February 22, 2017 at 05:15PM

@zhuanchannel
تشخیص عطر فیک از اصلی

علائم روی کاغذ بسته بندی را چک کنید.
کاغذ سلفون عطرهای اصل کاملا به بسته چسبیده و هیچ عیب و نقصی ندارد. اگر روی کاغذ سلفون عیب و نقصی وجود داشته باشد نشانه جعلی بودن آن است.

خطوط اتصال بدون نقص
اگر درزهای سلفون روی پاکت به شکل نامنظم و نامناسبی به هم چسبیده باشند ( پهنای درزها زیاد باشد ) نتیجه می گیریم که عطر اصل نیست. درز سلفون روی عطرهای اورجینال بدون نقص هستند.

مقوای پاکت
مقوای بسته بندی های واقعی از جنس مرغوب هستند و طورری طراحی شده اند که بطری ادکلن را از آسیب حفظ کنند. به همین داخل آن به شکلی تعبیه شده که شیشه عطر را ثابت نگه دارد. رنگ مقوا باید کاملا سفید باشد.

لیبل ها و نوشته ها
در تصویر بالا به شکل دایره دقت کنید. فلشی که به سمت راست است باید تیره تر از فلشی که به سمت چپ است باشد. هنگام خرید حتما به وب سایت تولید کننده سر بزنید تا از صحت اطلاعات روی جعبه عطر اطمینان حاصل کنید. حتی کوچک ترین عدم تطبیق می تواند نشانه قلابی بودنش باشد.

رنگ عطر
رنگ عطرهای معروف معمولا زیاد غلیظ و پررنگ نیست به همین دلیل عطرهای اورجینال کم رنگ هستند. پر رنگ بودن می تواند نشانه قلابی بودن عطرها باشد.

درب شیشه
درب شیشه های اصل کاملا متقارن هستند.

شماره سریال
شماره سریال باید ته بطری حک شده باشد نه اینکه چسبانده شده باشد.
شماره سریال روی جعبه عطر باید با شماره روی شیشه مطابقت داشته باشد. این شماره یا باید حک شده باشد یا با جوهر چاپ شده باشد.

بطری
شیشه بطری های اصل با کیفیت و سطح صاف و بدون هیچ خراشیدگی باشد. اما بطری عطرهای قلابی کمی زبر و منحنی دار هستند.
همه قسمت های عطرهای اصل از بسته بندی گرفته تا درب شیشه حساب شده و سنجیده تولید می شوند. اگر بتوانید یک عطر قلابی را از اصل تشخیص دهید عیب های زیادی در آن متوجه خواهید شد.

#بدونیم
مجله هنرى ژوان

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + هجده =