February 27, 2017 at 03:05PM

@zhuanchannel
همه ما روزهای بد، هفته های بد و حتی ماه های بدی را در زندگی تجربه می کنیم. لحظاتی که گویا به تله افتاده باشیم و رها شدن از آن حس بد برایمان بسیار مشکل است.
اگر روز بدی داشتید پس این 7 کار را هرگز انجام ندهید

احساس بد به خاطر احساس بد

به جای این که به خاطر عصبانیت، ناراحتی، افسردگی و ناامیدی خودتان را فردی ناتوان ببینید سعی کنید با احساسات خودتان رو به رو شوید و به آن ها اجازه فعالیت در درونتان بدهید. با این کار راحت تر می توانید آن ها را شناخته، از بین برده و جا برای احساسات خوب در درونتان باز کنید.

تمرکز بر مشکل نه بر راه حل
در میان گذاشتن مشکل با دیگران حس خوبی به انسان می دهد. اما اگر مدام درباره مشکلی که دارید شکایت کنید هم روی دوستانتان تاثیر منفی می گذارید و هم به خودتان آسیب می رسانید. به جای شکایت کردن به قدم هایی که باعث می شوند تعادل را به زندگی بازگردانید فکر کنید.

پرخوری در مواقع ناراحتی و عصبانیت
شاید این کار برای لحظاتی حس خوبی به شما بدهد اما خیلی زود و بلافاصله بعد از این که غذای آرامبخش را تمام کردید حس گناه و تقصیر به شما دست خواهد داد.
وقتی بی نظم غذا بخورید حس بد شما بدتر خواهد شد. پس این بار اگر به سمت غذاهای ناسالم ترغیب شدید به یادتان بیاورید که این کار حستان را بدتر خواهد کرد و سمت غذاهای سالم بروید چون این غذاها حس خوب و سلامتی را از درون در شما ایجاد می کنند.

حق به جانب بودن
همه در زندگی روزها و لحظات بدی را دارند. اما بعضی ها احساس می کنند که دنیا به آن ها بدهکار است و این احساس در بدتر کردن روحیه بسیار موثر است. به جای این که به خودتان به چشم یک قربانی نگاه کنید سپاسگزار چیزهایی باشید که در زندگی دارید. شکرگزاری تاثیرات مثبت طولانی مدتی در زندگی دارد.

در افکار منفی باقی ماندن
وقتی حس خوبی نداریم فقط روی مسائلی که خوب پیش نمی روند تمرکز می کنیم. و موقعیت ها و بازخوردهای منفی را در ذهنمان تکرار می کنیم. به جای این که گذشته را مدام تحلیل و به حال خودتان دلسوزی کنید سعی کنید زندگی را ادامه بدهید.فعالیت هایی که به شما نشاط می دهد انجام دهید: نقاشی، آشپزی، کتاب خواندن یا ورزش یوگا.

حرکت نکردن
حتی اگر در وضعیتی باشید که هیچ چیزی در دنیا برایتان جذابیت نداشته باشد تنها ۵ دقیقه بالا رفتن ضربان قلب برای ساعت ها حالتان را بهتر می کند. به کلاس های ورزش بروید یا همراه با یک دوست خوب به پیاده روی بروید. تحرک به شما حس تعادل و کنترل بیشتری می دهد و باعث می شود از حالت روحی بد بیرون بیایید.

دور بودن از هوای تازه
بیرون رفتن روحیه را بهتر می کند. به جای این که خودتان را در خانه حبس کنید بیرون بروید و از هوای آزاد بیرون استفاده کنید. نور خورشید به تنهایی یک داروی ضد افسردگی است.
#روانشناسی
مجله هنرى ژوان

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − 12 =