September 27, 2017 at 11:04PM

@zhuanchannel
تفاوت های رفتاری دختران و پسران در رابطه عاطفی

_دخترها: تعهد می خواهند
دخترها تعهد را دوست دارند. فرقی نمی کند که آنها چند وقت است وارد رابطه شده اند، یک هفته، دو ماه یا حتی چند سال… مهمترین چیزی که از روز اول می خواهند تعهد است. شاید از نظر پسرها این موضوع خنده دار باشد اما واقعیت دارد.

_پسرها: تماشای بازی مورد علاقه شان را از دست نمی دهند

از نظر دخترها، پسرها زمان زیادی را بی جهت صرف تماشای فوتبال یا بازی مورد علاقه شان می کنند. آنها اعتقاد دارند که در این مواقع پسرها به تنها چیزی که می اندیشند بازی مورد علاقه شان است و اطرافیان شان را به کل نادیده می گیرند.

شاید این کار از نظر دخترها آزاردهنده باشد اما یکی از محبوب ترین فعالیت های مورد علاقه آقایان تماشای ورزش است که باید به آن احترام گذاشت.

_دخترها: به روز عروسی شان فکر می کنند

اکثر دخترها از همان لحظه اول که با مردی دیدار می کنند، به روز ازدواج شان می اندیشند و خودشان را در لباس عروس در کنار او تصور می کنند. شاید این فکر از نظر خیلی ها تنها خیالبافی باشد اما تا حدود زیادی واقعیت دارد.

احتمالا این طرز فکر از این رو که دخترها نسبت به پسرها رمانتیک ترند، سرچشمه می گیرد. بنابراین حتی اگر آقایان بخواهند هم نمی توانند جلوی این طرز فکر را بگیرند.

_پسرها: جمع های پسرانه را ترجیح می دهند

آیا یک جمع دخترانه که دور هم جمع شده اند و دیوانه بازی می کنند بیشتر در ذهن تان نقش می بندد یا یک جمع پسرانه؟ بله! به احتمال زیاد آنچه در وهله اول در ذهن تان متصور می شوید جمعی پسرانه است.
پسرها، حتی اگر عاشق زنی باشند، باز هم دوست دارند که در جمع های پسرانه خود حضور داشته و کمی از محدودیت های خود به دور باشند.

_ دخترها: به دوست صمیمی شان همه چیز را می گویند

این که دخترها تمام رمز و رازهای زندگی شان را با دوست صمیمی شان در میان می گذارند، اصلا بدین معنی نیست که با شریک زندگی شان بیگانه اند، بلکه این یکی از خصلت های اکثر دخترهاست که مشکلی را ایجاد نخواهد کرد.

_پسرها: خونسرد هستند

دخترها در مورد همه چیز نگرانند، مدام شخصیت طرف مقابل شان را زیر ذره بین قرار می دهند و آنها را نقد و بررسی می کنند، به همین دلیل زمانی که رفتار خونسرد طرف مقابل شان را می بینند، او را بی تفاوت قلمداد می کنند، در حالی که واقعیت چیز دیگری است. این که آقایان نگران چیزی نیستند و بیشتر از آینده در زمان حال زندگی می کنند، به هیچ وجه نشان دهنده بی تفاوتی شان نیست.

_دخترها: چت کردن را دوست دارند

حتما شما هم به این واقعیت پی برده اید که هر چه خانم ها عاشق چت کردن و پیغام دادن به مرد مورد علاقه شان هستند، آقایان از این که مدام گوشی به دست و در حال تایپ کردن باشند، بیزارند.

شاید زمانی که متنی بلند بالا برای مرد مورد علاقه تان می فرستید و او تنها با یک کلمه جواب شما را می دهد، ناراحت شوید اما این اصلا بدین معنی نیست که او به شما اهمیت نمی دهد، بلکه این جزئی از شخصیت اکثر مردان است.

_پسرها: از اموجی زیاد استفاده می کنند
پسرها ترجیح می دهند به جای تایپ کردن، از اموجی ها استفاده کنند. شاید هم دلیل استفاده زیاد آنها این باشد که نمی توانند مانند دخترها حرف بزنند و احساسات خود را بیان کنند، به همین دلیل ترجیح می دهند که با شکلک ها حالات مختلف خود را نشان دهند.

_دخترها: مدام در حال فکر کردن هستند

دخترها بیش از پسرها فکر می کنند و موضوعات مختلف را از زوایای مختلف مورد بررسی قرار می دهند. شاید در این شرایط پسرها بگویند که بهتر است فعلا ذهن ات را درگیر نکنی اما با این کار در واقع احتمال شکست شان را افزایش می دهند.

_پسرها: برای جدا شدن دلایل کلیشه ای می آورند
معمولا پسرها زمانی که می خواهند به رابطه خود پایان دهند، از بیان دلایل اصلی جدایی اجتناب می کنند. جملاتی که اکثر آنها هنگام جدایی به زبان می آورند شامل: «مشکل از تو نیست، مشکل از منه تو از من بهتری. لیاقتت بیشتر از منه» یا «حال زمان مناسبی برای اینکه من در چنین رابطه ای باشم، نیست» و…. است.

اگر چه دخترها از شنیدن این جملات بیزارند، اما گویا پسرها تمایل زیادی دارند که با بیان این دلایل به رابطه عاطفی خود خاتمه دهند.

ترجمه: پردیس بختیاری
مجله هنرى ژوان

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × یک =