May 28, 2017 at 11:05PM

@zhuanchannel
ماه تولد شما چه رازهایی را در مورد
شیوه مدیریتتان بر ملا می کند؟ 1

فروردین: آن ها در محل کار پیشگام و آغازگر هستند

متولدین ماه فروردین همیشه بهترین ها را به خوبی تشخیص می دهند. آن ها کار زیادی بر عهده شما می گذارند و اشتباه هایتان را گوشزد می نمایند. با اینکه نقش مشاور و کمک کننده را به خوبی ایفا می کنند، اما سعی کنید از انجام هر نوع اشتباهی پرهیز کنید.

شخصیت مهم این ماه :هاگ هنفر

اردیبهشت: آن ها ریاست طلب بوده و مدیرانه رفتار می کنند
متولدین اردیبهشت به نظم و انجام امور در وقت صحیح و با دقت فراوان توجه زیادی دارند. این افراد احتمالا استانداردهای بالایی دارند. در ضمن، خودشان نیز سخت کوش بوده و اگر همانند خودش رفتار کنید، بدون شک مورد توجه و پاداش از طرف او قرار خواهید گرفت.

شخصیت مهم این ماه :مارک زاکربرگ

خرداد: افکار متغیری دارند
مدیران متولد ماه خرداد، می توانند موجب گیج شدن کارمندان خود بشوند زیرا آن ها دائم در حال تغییر دادن عقاید خود هستند. آن ها عادت دارند چند کار را به طور همزمان پیش ببرند. بنابراین، اگر مدیر شما متولد خرداد است خودتان را برای انجام چند کار به طور همزمان آماده کرده و سعی کنید همیشه روی پای خودتان بایستید.

شخصیت مهم این ماه :ماریسا میر

تیر: این افراد به کارمندان وفادار نیاز دارند
متولدین تیرماه می توانند بهترین مدیر به شمار بیایند، البته تا زمانی که شما به آن ها کاملا وفادار و صادق باشید زیرا این افراد بسیار خانواده محور هستند. آن ها دوست دارند که شما محل کار را مثل خانه خود فرض کنید. البته باید به این نکته هم توجه داشته باشید که اگر زیادی مستقل رفتار کنید، احتمالا با خشم مدیر مواجه خواهید شد زیرا از زیاده روی و خودسر بودن خوششان نمی آید.

شخصیت مهم این ماه :ریچارد برنسون

مرداد: مدیران شادی هستند
متولدین ماه مرداد انسان های بسیار شادی هستند. آن ها این اجازه را به شما می دهند تا در وسط ساعت کاری با او بیرون رفته و مثلا قهوه بنوشید. همچنین، انسان های سخت کوشی به شمار می روند و متعاقبا بسیار سخت گیرانه هم رفتار می کنند. متولدین مرداد سعی می کنند تا همه چیز را تحت فرمان داشته باشند و به توجه، تحسین شدن و مورد اعتماد بودن نیاز دارند.

شخصیت مهم این ماه :جیمز کامرون

شهریور: ایده آل گرا هستند
مدیران متولد شهریور بسیار از خود گذشته و متعهد هستند، اما ممکن است هرگز از دیگران کمک نگیرند و بگویند که خودم همه کارها را به انجام می رسانم. دلیلش این است که بسیار ایده آل گرا هستند و استانداردهای بالایی برای خود تعریف کرده اند و می خواهند همه امور در بهترین حالت به انجام برسد. روش های کاری نیز برای این مدیران بسیار حائز اهمیت است به طوری که از شما می خواهند همیشه با آن ها در تماس باشید و گزارش کارهایتان را برایشان ارسال کنید.
شخصیت مهم این ماه :وارن بافن
مجله هنرى ژوان

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × سه =