August 25, 2018 at 01:25PM

@zhuanchannel
داستان جالب کاناپه ایلان ماسک

ایلان ماسک میلیاردر بسیار جوان آمریکایی با اصالت آفریقای جنوبی و مدیر شرکت فضایی اسپیس ایکس و کمپانی خودروسازی تسلا موتورز آمریکا است.

چند وقت پیش یک شبکه تلویزیونی آمریکا برای اولین بار اجازه پیدا میکند که از کارخانه عظیم و فوق پیشرفته خودرو برقی تسلا مدل ۳ فیلمبرداری و گزارش تهیه کند.

خودرو جدید تسلا مدل ۳ بخاطر تقاضای بیش از حد تصور به مقدار زیادی از مدتها پیش، پیش فروش شده است و متقاضیان گاهی وقتها تا چندین ماه باید منتظر دریافت خودروهای خود باشند. آن هم در کشوری که جدیدترین خودروهای روز دنیا به فراوانی قابل عرضه و فروش است.

هنگامی که مجری برنامه در حال بازدید از کارخانه همراه با ایلان میباشد متوجه پتو و بالش در اتاق جلسه کارخانه میشود.

بعد ایلان توضیح میدهد که برای اینکه مشکلات خط تولید برای تولید تسلا مدل ۳ را بتوانم پیدا و رفع بکنم مجبورم ساعات زیادی را در خط تولید سپری کنم و از اونجا که رفتن به خانه و دوش گرفتن باعث هدر رفتن وقتم میشود شبها توی این اتاق روی زمین و یا این کاناپه باریک میخوابم.

مجری با تعجب روی کاناپه می‌نشیند و میگوید که این کاناپه بسیار باریک و سفت و ناراحت میباشد چطور میتوانید شبها روی اون بخوابید؟

ایلان هم جواب میدهد بخاطر همین خیلی وقتها ترجیح میدهم روی زمین اتاق کنفرانس بخوابم.

بعد از این برنامه تلویزیونی، یک یوتیوبر (کسی که مرتبا در سایت اشتراک فیلم یوتیوب فیلم میگذارد) در یک وب سایت جمع آوری کمکهای مردمی ( go fund me) صفحه خیریه ای باز میکند بنام "کمک برای خرید یک کاناپه راحت برای ایلان ماسک."

این یوتیوبر بعد در یک ویدئو از مردم درخواست میکند که پول کمک کنند تا او بتواند برای ایلان ماسک یک کاناپه راحت بخرد. هدف هم خرید یک کاناپه تا سقف هزار دلار تعیین میشود.

مردم هم بشدت از این عمل استقبال میکنند با این توجیح که اگر ما به مهندس ایلان کمک کنیم که شبها راحتتر بخوابد میتواند روزها با فکر بازتر محصولات بهتری برای ما بسازد.

تا الان حدود هشت هزار دلار در سایت خیریه برای کمک به میلیاردر ایلان ماسک پول جمع آوری شده است و علاوه بر آن چند کمپانی مبلمان سازی هم بانی شدند که بصورت رایگان برای ایلان مبل راحت بسازند.

بنابراین این یوتیوبر هم تصمیم گرفته است که با نظرسنجی از کسانی که پول کمک کرده اند تمام پول های جمع آوری شده را به یک موسسه خیریه کمک کند. و یک مبل راحت هم از یکی از کمپانی های بانی انتخاب کند و برای ایلان بفرستد تا شبها راحتتر بتواند در خط تولید کارخانه بخوابد.

#americansystem
مجله هنرى ژوان

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + نوزده =