March 5, 2017 at 04:34PM

@zhuanchannel
اشتباهاتی که در آشپزخانه مرتکب میشوید

ممکن است فکر کنید که در رابطه با غذاها انسان بسیار دانا و فهمیده ای هستید اما اشتباهات غیرمنتظره زیادی هستند که بسیاری از شما در آشپزخانه مرتکب می شوید.
در زیر اشتباهات رایج آشپزخانه و کارهایی که باید به جای آن ها انجام دهید آمده است.

قرار دادن تمام میوه ها و سبزیجات در یک کشو

یخچال ها دو کشو دارند یکی برای میوه و یکی هم برای سبزیجات. بعضی میوه ها مثل سیب و موز از خود ،گازی به نام اتیلن تولید می کنند که باعث می شوند میوه های دیگر رسیده تر شوند یا بگندند.
هنگامی که میوه ها را از هم جدا می کنید گوجه فرنگی و میوه های هسته دار مثل هلو، آلو و شلیل را بیرون یخچال نگهداری کنید.
دمای سرد یخچال باعث می شود که این میوه ها پلاسیده شوند.

قرار دادن غذاهای گرم در ظروف پلاستیکی

اگر باقیمانده غذا را خیلی زود در داخل یخچال قرار دهید مانع رشد باکتری های مضری که غذا را مسموم می کنند شده اید. اما ظروف پلاستیکی دارای مواد شیمیایی BPA و BPS هستند که مختل کننده سیستم غدد درون ریز بدن می باشند و مشکلات چاقی، باروری و حتی سرطان را ایجاد می کنند.
وقتی غذایی که هنوز گرم است داخل این ظروف بریزید حرارت غذا این مواد شیمیایی را سریعتر وارد غذا می کند.
برای حل این مشکل به جای ظروف پلاستیکی ظروف شیشه ای یا سرامیک تهیه کنید یا اینکه ابتدا غذا را در بشقاب بریزید و پس از سرد شدن به ظرف پلاستیکی منتقل کنید.

قبل از اینکه ادویه جات جدید بخرید تمام آن را استفاده کرده باشید
ادویه جات وقتی برای مدتی طولانی بیش از یک سال بمانند عطر و بوی خودرا از دست می دهند.
هنگام خرید سعی کنید به مقدار کم تهیه کنید تا عطرشان بیشتر بماند. برای از بین نرفتن عطر ادویه بهتر است آن هارا دور از گرما و نور قرار دهید.

باز کردن درب فر جهت چک کردن غذای داخل آن

هیچ کس دوست ندارد که غذایش بسوزد. خیلی ها برای چک کردن غذا در فر را باز می کنند. اما این کار اشتباه است چون باعث می شود گرمای زیادی از فر خارج شود و دمای داخل فر پایین بیاید و در نتیجه غذا دیرتر بپزد.
فقط کافی یک بار وسط پخت غذا آن را چک کنید بیشتر از آن نیازی نیست. اگر می خواهید به تعداد دفعات بیشتر این کار را انجام دهید با روشن کردن چراغ فر می توانید غذای داخل فر را مشاهده کنید.

نگهداری غذا در بالای یخچال

هنگامی که با کمبود فضا مواجه می شوید ممکن است بالای یخچال را جای مناسبی برای نگهداری غذاهایی که نیازی به دمای سرد ندارند بدانید اما در این قسمت حرارت زیادی از یخچال تولید می شود و غذا را زودتر فاسدمی کند. در گرما رطوبت و نور، کپک و قارچ های بیشتری تولید می شود بنابراین غذا را درجایی خنک و تاریک نگهداری کنید.

سرخ کردن سبزیجات با حرارت زیاد

شاید فکر کنید که سبزیجات و سیب زمینی ها با حرارت زیاد سرخ تر و خوشمزه تر و طلایی تر می شوند اما کاملا در اشتباه هستید چون قسمت خارجی آن ها قبل از اینکه داخلشان بپزد سرخ می شود و خیلی زود می سوزند. دمای مناسب برای سرخ کردن سبزیجات بستگی به ضخامت و اندازه آن ها دارد. برای بهتر سرخ شدن سعی کنید به مقدار زیاد داخل تاوه نریزید.

#ترجمه #بدونیم
مجله هنرى ژوان

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × چهار =