February 18, 2017 at 03:22PM

@zhuanchannel
اتفاقاتی که برای بدن ما در طول ۲۴ ساعت می افتد بشرح زیر است:

ساعت ٦صبح:
با ترشح هیدرو کورتیزون، اعضای بدن بیدار می شوند.بدین طریق بدن بطور آهسته خودش را برای بیدار شدن آماده میکند.
متابولیسم به فعالیت در می آید و برای فعالیت روزانه ما پروتئین و انرژی ذخیره شده به جریان در می آید.

ساعت ٧ صبح:
هنوز بدن ضعیف است، پس وقت ورزش نیست چون در این ساعت با ورزش فقط به قلب فشار وارد می شود.به جای ورزش صبحانه بخورید چون دستگاه گوارش در این زمان بخوبی کار میکند.

ساعت ٨صبح:
مقدار زیادی هورمون دراین ساعت ترشح میشود.سیگار کشیدن دراین ساعت بیشتر از هر ساعت دیگری باعث تنگ شدن عروق می شود.

ساعت ٩صبح:
بدن سفت و سخت بیدار است و زمانی است که نیروی زیادی را در اختیار دارد. در صورت نیاز به تزریق هر آمپولی این ساعت بهترین موقع است.چون هر گونه عوارض ناشی از تزریق آمپول در این زمان به حداقل می رسد و بدن در مقابل اشعه ایکس مقاوم است.

ساعت ١٠ صبح:
ساعتی که بدن به خودش می آید و اعلام آمادگی می کند.بدن انرژی زیادی را دراختیار دارد وحرارت بدن بالاست. نکته مهم اینکه بین ساعتهای ده تادوازده احتمال سکته های قلبی بیشتر از هر زمان دیگر است.

ساعت ١١:
بدن دربهترین حالت وزمان خودقرار دارد.ضربان قلب ومیزان گردش خون به اندازه ای مناسب است که ممکن است در معاینات قلبی (اکتروکاردیو گرافی) اشتباهاتی رخ بدهد واگر مشکلی درقلب وجود داشته باشد دراین لحظه دیده نشود.بدن کاملاً آماده است تا مسائل ریاضی وسخت ترین فرمول ها راحل کند.

ساعت ١٢:
دقت افراد کم وانسان دچار خواب آلودگی می شود.اسید معده زیاد ترشح میشود و خون رسانی به مغز کاهش پیدا میکند.
برای خون رسانی به دیگر اعضای بدن ازمعده استفاده بیشتری میشود. افرادی که عادت به خواب نیمروزی دارند حدوداً تا سی درصد خطر سکته قلبی در آنها کمتر از دیگران است.

ساعت ١٣:
بدن از تب وتاب می افتد. بهره وری در اواسط روز بیست درصد کاهش پیدا میکند.همه اعضای بدن در پایین ترین سطح فعالیت میباشند. در این ساعت فقط کیسه صفرا است که خوب فعالیت میکند ومشغول هضم غذای نیمروزی است.

ساعت ١٤:
احساس خستگی بروز میکند چون فشار و ترشح هورمون ها کم میشود. برای افرادی که ازدندانپزشکی ترس دارند این ساعت بهترین زمان است چون افراد در این ساعت کمتراحساس دردمیکنند.این وضعیت تا سی دقیقه ادامه خواهد داشت.

ساعت ١٥:
دراین زمان انرژی دوباره به بدن بر میگردد وحافظه خوب کارمیکند ومرحله دوم از بهره وری آغاز می شود. ولی کمتر از آن چیزی که بدن در صبح داشت.

ساعت ١٦:
برای ورزش کردن بهترین ساعت است فشار وگردش خون بدن دربهترین حالت است.

ساعت ١٧:
فعالیت ارگانها به بالاترین حد خود می رسد.نیرو افزایش پیدا میکند،اکسیژن زیادی استفاده میشود،کلیه ومثانه خوب کار میکند. زمانی است که ناخنها وموها خوب رشد میکند،اسید معده افزایش پیدا میکند به همین دلیل دراین ساعت احتمال خونریزی هم بیشتر است.

ساعت ١٨:
الآن زمان مناسبی برای خوردن شام است.پانکراس دراین ساعت فعالیت خوبی دارد.

ساعت ١٩:
میزان فشارخون وضربان نبض کاهش پیدا میکند.به همین دلیل کسانی که از داروهای کاهش دهنده فشار خون استفاده میکنند بایددقت بیشتری داشته باشند.چون داروهای فشار خون در این زمان باید بااحتیاط بیشتری مصرف شود.تاثیر دارو های ضدافسردگی دراین ساعت خیلی زیاد است.

ساعت ٢٠:
میزان چربی کبدکاهش می یابد وخون کثیف از هرزمان بیشتربه قلب می رسد. کسانی که آلرژی یا آسم دارند دراین ساعت بایداز دارو هایشان استفاده کنند. آنتی بیوتیکها ازاین قاعده مستثنی نیستند چون دراین ساعت بیشترین تاثیر را دارند.

ساعت ٢١:
عملکرد ترشح غدد دراین ساعت به پایان می رسد.هر چیزی ازاین به بعدوارد معده میشود وعملیات هضم وجذب غذا به کندی انجام میشود که این مسئله میتواند خیلی خطرناک باشدچون باقیمانده غذابه مخاط روده حمله کرده و مخاط روده رادچار آسیب میکند.

ساعت ٢٢:
سیستم دفاعی بدن به حالت آماده باش درمی آید.کسانی که سیگار میکشندباید بدانند که ازاین ساعت به بعد بدن سمومی مثل نیکوتین راخیلی سخت دفع میکند.

ساعت ٢٣:
بدن ارگانیسم ترشح هورمونها را که درطول روز فعال بوده است متوقف میکند آرامش بسراغ بدن می آید وجسم احساس راحتي ميكند.
#سلامتی
مجله هنرى ژوان

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + 8 =