June 11, 2017 at 08:26PM

June 11, 2017 at 08:26PM

نویسنده:Zhuanتاریخ:۲۱ خرداد ۱۳۹۶دیدگاه:بدون نظربازدید:1,148

@zhuanchannel
۹ عادت عجیب و غیرمعمول که نشان می دهند شما از سایرین باهوش تر هستید

_میزتان نامرتب و شلوغ است

_تا دیروقت بیدار هستید
دکتر «وای» بر این باورست که ساعت بدن افراد باهوش تر به گونه متفاوتی عمل می کند و دلیل دیگر این امر نیز آن است که آنها اغلب افراد درونگرایی هستند و با بیدار ماندن در طول شب، تمام عوامل مزاحم را کنار گذاشته و به اندیشیدن و حل مسائل مبادرت می کنند.

_دشنام می دهید

پژوهشگری به نام دکتر «تیموثی جی» می گوید: “هر اندازه در زمینه ای الفاظ بیشتری بدانید، بدان معناست که در زمینه دیگری نیز دایره لغتی بیشتری دارید. چندان عجیب نیست که افراد باهوش تر، فحش های بیشتری را بلد باشند. البته این بدان معنا نیست که این الفاظ را به کار می برند.

_دوش آب سرد را دوست دارید

_صدای جویدن غذا، اعصاب تان را خرد می کند

_گاهی کارهای احمقانه و بدون تفکر انجام می دهید
محققان دریافتند، افرادی که بدون فکر کردن کاری را انجام می دهند، تا ۲۹ درصد بیشتر از سایرین، برخی از اطلاعات را به خاطر می آورند. انجام بدون فکر برخی از کارها سبب کارآیی بهتر حافظه تان شده و به مغز نیز راهکارهای بصری می دهد.

_از خودتان انتقاد می کنید
افراد باهوش تر، عمدتا توانمندی ها و دستاوردهای خود را دست کم می گیرند و به جای آنکه اعتماد به نفس فراوانی داشته باشند، از عملکردهای خود انتقاد می کنند.

_رویاپردازی می کنید

_با خودتان حرف می زنید

در مطالعه ای که در دانشگاه «ویسکونتین» و «پنسیلوانیا» انجام پذیرفت، محققان از شرکت کنندگان این پژوهش خواستند تا اشیائی را به خاطر سپرده و آنها را بیابند. بلند گفتن نام آن اشیاء توانست به به خاطر سپردن آنها کمک فراوانی کند.

در واقع زمانی که نام شیء را بلند بیان می کنید، آنرا در ذهن خود مجسم می کنید و در نتیجه مغز قدرت به خاطر سپردن و یا یافتن بهتر آن شیء را می یابد.”
مجله هنرى ژوان

برچسب ها: ,

دیدگاه

دیدگاه خود را ارسال کنید