مشاجره کنید بیشتر می شود.

– آیا سردردهای میگرنی به سراغ تان می آید
طی تحقیقی بر روی افراد مبتلا به میگرن مشاهده شد این افراد قبل از شروع سردردهای میگرنی اغلب خواب های آشفته ای با موضوع خشم و پرخاشگری می بینند

– چه شیوه ای برای حل مسائل دارید
طبق تحقیقات، کسانی که در زمان خواب دیدن، به خواب بودن خود آگاه هستند (به چنین خواب هایی اصطلاحا خواب های شفاف می گویند) در مقایسه با کسانی که خواب های غیر شفاف می بینند، در حل مسأله به میزان ۲۵ درصد عملکرد بهتری دارند.

– نزدیک ترین فرد زندگی تان چه کسی است
طبق تحقیقات، کسانی که با آن ها روابط عمیقی دارید را بیشتر در خواب هایتان می بینید. خواب های شما همچون یک آینه روابط عاطفی شما را به طور دقیق بازتاب می دهند.

– بیمار هستید
طبق تحقیقات، ابتلا به بیماری، به ویژه تب باعث کابوس می شود.

– آیا قند خون تان پایین است
افراد مبتلا به دیابت وقتی دچار افت قند خون شدید می شوند (در اصطلاح هایپوگلیسمی) کابوس می بینند. وقتی مقدار انسولین دریافتی شما بیش از اندازه باشد این حالت رخ می دهد.

– زمان عادت ماهانه ی شما نزدیک است
در حین عادت ماهانه یا پیش از آن، لزوما بیشتر خواب نمی بینید بلکه به دلیل طبیعت چرخه ی قاعدگی بیشتر بیدار می شوید و خواب هایتان را به خاطر می آورید.
مجله هنرى ژوان

برچسب ها: ,

دیدگاه

دیدگاه خود را ارسال کنید