February 12, 2017 at 07:44PM

@zhuanchannel
چیزهایی که هرگز نباید به شریک زندگیتان بگویید

سکوت
عبارتی هست که می گوید “سکوت طلایی است” اما این موضوع در روابط صدق نمی کند. به کار بردن سکوت در رابطه رفتاری سمی است و حتی منجر به شکست در رابطه هم می شود. به خصوص اگر به عنوان تنبیه به کار برده شود. سکوت لحظه ای برای این که عصبانیت خاموش شود و از بحث جلوگیری شود خوب است اما نباید در طولانی مدت به کار برده شود. وقتی سکوت می کنید چگونه انتظار دارید که مشکلات حل شوند؟

میخوام ترکت کنم
حتی اگر واقعا تصمیم دارید این کار را بکنید به او متذکر نشوید که می خواهید ترکش کنید. هیچ چیزی به اندازه این حرف نمی تواند اعتماد بین طرفین را در رابطه تخریب کند. این کار نه تنها تعهد شما را زیر سوال می برد بلکه باعث می شود همسرتان در آینده از بحث کردن با شما هراس داشته باشد. اگر با هر بار بحث کردن چمدان تان را ببندید و به او پیام خداحافظی بدهید بسیار دلسرد کننده خواهید شد.

دیوونه شدی؟
بعضی مسائل که از نظر همسرتان بسیار مهم و ضروری هستند ممکن است از نظر شما پوچ و بی معنی باشند. در این شرایط باید از گفتن این جمله ها جلوگیری کنید: مهم نیست یا خیلی تو دیوونه ای.
آیا بهتر نیست با دیگران یکدلی و احساس همدردی داشته باشیم؟ شاید درد و رنج او را درک نکنیم اما به جای قضاوت باید مهربان و غمخوارشان باشیم. این کار در شادی بسیار موثر است

“هیچوقت” یا “همیشه”
شاید شما هم این جمله ها را زیاد به کار برده باشید: ” هیچوقت یادت نمیمونه چیزایی که گفتم بخری” یا “همیشه منو انتقاد میکنی” ممکن است احساس کنید با گفتن این جمله ها حق با شماست اما این کار کمک زیادی به شما نخواهد کرد. یادتان بیاورید زمانی که همسرتان همین کلمات را به کار برد چه احساسی داشتید؟

معذرت میخوام، اما…
گاهی اوقات اشتباهی که رخ می دهد تنها چیزی که می خواهیم یک معذرت خواهی است نه کمتر نه بیشتر. فقط ۲ کلمه ساده. اما این معذرت خواهی می تواند تاثیر برعکس هم در رابطه داشته باشد، وقتی بلافاصله بعد از معذرت خواهی عذر و بهانه ای برای آن می تراشید.

وقتی می خواهید با عذر و بهانه از زیر معذرت خواهی شانه خالی کنید از خودتان بپرسید که آیا می خواهم حق به جانب باشم؟ یا می خواهم شاد باشم؟
#روانشناسی
مجله هنرى ژوان

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + سیزده =