October 14, 2017 at 02:19PM

@zhuanchannel
به 10 دلیل ترامپ را دوست دارم!

سخنان شب گذشته دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده بازتاب شگفت انگیزی داشت.
نه تنها در ایران که مخاطب اصلی او به شمار می رفت بسیاری از صاحبنظران مسال سیاسی در آمریکا و اروپا به او تاختند اما من به 10 دلیل ترامپ را دوست دارم:

_ ترامپ به صورت عملی نشان داد که دو چیز نهایت ندارد:
کهکشان و حماقت انسان! البته در مورد کهکشان مطمئن نیستم.

_ ترامپ نشان داد که خطر پوپولیسم و وعده های اغواگرانه تا چه اندازه نزدیک است و چطور می شود حتی جامعه ای باتجربه و مدعی دمکراسی را فریب داد و بر قدرت نشست.

_ هیچکس مثل ترامپ نمی توانست به ما یادآوری کند که گنجینه ای مثل «خلیج فارس» پاره تن ماست و چطور می شود از «ظرفیت های ملی» برای «ایجاد وحدت» استفاده کرد.

_ اگر میلیاردها دلار هزینه می کردیم هم بعید بود که اینطور بین اروپا و آمریکا شکاف و اختلاف نظر ایجاد کنیم. ترامپ این کار را برایمان انجام داد!

_ برخی همیشه می گفتند که همه آمریکایی ها مثل همند. ترامپ به خوبی نشان داد که «دشمن دانا» چقدر نسبت به «دشمن نادان» قابل احترام تر است!

_ ترامپ به همه ثابت کرد که با «پول» می شود «رییس جمهور» شد اما ممکن نیست بتوان یک «سیاستمدار عاقل» شد.

_ موی بور، چشم آبی و شهروند آمریکایی بودن که برای برخی نشانه های «برتری» و «جهان اولی» به شمار می رود، به تنهایی برای اینکه عاقل، خردمند و باشعور باشید کفایت نمی کند.

_ ترامپ هر بار که دهان باز می کند یا یک تصمیم می گیرد، کشور آمریکا را منزوی تر می کند.
این کار از هزارسال شعار دادن در خیابان و آتش زدن پرچم این کشور اثر عمیق تری در دنیا دارد.

_ دونالد ترامپ هر بار که تلاش می کند مخالفتش را با برجام جار بزند و از آمریکا دفاع کند، اتفاقاً باعث می شود دنیا به عزت و حقانیت ایران و هوشمندی تیم مذاکره کننده ما بیشتر ایمان بیاورد.

_ واکنش سیاستمداران باتجربه دنیا (حتی برخی چهره های کلیدی آمریکا) نشان می دهد که دونالد ترامپ به مهمترین چالش این روزهای آمریکا تبدیل شده است!

احسان محمدی_عصرایران

پ.ن: البته خود کلمه ی خلیج کلمه ی عربی هستش. بهتره بگیم شاهراه فارس.
مجله هنرى ژوان

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − 9 =