February 13, 2017 at 04:54PM

@zhuanchannel

از کاربردهای نوشابه که شاید قبلا نشنیده بودید:

فر طبیعی
اورتوفسفریک اسید موجود در نوشابه کوتیکول های مو را ترمیم می کند و تارهای مو را براق تر و کمی موج دار می کند. سطح PH موجود در این نوشیدنی سطح اسید آلکالین که برای موهای خشک اهمیت زیادی دارد را تنظیم و متعادل می کند.
موها را با نوشابه نمدار کنید و بعد از ۵ الی ۱۰ دقیقه با شامپو بشوئید. خیلی از بازیگران و هنرمندان از این روش برای حالت دادن به موهای شان استفاده می کنند.

پاک کردن لکه آدامس
اگر خیلی ناگهانی آدامس به موهایتان چسبید اصلا نترسید. کمی نوشابه روی آدامس بریزید و بگذارید چند دقیقه بماند. سپس با دقت و به آرامی آدامس را پاک کنید. شاید کمی طول بکشد اما بهتر از قیچی کردن موهاست.

بلیچینگ مو
اگر رنگ موهایتان خیلی تیره شده است می تواند با شستن موها با نوشابه رنگ آن را کمی روشن تر کنید.

محافظت در مقابل آفات
کشاورزان هندوستانی برای این که محصولاتشان را از حشرات آفت ها حفظ کنند روی آن ها نوشابه اسپری می کنند. نوشابه ماده شیمیایی نیست بلکه شربتی شیرین است که مورچه ها را به خود جذب می کنند. مورچه ها بدترین دشمن آفت ها هستند.

تسکین درد
اگر جای نیش حشرات اذیت تان می کند پارچه ای را آغشته به نوشابه کنید و روی زخم قرار دهید. نوشابه خارش و سوزش جای نیش را کمتر می کند. شاید دلیلش کافئین موجود در آن باشد که خاصیت بی حس کنندگی دارد.

شستشوی دستشویی
اورتوفسفریک اسید موجود در نوشابه به راحتی می تواند رسوبات و جرم ها را پاک کند. با استفاده از اسپری یا اسفنج روی جرم کمی نوشابه بریزید و بگذارید چند ساعت بماند (بهتر است یک شبانه روز بماند) و بعد با آب بشوئید. این ماده معمولا در افزودنی های مجاز خوراکی به کار برده می شود و اگر به مقدار کم مصرف شود مضر نیست.

حلال چربی
اسیدها و کافئین ها بهترین حلال چربی هستند. به همین دلیل این نوشیدنی برای شستشوی ظروف و سطوح آشپزخانه به کار برده می شود. روی ظروف نوشابه بریزید و بعد از چند ساعت با آب بشوئید.

از بین بردن بوی بد
اگر چیزی بوی گازوئیل یا گاز می دهد قبل از شستشو آن را در محلول آب و نوشابه به نسبت مساوی قرار دهید. این محلول بوی بد ماهی مانند و هر بوی بد دیگری را نیز از بین می برد. این محلول را در ماشین لباسشویی استفاده نکنید.

پاک کننده سکه
سکه ها را در یک ظرف گود بریزید و ظرف را پر از نوشابه کنید. ۱۰ تا ۱۵ دقیقه صبر کنید. سپس ظرف را کمی تکان دهید و سکه ها را با آب بشوئید.

از بین برنده زنگ زدگی
نوشابه به خوبی می تواند زنگ زدگی را از بین ببرد. بنابراین می توانید از آن برای تمیز کردن پیچ و مهره های زنگ زده، فلز و خیلی چیزهای زنگ زده دیگر استفاده کنید. برای این کار کمی نوشابه روی زنگ زدگی بریزید و با اسفنج تمیز کنید.

#بدونیم
مجله هنرى ژوان

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 8 =