March 7, 2017 at 09:06PM

@zhuanchannel
مواردی هستند که اگر آن ها را رها کنید زندگی آسان تر و بسیار شادتری خواهید داشت.

نیازحق به جانب بودن را رها کنید.
خیلی از ما دوست نداریم دچار هیچ اشتباهی بشویم و همیشه دلمان می خواهد حق به جانب باشیم.
حتی اگر به قیمت پایان یک رابطه تمام شود.
حتی اگر برای خودمان و اطرافیانمان ایجاد استرس و ناراحتی کند. هر وقت برای اثبات اینکه چه کسی اشتباه کرده و چه کسی کار درست را انجام داده با دیگران وارد جدال می شوید از خودتان این سوال را بپرسید که حق به جانب بودنم مهم است یا مهربان بودنم.
آیا نفس شما تا این اندازه اهمیت دارد.

کنترل کردن ها را کنار بگذارید
کنترل تمام مسائلی که برای شما و اطراف شما مثل فرصت ها، وقایع، مردم و… اتفاق می افتد را کنار بگذارید.
چه کسانی که دوستشان دارید و چه غریبه هایی که در خیابان ملاقات می کنید بگذارید همانطور که هستند باشند اینگونه خواهید دید که چقدر حس زیباترو آرامش بیشتری خواهید داشت.

سرزنش کردن ها را رها کنید
برای آنچه که هستید و آنچه نتوانستید باشید، برای احساسی که دارید و احساسی که نتوانستید داشته باشید دیگران را سرزنش نکنید. بهتر است دیگر این سرزنش ها را کنار گذاشته و مسئولیت زندگی خود را بپذیرید.

ذهنیت خود تضعیف کننده نداشته باشید

انسان های زیادی هستند که با این ذهنیت به خودشان آسیب می رسانند. هر چه که ذهنتان به شما می گوید قبول نکنید به خصوص اگر آنچه می گوید منفی و خود تضعیف کننده باشد.

افکار محدود کننده را رها کنید
افکار محدود کننده درباره ممکن ها و غیر ممکن ها و توانستن ها و نتوانستن ها را کنار بگذارید. از این زمان به بعد دیگر به افکار محدودتان اجازه نمی دهید که شما را در موقعیتهای اشتباه قرار دهند..

شکایت ها را رها کنید
درمورد چیزهایی که باعث می شوند شما خوشحال نباشید شکایت نکنید. آنچه که باعث می شود شما خوشحال نباشید شرایط و موقعیت ها نیست بلکه نحوه نگاه شما به آن است.

انتقادها را کنار بگذارید

نیاز به تحت تاثیر قرار دادن دیگران را کنار بگذارید
سعی نکنید به خاطر تحت تاثیر قرار دادن دیگران خودتان نباشید زیرا اینگونه به نتیجه نمی رسید. لحظه ای که تلاش را متوقف کنید، لحظه ای که ماسک را از صورتتان بردارید و خود واقعیتان را بپذیرید همان لحظه ای است که بدون هیچ تلاشی دیگران به سمت شما سوق پیدا می کنند.

در مقابل تغییر مقاومت نکنید
تغییرات می تواند زندگی شما و اطرافیانتان را به سمت بهبودی بکشاند. بنابراین به جای مقاومت در برابر تغییر آن را بپذیرید.

به دیگران برچسب نزنید
از زدن برچسب “عجیب بودن” به چیزها، انسان ها و اتفاقاتی که در زندگی درک نمی کنید جلوگیری کنید. سعی کنید که با باز کردن ذهن آن ها را بفهمید.

ترس ها را کنار بگذارید
ترس فقط در ذهن شماست. وقتی درون را اصلاح کنید بیرون هم به خودی خود اصلاح می شود. به گفته روزولت: ” تنها چیزی که باید از آن بترسیم خود ترس است.”

بهانه ها را کنار بگذارید
بیشتر اوقات خودمان را با بهانه های الکی محدود می کنیم.به جای رشد کردن و پیشرفت خودمان، با این بهانه ها به خودمان دروغ می گوییم. بهانه هایی که ۹۹ درصد آن ها واقعی نیستند. بهانه ها را جمع کنید و دور بیندازید شما دیگر نیازی به آنها نخواهید داشت.

گذشته را رها کنید
بله می دانم این کار بسیار سختی است به خصوص اگر گذشته بهتری نسبت به زمان کنونی تان داشته باشید. اما باید قبول کنید زمان حال آن چیزی است که دارید و همیشه خواهید داشت. پس خودتان را با گذشته فریب ندهید.

وابستگی نداشته باشید
جایی که عشق باشد ترس جایی ندارد بنابراین ترس و وابستگی نمی توانند یکجا باشند.

بر اساس توقعات دیگران زندگی نکنید
بسیاری از انسان ها هستند که برای خودشان زندگی نمی کنند. آن ها به گونه ای زندگی می کنند که والدین، دوستان، معلم، رسانه ها، دولت و یا حتی دشمنانشان فکر می کنند بهتر است در پیش بگیرند. آن ها همیشه در زندگی سعی می کنند دیگران را راضی نگه دارند و حتی فراموش می کنند که خواسته ها و نیازهای خودشان چیست و چه چیزی می تواند خوشحالشان کند. در کل آن ها خودشان را فراموش می کنند.

شما یک زندگی بیشتر ندارید. همین زندگی کنونی.
باید همان را زندگی کنید و به دیگران اجازه ندهید که با تحمیل عقایدشان شمارا از مسیر زندگی تان منحرف کند.
#ترجمه #روانشناسی
مجله هنرى ژوان

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + یازده =