August 8, 2018 at 01:15PM

@zhuanchannel
کاش حسن روحانی قبل از گفتگویش با مردم، سخنان این مرد را گوش داده بود

نامش "صاحب شریفی اسدی" است
اهل سوادکوه و نماینده مردم مازندران در شورای عالی استان‌ها
چند روز پیش در هفتمین اجلاس عمومی این شورا در تهران چنین گفت:

رانت‌خواری‌، اختلاس‌، گرانی، تورم، بیکاری، گورخوابی، کولبری، رکود، ‌کارتن‌خوابی، کودکان کار، اعتیاد، طلاق، موسسات مالی، ‌برادران قاچاقچی، گشت ارشاد، دانشجوی ستاره‌دار، فیلترینگ تلگرام و مسکن‌های خالی از مهر تنها گوشه‌ای از رنج‌هایی است که مردم با آن دست به گریبانند و کاسه صبرشان از این همه شعار و وعده توخالی لبریز شده است.

او با بیان اینکه نباید آنهایی که در دی‌ماه ۹۶ به خیابان‌ها ریختند را اغتشاش‌گر نامید؛ تاکید کرد: روزی نسلی در این مملکت چشم باز کرد که مطهری‌ها، طالقانی‌‌ها، بهشتی‌ها، مصدق‌ها و بازرگان‌ها را دید.

اما این نسل امروز به تنگ آمده، زیرا وقتی چشمان خود را باز می‌کند خاوری‌‌ها، مرتضوی‌ها،طوسی‌ها، رحیمی‌ها و زنجانی‌ها را می‌بیند.

او در انتهای سخنانش که مملو از اشاره به لکنتهای مدیریتی و فجایع رخداده در سوادکوه و مازندران بود، نکته تامل‌برانگیزی را بر زبان آورد … شریفی اسدی گفت:
وقتی وارد شورای عالی استان‌ها شده و درد و آلام هموطنانم در دیگر مناطق کشور را دریافتم، درد مازندران و سوادکوه را فراموش کردم! افسوس و دریغ خوزستان که هوا نداری
افسوس و دریغ سیستان_و_بلوچستان که آب نداری
و افسوس و دریغ بانه ومریوان که نان نداری.

فکر می‌کنم اگر در صحن بهارستان نمایندگانی حضور داشتند که قبل از اینکه خود را نماینده مردم شهرشان بدانند، نماینده تمام مردم ایران می‌دانستند؛ آنگاه هرگز امروز با چنین فجایع و حیف و میلی که ناشی از ذبح ملاحظات ملی در پای منافع قومی، قبیله‌ای، بخشی و سیاسی است، مواجه نبودیم.

هرگز اصرار نمی‌کردیم تا پل_شهید_کلانتری را به هر قیمت باید بسازیم و آنگاه به اصرارکنندگان و میراث‌خوارانش امروز جایزه نمی‌دادیم
و هرگز نیروگاه شهید_مفتح_همدان، فولاد_مبارکه_اصفهان، سیکل_ترکیبی_کازرون، سد_گتوند، بزرگراه ویرانگر تهران-شمال و صدها جانمایی غلط دیگر در این مملکت شکل نمی‌گرفت.

کاش حسن_روحانی، مرد ۲۴میلیونی ایران، قدر رای‌های هوادارانش را می‌دانست و در گفتگوی تلویزیونی یک‌شنبه شبش با ایرانیان، صادقانه و شفاف به این لکنت‌ها اشاره کرده از مردم خوب ایران عمیقاً عذرخواهی می‌کرد و می‌گفت: آمده‌ام تا وقار و شرافت و عزت ملی را به کمک هم به ایران بازگردانده و درسی تاریخی به رهبرِ قلدر و کاسبِ نشسته در کاخ_سفید دهیم تا دیگر هرگز جرات نکند پای معاهده‌ای که با ایران امضا کرده را پاره کند.

کاش دست‌کم در گفتگوی هفته آینده‌اش با نمایندگان در صحن بهارستان حرفهایش را جبران کند.

#محمد_درویش

پ.ن:ویدئوی کامل صحبتهاشونو تو آپارات میتونید ببینید.
مجله هنرى ژوان

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + 1 =