June 25, 2017 at 08:00PM

@zhuanchannel
چند نکته جالب درباره کره جنوبی

– جراحی پلاستیک رواج بسیار زیادی دارد

بر اساس کاوش های اجتماعی و جامعه شناسی، از هر ۵ زن یک نفر در کره جراحی پلاستیک را تجربه کرده است. این گونه عمل ها بسیار عادی هستند و والدین به عنوان هدیه فارغ التحصیلی هزینه انجام آن را تقبل می کنند. سفید سازی پوست، از بین بردن علائم تولد مادرزادی و تغییر شکل چشم ها، اصلی ترین جراحی ها در کره جنوبی هستند. مردها نیز این گونه عمل ها را انجام می دهند.

– هزینه های دندان پزشکی و کارهای روی دندان بسیار بالاست

– ضعف بینایی در بیشتر ساکنان کره جنوبی
بسیاری از کره ای ها از سنین پایین دچار محدودیت دید می شوند. بنابراین استفاده از عینک یا لنز رواج زیادی دارد.

– علاقه دیوانه وار به غذا
در هر شهر کره جنوبی، انواع رستوران و کافه در هر یک از خیابان ها دیده می شود. این موضوع به حدی فراگیر است که آن ها به جای استفاده از عبارت «حالتان چطور است»، جمله «آیا خوب غذا خورده اید؟» را به کار می برند.

– حساسیت به رنگ قرمز
آن ها اعتقاد دارند که اگر نام فردی را با رنگ قرمز بنویسید، به زودی مشکلاتی جدی و حتی مرگ به سراغ او خواهد آمد. برخی از افراد معتقدند که جوهر قرمز شیاطین را دور می سازد و از مرده ها محافظت می کند؛ اما در مورد افراد زنده این قضیه برعکس می شود.

– اهمیت دادن زیاد به حرکات بدن
برای نشان دادن موافقت با یک مسئله، باید از هر دو دست خود استفاده کنید تا به این شکل احترام خود را نشان دهید.

کره ای ها به دست دادن نیز بسیار حساس هستند. سالها پیش بیل گیتس چنین مسئله ای را تجربه کرد. هنگامی که وی با رئیس جمهور کره جنوبی دیدار نمود، در حالی با او دست داد که دست دیگرش در جیب قرار داشت. این کار در کره جنوبی به منزله بی توجهی به آن فرد تلقی می شود.

– تمام مردم از گجت ها استفاده می کنند
تمام مردم از کودکان گرفته تا افراد بی خانمان، از گجت های مختلف مانند لپ تاپ و تلفن هوشمند استفاده می کنند. به همین دلیل، شما می توانید در تمامی نقاط به وای فای رایگان دسترسی داشته باشید.

– کره ای ها تنها از اینترنت اکسپلورر استفاده می کنند
تمام مردم کره جنوبی از اینترنت اکسپلورر استفاده می کنند. آن ها یا اطلاعاتی درباره دیگر مرورگر ها ندارند و یا آن که به استفاده از آن ها علاقه نشان نمی دهند. حتی وب سایت های کره نیز تنها برای مرورگر پیش فرض ویندوز طراحی شده و در صورت استفاده از کروم یا مانند آن، به خوبی کار نمی کنند.

– مطالعه بسیار زیاد
آن ها از صبح زود تا پاسی از شب به مطالعه می پردازند. حتی روزهای تعطیل نیز صرف گذراندن کلاس های اضافی و یا مطالعه به صورت مستقل می شود. درس دادن یکی از مورد احترام ترین مشاغل این سرزمین به شمار می رود. یک آموزگار معمولی ماهانه ۲۵۰۰ دلار (۹ میلیون تومان) حقوق دریافت می کند. اگر آن ها در مدارج بالاتر و یا در مدارس خصوصی تدریس کنند، می توانند سالانه میلیون ها دلار درآمد داشته باشند.

– سربازی اجباری
بر اساس قانون، تمام مردها در سن ۲۸ سالگی باید به ۲۱ ماه خدمت اجباری بروند.
مجله هنرى ژوان

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 4 =