December 31, 2017 at 02:20PM

@zhuanchannel
راهکارهای داشتن خون سالم

از محصولات بهداشتی طبیعی استفاده کنید
لوسیون، کرم‌ها و لوازم آرایشی به‌طور مستقیم از طریق پوست جذب خون می‌شود.
اگر محصولاتی که استفاده می‌کنید حاوی مواد سمی باشد این مواد به‌طور مستقیم وارد خون می‌شود.

از خوش بو‌کننده‌ها استفاده نکنید
این محصولات سرشار از مواد مضر است که از طریق تنفس به خون و ریه راه پیدا می‌کند و با قرار گرفتن روی پوست به‌طور مستقیم وارد خون می‌شود. این مواد خوش بو‌کننده حاوی مواد سرطان‌زاست و استفاده از آن عملکرد هورمون‌ها را مختل می‌کند.

مواد غذایی قلیایی بخورید
مواد غذایی قلیایی شامل تمامی سبزیجات، آواکادو، نارگیل، لیموترش، گریپ‌فروت، عدس، لوبیا، سویا، مغز میوه و تخمه‌ها مانند بادام، تخمه کدو حلوایی، کنجد و…است.

تحرک داشته باشید
این‌طور ثابت شده که ورزش بهترین راه برای ساخت خون غنی از اکسیژن است. ورزش علاوه بر این، منجر به پمپاژ بهتر خون توسط قلب می‌شود.

تنفس عمیق
با کشیدن نفس عمیق اکسیژن وارد ریه شده و به‌طور مستقیم وارد خون می‌شود. ( البته نه در شهرهای آلوده مثل تهران، تبریز، مرکزی، اهواز و …!)

حبوبات را بیشتر بخورید
مصرف مواد غذایی غنی از فیبر منجر به کاهش کلسترول LDL و کاهش‌تری گلیسیرید خون می‌شود.

به اندازه کافی آهن مصرف کنید
آهن در مولکول‌های هموگلوبین وجود دارد، در نتیجه برای تولید خون سالم و غنی ضروری است. بیشتر زنان قبل از یائسگی با کمبود آهن مواجهند و شاید نیاز باشد که از مکمل استفاده کنند. از آنجا که مصرف بیش از حد قرص آهن می‌تواند خطرناک باشد، قبل از مصرف مکمل آزمایش انجام دهید. برخی منابع غذایی آهن شامل عدس، لوبیا، آلو، سبزیجات، گوشت قرمز و… است.

ویتامین B مصرف کنید
این گروه از ویتامین‌ها از جمله B12 6B و فولات برای کاهش میزان هوموسیستئین خون لازم است. میزان بالای هوموسیستئین با انسداد سرخرگ‌ها و بیماری قلبی ارتباط داده شده است؛ بنابراین کنترل آن حیاتی است.

سبزیجات بخورید

کلروفیل یا سبزینه، ماده مغذی گیاهی است که رنگ سبز را به گیاهان می‌دهد و شباهت زیادی به مولکول‌های هموگلوبین دارد. آهن منابع گیاهی به تقویت خون کمک می‌کند.

ادویه مصرف کنید
فلفل قرمز با تحریک فعالیت قلبی‌وعروقی و کاهش دادن فشار خون، روند تصفیه خون را سرعت می‌بخشد. برای تقویت سیستم قلبی‌وعروقی، فلفل قرمز را به غذا اضافه کنید./آرمان
مجله هنرى ژوان

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + 8 =