September 8, 2018 at 11:11PM

@zhuanchannel
تحسین از آنِ زنی ست که درد را به دوش میکشد همچون درختی که میداند در بیابان، بارانِ کمتری را تجربه میکند و با سری افراشته بیابان رامیپذیرد

تحسین از آنِ زنیست که در مقابلِ زمزمه‌های سنتی و قدیمی، بغضش را میبیند اما شک نمیکند. گریه‌ میکند اما تن به انتخابی اشتباه نمیدهد.

خمشگین میشود اما دفاع نمیکند چون میداند دفاع در مقابلِ حرفهایی که با چشم‌هایی بسته زده میشود، دفاعی بیهوده است.

تحسین از آن زنانی‌ست که اندام‌هایشان، آنها را تعریف نکرده‌اند و برای عمیق‌تر شناختنِ ماهیتشان به عنوان یک فرد تلاش میکنند نه یک جنس.

تحسین از آنِ زنانی‌ست که نداشتنِ مردی در زندگی‌شان به آنها احساس نقص نداده است و تمامِ هدفشان پیدا کردنِ مرد و راضی نگه داشتنِ آن نیست. بلکه برای داشتنِ رابطه‌های صمیمانه‌ی عمیق و سالم تلاش میکنند

تحسین از آنِ زنانی‌ست که از انتخاب‌های اشتباهشان بیرون میآیند حتی اگر سالیانِ زیادی را از دست داده باشند

تحسین از آن زنانی ست که سالهاست تغییرِ نگاه و تفکر را در هم‌جنسانِ خود و مردهای اطرافشان میبینند، فقط به این علت که ازدواج نکرده اند و یا از ازدواجشان بیرون‌آمده اند، اما همچنان ادامه میدهند و به جای آن به کودکانِ اطرافشان میآموزند که چطور از قضاوت‌ها رد شوند و به خودشان شک نکنند.

تحسین از آن زنانی ست که انتخاب کرده اند ازدواج کنند اما به ازدواج به چشم دستآورد نگاه نکرده اند.

تحسین از آن زنانی‌ست که از ازدواجشان بیرون آمده اند چون میدانستند تنها بودن بهتر از در آسیب بودن است.

و در نهایت تحسین و احترامِ بسیارعمیق از آن زنانی ست که خودشان انتخاب کرده اند ازدواج نکنند و یا به هر دلیلی ازدواج نکرده‌اند و با تمامِ فشار‌ها و تبعیض‌ها به خودشان قول داده‌اند که برای هیچ تصمیمِ آگاهانه ای که بارها عواقبش را بررسی کرده اند به دیگران توضیح ندهند.

#پونه_مقیمی

پ.ن:سعی کنید تمرین کنید که انقد تو مهمونیها و این ور اونور به دختر مردم نگید چرا ازدواج نکردین. واقعا هیچ ربطی به منو شما نداره که چرا ازدواج نکرده.
مجله هنرى ژوان

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + 12 =