October 9, 2017 at 10:58PM

@zhuanchannel
چند خرافه در کشورهای مختلف

_هند: گرفتن ناخن ها در شب

یکی از خرافه های کشور هند این است که می گویند اگر در شب ناخن های خود را بگیرید، اصلا خوب نیست و بد شانسی می آورد. همچنین هندی ها معتقدند در روز شنبه نباید موهای سر را کوتاه کرد.

جالب است که در ایران نیز این اعتقادات وجود دارد و فقط به جای شنبه، برخی اعتقاد دارند که در روز جمعه نباید موها را کوتاه کرد زیرا موجب توقف رشد آن می شود و در عوض بهتر است در روز چهارشنبه این کار را انجام داد.

_اروپا: به تخته کوبیدن
آمریکایی ها برای رفع بد یمنی روی چوب می زنند و اصطلاح «بزنم به تخته» را به زبان می آورند.

_ترکیه: جویدن آدامس در شب
بر اساس افسانه های ترکی، اگر کسی در شب آدامس بجود، گویی گوشت بدن مرده را می خورد. به همین خاطر، در ترکیه مردم به شدت توصیه و تاکید دارند که هرگز پس از تاریک شدن هوا آدامس نجوید.

_انگلستان: بیان واژه «خرگوش» در اولین روز از هر ماه
در انگلستان مردم برای خوش شانسی، در اولین روز از هر ماه کلمه «خرگوش» را به زبان می آورند. این رسم بیش از ۲ هزار سال است که در این کشور انگلیسی رواج دارد و گفته می شود از قرن ۱۹ شکل گرفته است.

_صربستان: آب پاشیدن پشت سر مسافر
در صربستان، مردم پشت سر مسافر و عزیزانی که قرار است چند روزی خانه را ترک کنند، برای او آرزوی خوش یمنی و سلامت می کنند.

_ژاپن: مخفی کردن انگشت شست در دست در گورستان
در ژاپن، مردم اغلب انگشتان شست خود را درون مشتشان مخفی می کنند. دلیلش این است که انگشت شست در این کشور «انگشت والدین» نام دارد و بر اساس افسانه ها، هنگامی که در گورستان راه می روید، باید این انگشت را درون دست تا و مخفی کنید تا به این طریق از پدر و مادر خود محافظت کرده و از مرگ آن ها پیشگیری کنید.

_آلمان: آب نوشیدن به سلامتی کسی
آلمانی ها معتقدند اگر یک لیوان آب را به سلامتی کسی بنوشید، در واقع بد یمنی و حتی مرگ را برای او آرزو کرده اید.

_کشور رواندا: خوردن گوشت بز توسط زنان
در کشور رواندا اعتقاد دارند که زنان نباید گوشت بز مصرف کنند زیرا موجب توقف رشد موها و لجاجت و خیره‌سری می شود.

_چین
برخی از مردم در کشور چین از عدد ۴ گریزان هستند. همان طور که برخی از ایرانی ها عدد ۱۳ را نحس می دانند، عدد ۴ برای چینی ها شوم و بد یمن است.

_روسیه: گل زرد
همانند همه کشورهای جهان، اهدای گل به فرد موردعلاقه تان، نشانه عشق و محبت است. اما روس ها اعتقاد دارند که گل زرد چندان خوش یمن نیست و می تواند باعث جدایی و خیانت دو دلداده به هم و حتی مرگ یکی از آن ها بشود.

_مصر: باز و بسته کردن قیچی بدون اینکه چیزی با آن برش دهید
در مصر، خرافات متعددی در رابطه با قیچی وجود دارد. اول اینکه، اگر قیچی را بدون بریدن چیزی، چند بار باز بسته کنید، نشانه خوبی نیست و ممکن است دعوا راه بیفتد یا مثلا می گویند اگر قیچی را باز در جایی رها کنید، بد شانسی می آورد.

_کره جنوبی: خوابیدن در اتاقی که پنکه روشن است
مرگ با پنکه یکی از کابوس های شهروندان کره جنوبی به شمار می رود. به همین خاطر آن ها هرگز در اتاقی در بسته که در آن پنکه روشن است نمی خوابند.

اسپانیا: خوردن انگور در روز سال نو
مردم اسپانیا در نیمه شب سال نو، ۱۲ حبه انگور در دهان خود می گذارند تا بدین طریق، بدشانسی و ناراحتی را از ۱۲ ماه سال زندگی خود در سال جدید دور کنند.

_آمریکا: سکه های شانس
پیدا کردن سکه مخصوصا اگر روی سکه رو به بالا باشد، در آمریکا نشانه خوش شانسی است. آمریکایی ها می گویند وقتی یک سکه روی زمین دیدی، آن را بردار تا در تمام طول روز شانس با تو یار باشد.

ترجمه:فروغ بیداری
مجله هنرى ژوان

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 16 =