January 13, 2018 at 09:02PM

@zhuanchannel
چند روز پیش یکی از اعضای کمسیون اجتماعی مجلس اعلام کرد
«کار مفید در ادارات 45 دقیقه است».

این مساله نشان می‌دهد که سیاه‌نمایی در کشور به بالاترین حد خود رسیده است.
از آنجایی که بازهم در اوضاع حساس کنونی هستیم، باید سعی کنیم هر نوع سیاه‌نمایی را پاک کنیم
و نشان بدهیم مملکت خیلی گل و بلبل است
و تازه هشت سال هم خاک را حسابی حاصلخیز کردیم، برای همین گل‌هایش به این راحتی خراب نمی‌شود.

شما نگاه کنید هر کارمند شریفی، صبح خود را به مدت یکی دو ساعت با خوردن صبحانه آغاز می‌کند.
اگر به تحقیقات پژوهشگران نگاهی داشته باشیم متوجه خواهیم شد که صبحانه، مهم‌ترین و مفیدترین وعده غذایی هر شخص است و چون خوردن هم یک فعل است، پس کار به حساب می‌آید.

در گام بعدی، وقت بررسی تیتر اخبار، عکس‌های کمتر دیده شده از بازیگر معروف، قیمت دلار و بیت کوین و مطالعه آخرین مقاله در مورد تاثیر معجزه آسای پیاز در درمان قطعی سرطان به مدت حدود یک ساعت است.
واقعا شما چه کاری را مفیدتر از مطالعه می‌شناسید؟!.

اما بعد از تمام این کارها، باید کم‌کم فضا را برای یک تغذیه سالم آماده کرد. پوشیدن دمپایی برای هوا خوردنِ پا و شستن خیار و گوجه و درست کردن سالاد و تفت دادن سیب زِمَنی نشان می‌دهد کارمندان ما به فکر سلامتی خود هستند و می‌خواهند با رویکردِ «عقل سالم در بدن سالم»، غذاهای مفید نوش جان کنند.

با احتساب میانگین زمان ثبت شده، این پویش مردمی در راستای افزایش سلامتی کارکنان هم شیرین یک ساعت کار مفید به حساب می‌آید.

پژوهشگران ثابت کرده‌اند که یک چرت کوتاه می‌تواند موجب افزایش بهره‌وری کارکنان شود، چون ما ایرانی‌ها عادت داریم هر کاری را از بیخ درست انجام بدهیم.
لذا باید یک ساعت چرتِ بعد از نهار را هم به عنوان یک کارِ مفید زیرساختی در نظر گرفت.

البته در این بین ممکن است چند نفر هم برای انجام کارهای‌شان به اداره مراجعه کنند و اگر سیستم قطع نباشد، حدود 10دقیقه هم پاسخگویی به ارباب رجوع این وسط‌ها اتفاق میفتد که با یک حساب سرانگشتی، پنج ساعت و 10 دقیقه، حداقل کار مفید کارمندان ادارات ماست.

علی‌القاعده آقای نماینده انتظار ندارد که کارکنان، در ساعت نهار هم کار کنند یا روزی دو سه لیوان چای برای رفع خستگی نخورند. لذا کارمندان ادارات با بهره‌وری نزدیک صد در صد کار می‌کنند و بهتر است آقای نماینده به خودش بیاید.

شهاب پاک نگر
#طنز
مجله هنرى ژوان

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × پنج =