July 1, 2017 at 07:51PM

@zhuanchannel

10 مورد از ارزشمندترین نام های تجاری جهان.

1. گوگل
گوگل هنوز هم ارزشمندترین برند در جهان است. این شرکت در 11 سال اخیر 7 بار این عنوان را کسب کرده است. ارزش این نام تجاری بیش از 245 میلیارد دلار است و نسبت به سال 2016 میزان 7% رشد داشته است.

2. اپل
ارزش برند اپل با 3 درصد افزایش نسبت به سال گذشته با 235 میلیارد دلار به این شرکت کمک کرده تا در جایگاه دوم این لیست بایستد. با درنظر گرفتن این نکته که سال 2015 اپل برند اول این لیست بود، این شرکت درخشش خود را تا حدی از دست داده

3. مایکروسافت
مایکروسافت برای سومین سال پیاپی در جایگاه سوم قرار گرفت. ارزش این برند با 5 درصد افزایش به 143 میلیارد دلار رسید.

4. آمازون
آمازون سال گذشته غوغایی به پا کرد، ارزش این نام تجاری با 41 درصد افزایش به 139 میلیارد دلار رسید. دنبال کردن هر آنچه که مشتریان میخواهند، رمز موفقیت آمازون این بود. غول خرده فروشی جهان، طیف گسترده ای از خدمات را ارائه میدهد: خرید آنلاین، تحویل مواد غذایی، محاسبات ابری و سرگرمی تنها چند نمونه هستند

5. فیسبوک
عملکرد خوب فیسبوک همچنان با وجود رسوایی در پی انتشار اخبار جعلی و رویدادهای خشونت آمیز به صورت آنلاین، ادامه دارد. کاربران این شبکه اجتماعی تصور میکنند که فیسبوک دوستانه و مفید است. ارزش برند فیسبوک در سال گذشته 27 درصد افزایش داشته و به 130 میلیارد دلار رسیده است.

6. AT&T
این غول مخابراتی به مدت 7 سال متوالی در این لیست حضور داشته است. ارزش این برند در سال گذشته 65 درصد افزایش داشت. ارزش این شرکت در حال حاضر 115 میلیارد دلار است.

7. ویزا
ویزا شرکت آمریکایی با یک نام است که در سراسر جهان به رسمیت شناخته شده است. ارزش این شرکت با 10 درصد افزایش در سال گذشته به 111 میلیارد دلار رسیده است.

8. تنسنت
شرکت هلدینگ چینی که یکی از برنامه های پیام رسان فوری آن وی چت است.
ویچت به این کمپانی کرده است تا نام ارزش نام تجاری آن 27 درصد افزایش یافته و به 108 میلیارد دلار برسد.

9. IBM
از سال 2006 تا امسال آی بی ام در این لیست قرار داشته است. امسال با 18 درصد افزایش ارزش این نام تجاری به 102 میلیارد دلار رسید.

10. مک دونالد
مک دونالد تنها شرکت غیر تکنولوژی است که در رتبه بندی امسال در لیست 10 شرکت برتر بود. این نام تجاری با معرفی منوی غذایی سالم، پیشرفت خوبی داشت. همچنین احداث نمایندگی هایی در چین و هند نیز بی تأثیر نبود. در مقایسه با دیگر رستوران های فست فودی، مک دونالد به خوبی پیشرفت میکند.

مترجم:سیمین نوربخش
مجله هنرى ژوان

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − 1 =