March 17, 2018 at 12:33PM

March 17, 2018 at 12:33PM

نویسنده:Zhuanتاریخ:۲۶ اسفند ۱۳۹۶دیدگاه:بدون نظربازدید:510

@zhuanchannel
خبر پخش دوباره مجموعه کلاه قرمزی در نوروز ۱۳۹۷ برای بسیاری از کودکان و نوجوانان و حتی بزرگسالان خوشحال کننده است
اما متاسفانه گروهی از بینندگان تلویزیون، یعنی کسانی که ناشنوا هستند، از تماشای این برنامه (و سایر برنامه ها) به نوعی محرومند چون تلویزیون ایران به سیستم نمایش زیرنویس همزمان مجهز نیست.

متاسفانه به نظر می رسد تا فعال کردن سیستم زیرنویس تلویزیونی راهی طولانی پیش روست اما سازندگان برنامه های تلویزیونی می توانند دستکم از رابط ناشنوایان استفاده کنند.

هر یک از ما که این مطلب را بازنشر می کنیم، از کارگردان محترم برنامه کلاه قرمزی، می خواهیم امکان استفاده از رابط ناشنوایان را برای مجموعه کلاه قرمزی ۹۷ فراهم کند تا کودکانِ ناشنوا و کم شنوا نیز بتوانند در کنار سایر اعضای خانواده پای تلویزیون بنشینند و همزمان با دیگران، از آن لذت ببرند.

ما از سازندگان و پخش کنندگان سایر برنامه های نوروزی نیز می خواهیم که خود را در قبال حقوق حقه جمعیت افراد ناشنوا و کم شنوا مسئول بدانند و از رابط ناشنوایان برای ترجمه همزمان برنامه هایشان استفاده کنند.

تک تک ما این مطلب را بازنشر می کنیم تا سهمی در حمایت از حقوق همشهریان کم شنوا و ناشنوای خود داشته باشیم. شاید حق طبیعی اما فراموش شدۀ آنها در سایه تلاش جمعی ما به رسمیت شناخته شود، حتی برای مدتی کوتاه.

@neginpaper
مجله هنرى ژوان

برچسب ها: ,

دیدگاه

دیدگاه خود را ارسال کنید