September 23, 2017 at 07:16PM

September 23, 2017 at 07:16PM

نویسنده:Zhuanتاریخ:۱ مهر ۱۳۹۶دیدگاه:بدون نظربازدید:260

@zhuanchannel

شهاب پاک‌نگر _ ضمیمه طنز روزنامه قانون
ما نشستیم و بررسی کردیم که با پایان تابستان، چه چیزهایی عوض می‌شود که مردم قرار است انقدر زیاد منقلب شوند:

الف) در تابستان روزها خیلی دراز است و شب‌ها خیلی کوتاه، اول مهر که می‌شود ساعت‌ها یک ساعت می‌رود عقب و فِرت طول روز و شب جای شان باهم عوض می‌شود.
علی‌القاعده این حجم از تغییر حالِ هر آدمی را کاملا دگرگون می‌کند.

ب) اوضاع سوق‌الجیشی فضای مجازی، از هفته آتی با نوسانات شدیدی همراه است و ارتش‌های اینستا کاملا در موضع ضعف قرار می‌گیرند.

به هرحال تمام عشقا و فرماندهان ارتش (یک قلب، یک کلید به علاوه علامت بازیافت به عنوان نماد کارما) صبح تا عصر مدرسه هستند و شب هم کلی مشق دارند.

ج) با تغییر فصل، اختلافات درون فامیلی به اوج خودش می‌رسد.
تقریبا از نیمه مهر، نصف خانواده با چوب دم کلیدِ کولر ایستاده‌اند که مبادا کسی آن را خاموش کند و نصف دیگر در حال هواگیری شوفاژ هستند.

پدر خانواده هم سخت‌ترین دوران زندگی خودش را می‌گذارند. بعضا دیده شده آقای پدر برای قانع کردن هر دو گروه، زیرپوش رکابی را با شلوار پشمی پوشیده است.

د) فصل پاییز، فصل شکست‌های عشقی است، که این مساله هم یک ریشه علمی دارد.
یک زوج عاشق را تصور کنید که در حال عجیجم گفتنِ خالی و خالی و خوردنِ ذرت مکزیکی با یکدیگر هستند.
یک‌دفعه یکی از طرفین مسلسلی عطسه می‌کند و بعد از هر عطسه، همزمان با یک فین می‌گوید: «باور کن همه‌اش به‌خاطر آلرژیه!». طرف اگر لیلی هم باشد نهایت ۱۰ تا عطسه و فین مجنون را تحمل می‌کند نه ۴۰ بار. آن‌هم همزمان با خوردنِ ذرت مکزیکی و پنیر.

ه‍) براساس آمار راهنمایی رانندگی، ترافیک در پاییز ۲۰ درصد افزایش می‌یابد.
اما متاسفانه این ۲۰ درصد به جایی آسیب می‌زند که نباید بزند.

یعنی در فصل پاییز شما یا باید از تشنگی و کم آبی بمیرید یا از مشکلات کلیوی و مجاری مرتبط. البته برای حل این مشکل کافی‌است در اتوبان‌های همت، رسالت، نواب، مدرس حدفاصل دستگردی تا پارک‌وی، چمران از آتی ساز تا خروجی زعفرانیه و بقیه بزرگ‌راه‌های شهر، چند پمپ بنزین ایجاد بشود.
پمپ بنزینش، بنزین هم نداشت خیلی مهم نیست، فقط دستشویی‌اش کار بکند.

و) وجه تمایز آدمیزاد با حیوان در حق انتخابش است و همین داشتن حق انتخاب و بلاتکلیفی، گاهی زندگی را برای آدم زهرِ مار می‌کند.

بدون شک بخشی از درگیری ذهنی آدم‌ها، همزمان با شروع پاییز، انتخاب لباس مناسب است. تصور کنید شما شنبه، با یک تیشرت تابستانی که دیروز در حراج ۷۰ درصد خریده‌اید در خیابان ظاهر می‌شوید (باور کنید با این تیشرت‌ها خم بشوید کسی نمی‌گوید چقدر زیباتر شدید).

یک‌شنبه را هم با پالتویی که در آفِ ۸۰ درصد اسفند پارسال گرفته‌اید و منتظر یک بادِ پفکی بودید تا از آن استفاده کنید، به دلِ شهر می‌زنید. با دوشنبه و فرداهایش چه خواهید کرد؟!
مجله هنرى ژوان

برچسب ها: ,

دیدگاه

دیدگاه خود را ارسال کنید