June 30, 2017 at 11:09AM

June 30, 2017 at 11:09AM

نویسنده:Zhuanتاریخ:۹ تیر ۱۳۹۶دیدگاه:بدون نظربازدید:813

@zhuanchannel
"حاکم دوبی، خاطره ای جالب را در کتاب خود نقل کرده است:
«در دهه ۱۹۸۰ ، اجلاسی متشکل از برخی مقامات عربی برگزار شده بود. همه درباره جنگ ایران و عراق و بحران فلسطین صحبت می کردند و من خواستم فضا را عوض کنم.

بنابراین رو به مقامات حاضر در اجلاس کردم و گفتم که چرا به جای این بحث ها، فکری به حال توسعه منطقه نمی کنیم و مثلاً چرا سعی نمی کنیم دوبی را به شهری توریستی تبدیل کنیم که از سراسر دنیا به سویش بیایند؟

واکنش مقامات عربی جالب بود؛ یکی شان که وزیر بود، پاسخ داد:
آخر دوبی چه دارد که بتوان آن را به جاذبه توریستی تبدیل کرد؟ چیزی جز صحرای برهوت و خورشید سوزان و شرجی دریا و شن های داغ؟ »

شاید هر کس دیگری جز شیخ محمد بود، با خود می اندیشید که عجب سخن یاوه ای گفتم!
راست می گویند، شهر و کشور من چه جاذبه ای برای گردشگران دارد؟

اما شیخ، آن کنایه را نادیده گرفت و حتی به موتور محرکی برای خودش تبدیل کرد تا با عمل به گفته اش، جواب آن وزیر طعنه گو را بدهد.

او به کشورش بازگشت و در حالی که صدای وزیر در گوشش می پیچید که دوبی چه جاذبه ای دارد، با خود گفت: «جاذبه را باید ساخت!» و بدین ترتیب، گام های زیربنایی را برداشت.

بهترین مشاوران را فراخواند.
شرکت هواپیمایی امارات را تأسیس کرد.
دوبی را به بهشت سرمایه گذاران تبدیل کرد.

هتل ها یکی پس از دیگری ساخته شدند
و آن صحرای برهوت، به زمینی گران قیمت تبدیل شد که تاجران برای متر مترش ، با یکدیگر چانه می زدند، مراکز خرید را به مدرن ترین شکل ممکن ساخت، کوشید تفریحاتی که توریست ها به دنبال آن هستند را در بهترین کیفیت فراهم کند و …

سال ها بعد، آن وزیر عربی که سخنان شیخ محمد را مسخره کرده بود، برای گذراندن ایام تعطیلات خود به همراه خانواده به دوبی رفت."

حاکم دوبی در صفحه لینکدین خود نوشت:

ما امروز بزرگترین نیروگاه خورشیدی جهان را با سرمایه گذاری ۵۰۰ میلیارد درهمی (۱۵۰ میلیارد دلاری) راه اندازی کردیم که قرار است تا پایان سال ۲۰۳۰ تکمیل شده و ۵۰۰۰ مگاوات برق تولید کند.

۲۵% از برق دوبی در سال ۲۰۳۰، محصول انرژی پاک خواهد بود و تا سال ۲۰۵۰ این میزان به ۷۵% افزایش خواهد یافت.

ما در سال ۲۰۵۰ شهری با کمترین میزان تولید کربن خواهیم بود.

ما صندوق ۵۰۰ میلیون درهمی (۱۵۰ میلیون دلاری) تحقیقات را برای انرژی پاک و صندوق سبز دوبی با سرمایه ۱۰۰ میلیارد درهم (۳۰ میلیارد دلار) را برای سرمایه گذاری در انرژی پاک راه اندازی کردیم.

اگه کارهای تو الهام بخش رویا پردازی بیشتر، یادگیری بیشتر، کار کردن بیشتر، و ارتقای دیگران است، تو یک رهبری

جان آدامز، دومین رئیس جمهور آمریکا
مجله هنرى ژوان

برچسب ها: ,

دیدگاه

دیدگاه خود را ارسال کنید