October 28, 2018 at 09:05PM

@zhuanchannel
فکر می‌کنید چطور می‌شه یه زمین ۲ونیم میلیارد تومنی رو ۲۳ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومن به شهرداری فروخت؟
در این متن یه نمونه از اینکه شبکه فساد ،چطور توی شهرداری تهران کار میکرد (یا شاید هنوزم کار می‌کنه) رو خواهید خوند؟

این ماجرا که براتون میگم برای چند سال پیشه.
من این موضوع رو (با اسم واقعی اشخاص) در یک سال گذشته حداقل به سه عضو حاضر توی همین شورای شهر گفتم ولی هیچ‌کدوم به خودشون زحمت ندادن که موضوع رو پیگیری کنن.

شخصی زمینی رو از یه خانومی تو خارج می‌خره.
زمین چون توی کمربند فضای سبز بوده فقط شهرداری می‌تونسته اونو بخره. شهرداری هم قیمت می‌ذاره ۲ونیم میلیارد تومن.

کمی بعد از رده‌های بالای مدیریت شهرداری منطقه به طرف پیغام می‌دن که اگه می‌خواد می‌تونن کاری کنن که زمین رو گرون‌تر به شهرداری بفروشه و درصدی از پول رو به اونا بده.

شهرداری برای مدتی زمین رو از طرح فضای سبز خارج می‌کنن و طرف جواز ساخت توی زمین می‌گیره.

مالک جواز ساخت پمپ بنزین توی زمینش می‌گیره.
حالا شهرداری زمین رو ۱۰ میلیارد تومن قیمت‌گذاری می‌کنه که باید یک میلیارد تومنش به همون مدیران رده‌ بالای شهرداری می‌رسید.
اما مالک می‌گه نمی‌فروشم و می‌خوام زمین رو بسازم.

مالک شروع به ساخت پمپ بنزین می‌کنه که یکی از اعضای شورای شهر توی بازدیدش از منطقه متوجه ساخت و ساز می‌شه و جلوش رو می‌گیره. دیگه اینجا مالک مجبور می‌شه زمین رو به شهرداری بفروشه اما این‌بار قیمت ۱۴ رو میلیارد تومن اعلام می‌کنه

شهرداری منطقه با این قیمت موافقت نمی‌کنه و مالک می‌ره سازمان املاک و مستغلات شهرداری.
اونجا باز هم یکی از مدیران رده‌بالای سازمان به مالک می‌گه ما زمین رو ۲۴ میلیارد تومن قیمت‌گذاری می‌کنیم. تو ۱۴ میلیاردت رو بردار و بقیه رو بده به ما

باز شهرداری منطقه موافقت نمی‌کنه و سازمان بازرسی شهرداری منطقه وارد می‌شه و جلوی خرید زمین رو می‌گیره. یه شخص درستکاری هم توی سازمان املاک بوده که به مالک می‌گه ما نمی‌تونیم همه پول رو بهت بدیم و باید قسط‌ بندی بشه.

دو تا از مدیران ارشد سازمان املاک توی یک کافه با مالک ملاقات می‌کنن و بهش می‌گن شما ۲ میلیارد تومن به ما بده ما همه پول رو یکجا بهت پرداخت می‌کنیم.
البته باید بگم اون آدم درستکار هم به یه جای پرتی منتقل شد

در نهایت اینکه زمین ۲ونیم میلیارد تومنی رو شهرداری ۲۳میلیارد و ۲۰۰میلیون تومن می‌خره و البته به دلیل اینکه روی زمین جواز ساخت و ساز وجود داره شهرداری هم اون زمین رو به فضای سبز اضافه نکرده و آخرین خبری که من داشتم این بود که قرار بوده برای ساخت پمپ‌بنزین اونجا رو بفروشن

البته این ماجرا جزئیات بیشتری داره که همه رو با چندتا از اعضای شورای شهر درمیون گذاشتم اما همونطور که گفتم متاسفانه کسی پیگیری ماجرا نشد.
#حمید_ابراهیم_زاده
مجله هنرى ژوان

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + 16 =