July 19, 2017 at 09:04PM

@zhuanchannel
قسمت دوم

تابستانی هستید؟

برخلاف آنچه تصور مي‌شود، تولد در فصل تابستان بيشتر از متولد زمستان بودن بر خلق و خوي افراد تاثير مي‌گذارد.
محققان مي‌گويند كساني كه در فصل گرم سال متولد مي‌شوند، بيشتر دچار نوسانات خلقي مي‌شوند و حتي احساس شديد غم را تاجايي تجربه مي‌كنند كه مي‌توانند جان خود را بگيرند.
البته تولد در تابستان هميشه دردسرساز نيست.

به گفته محققان بسياري از بچه‌هايي كه در اين فصل به دنيا مي‌آيند، به‌خاطر زياد بودن نور شادتر و بانشاط‌تر از بچه‌هاي ديگر مي‌شوند، البته اگر مشكلات رواني كه به آنها اشاره كرديم سراغ‌شان نيامده باشد!
درحالی‌که ستاره شناس‌ها می‌گویند رابطه زمان تولد و آینده افراد خرافه نیست و تولد در ماه و حتی لحظه‌ای خاص از سال می تواند سرنوشت افراد را زیر و رو کند، پژوهشگران می گویند زمان تولد افراد می تواند وضیت جسمانی و روانی آنها را تحت تاثیر قرار دهد.

_احساس افسردگی می‌کنید
تولد در فصل تابستان بيشتر از متولد زمستان بودن بر خلق و خوي افراد تاثير مي‌گذارد. محققان مي‌گويند كساني كه در فصل گرم سال متولد مي‌شوند گرچه به‌طور كلي بشاش‌تر از ديگران هستند اما اگر به بيماري‌هاي رواني دچار شوند، اين بيماري‌ها را با شدت بيشتري تجربه مي‌كنند.

_محققان مي‌گويند، نوزادان متولده شده در تابستان و پاييز نسبت به كودكاني كه در فصل‌هاي ديگر سال متولد مي‌شوند كم‌وزن‌تر هستند.

_نزديك‌بين مي‌شويد

ادعاهاي عجيب و غريب محققان تمامي ندارد. آنها مي‌گويند احتمال اينكه متولدان فصل تابستان نزديك‌بين شوند، 17 درصد بالاتر از كساني است كه تولدشان را در زمستان جشن مي‌گيرند. با توجه به بررسي‌هاي آنها احتمال اينكه تابيدن نور زياد خورشيد در ماه‌هاي اوليه تولد به چشم اين نوزادان دليل نزديك‌بيني‌شان در بزرگسالي باشد، زياد است.

اين يافته‌ها نشان مي‌دهد تولد در فصل‌هاي پرنور تنها بر سلامت پوست افراد تاثير نمي‌گذارد بلكه بينايي‌شان را هم تحت تاثير قرار مي‌دهد و احتمال اینکه متولدان تابستان عینکی شوند و در دیدن فاصله های دور دچار مشکل باشند، کم نیست. درحالی‌که متولدان فصل های کم نورتر، کمتر با چنین خطری روبه‌ررو هستند.

_مودي مي‌شويد
تابستاني هستيد و يك لحظه احساس سرخوشي مي‌كنيد و لحظه ديگر غم‌زده و افسرده به نظر مي‌رسيد؟ بايد بگوييم نوسانات خلقي، هديه ديگري است كه فصل گرما براي متولدانش دارد.
محققان دريافته‌اند كساني كه در فصل گرما متولد مي‌شوند، به احتمال بيشتري نسبت به متولدان زمستان مودي بوده و خلق ناپايدار را تجربه مي‌كنند.
به گفته پژوهشگران احتمال اينكه اين افراد به‌خاطر ابتلا به نوسانات خلقي تحت درمان‌هاي روانپزشكي قرار بگيرند كم نيست. پس اگر فرزندتان تابستاني است، بيشتر مراقب حال و هوايش باشيد.

_كم‌وزن بوده‌ايد
بارداري در ماه‌هاي سرد سال بر شرايط بعد از تولد فرزندان تاثير مي‌گذارد. محققان مي‌گويند اگر مادرتان شما را در زمستان در شكم داشته و در تابستان به دنيا آورده است، احتمالا ظريف و لاغر به دنيا آمده‌ايد. بررسي‌هاي پژوهشگران حاكي از اين است كه بچه‌هاي تابستاني كم‌وزن‌تر از ديگر نوزادان هستند.

_آرایشگر می شوید
بررسی های آنها نشان می دهد که تیرماهی ها بیشتر در گروه روسای شرکت ها جا می گیرند، متولدان مرداد ماه بیشتر در گروه معمارها، رانندگان قطار، آرایشگرها و آدم‌هایی که از راه‌های عجیبی معروف می شوند قرار دارند، درحالی‌که شهریوری‌ها بیشتر سیاست مدار می شوند. محققان معتقدند با مطالعه روند زندگی سیاستمداران می‌توان اطلاعات بیشتری درباره آنها به‌دست آورد.
مجله هنرى ژوان

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + پنج =