December 23, 2017 at 09:26PM

@zhuanchannel
نگرانی از زلزله بزرگتر در تهران برطرف شده

شهردار تهران با اشاره به اینکه نگرانی زلزله بزرگ‌تر در تهران وجود ندارد، گفت: از صبح فردا وضعیت قرمز در تهران به وضعیت زرد می‌رسد.

شهردار تهران گفت: ‌در این جلسه ۱۰ مصوبه داشتیم
و یکی از رویکردهای اصلی ما موضوع محله‌ای کردن مقابله با پدیده حوادث طبیعی است.

وی افزود: اگر به مردم آموزش‌های لازم داده شود تا در مواجهه اولیه با زلزله امکانات اولیه را فراهم کنند جلوی بسیاری از مشکلات گرفته خواهد شد.

نجفی افزود: زلزله روز چهارشنبه موجب ترافیک شدیدی در تهران شد و موجب شد هر لحظه حادثه دیگری اتفاق بیفتد و این ترافیک قطعاً اگر زلزله مجددی در تهران رخ می‌داد، امدادرسانی را با مشکل مواجه می‌کرد.

مردم باید جان‌پناه‌های محله و منطقه خود را بشناسند تا در مواقع حوادث طبیعی به آنجا مراجعه کنند.

وی با اشاره به اینکه هجوم به پمپ بنزین‌ها بسیار کار خطرناکی بود، گفت: عده زیادی از همشهریان نیز با ظروف پلاستیکی برای جمع‌آوری بنزین اقدام کرده بودند که اقدام بسیار خطرناکی بود و ممکن بود هرلحظه با کوچک‌ترین جرقه‌ای در پمپ بنزین‌ها حادثه بزرگی رخ دهد.

نجفی تصریح کرد: در زلزله اخیر، دستگاه‌های اجرایی و مردم نقاط ضعف و قوت زیادی داشتند
که باید نقاط قوت را تقویت و نقاط ضعف را از بین ببریم.

وی ادامه داد: در سه ماه آینده در تمام مناطق شهر تهران، مانورهای جدی در خصوص زلزله برگزار می‌شود و مردم یک‌بار دیگر با نحوه مقابله با زلزله مواجه می‌شوند.

نجفی افزود: قطعاً اگر زلزله بزرگی در تهران اتفاق بیفتد خسارات زیادی وارد خواهد شد اما اینکه تمام بافت‌های فرسوده از بین خواهد رفت و تلفات زیادی خواهیم داشت، این‌طور نیست.

شهردار تهران در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه در فضای مجازی اعلام شده است که شما در هنگام حادثه در سفر کیش بوده‌اید، گفت: ۶ ماه است که بنده کیش نرفته‌ام و در روز پنجشنبه جلسات مختلفی داشتم که یکی از آنها جلسه با قرارگاه خاتم بود.

وی ادامه داد: از ساعت ۶ صبح پنجشنبه تا به امروز نیز موضوعات زلزله تهران را پیگیری می‌کردم و در جلسات مختلف نیز یا بنده و یا معاونان بنده حضور داشتند، البته ۳ ماه هم هست که مشهد نرفته‌ام و چند ماهی نیز سفر خارجی نداشته‌ام.

فارس
مجله هنرى ژوان

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + 8 =