August 14, 2019 at 08:50PM

@zhuanchannel
فواید گلاب برای درمان جوش صورت

چند روش درمان جوش صورت با گلاب :
_اسپری گلاب برای درمان جوش صورت

_گلاب خالص
_شیشه اسپری
_پاک‌کنندهٔ صورت
_مرطوب‌کنندهٔ غیرمولد جوش (Non-comedogenic)
_دستمال کاغذی

زمان مورد نیاز
۲ دقیقه

ابتدا صورت‌تان را با نوعی پاک‌کننده تمیز کرده و سپس به آرامی صورت‌تان را خشک کنید.شیشه اسپری را پر از گلاب خالص کنید.
اکنون کمی گلاب به روی صورت‌تان اسپری کنید. اجازه دهید گلاب، ۲۰ ثانیه روی صورت‌تان باقی بماند. سپس با استفاده از دستمال کاغذی، آن را تمیز کنید. اکنون صورت‌تان را با نوعی مرطوب‌کننده غیرمولد جوش، مرطوب کنید. این کار را در طول روز، ۳ تا ۴ بار تکرار کنید.

_علت اثربخشی این درمان
از آنجایی‌که گلاب، ویژگی‌های ضدباکتریایی و متعادل‌کننده سطح pH پوست را دارد، می‌تواند پوست صورت را از شر چربی‌های اضافی رها کند و از احتمال جمع شدن آنها در منافذ پوست بکاهد. بدین ترتیب پوست جوش نمی‌زند.

_ آب‌لیمو و گلاب برای درمان جوش صورت

_1 قاشق غذاخوری آب‌لیمو
_ ۱ قاشق غذاخوری گلاب خالص
_پد پنبه
_ پاک‌کنندهٔ صورت

زمان مورد نیاز
۱۵ دقیقه
صورت‌تان را ابتدا با یک پاک‌کنندهٔ صورت شسته و با ضربات ملایم روی پوست آن را خشک کنید.آب‌لیمو و گلاب را با یکدیگر ترکیب و پد پنبه را درون آن فرو کنید. سپس پد پنبه را روی صورت بکشید تا تمام صورت‌تان از مخلوط گلاب و آب‌لیمو خیس شود.صورت‌تان را ۱۵ دقیقه بعد با آب خنک بشویید.این کار را هفته‌ای ۳ تا ۴ بار تکرار کنید تا جوش‌های صورت‌تان برطرف شوند.

_علت اثربخشی این درمان
آب‌لیمو سرشار از ویتامین C است و می‌تواند جایگزینی عالی برای پودر ویتامین C باشد. همچنین آب‌لیمو سرشار از آنتی‌اکسیدان‌هایی است که کمک می‌کنند پوست‌تان سالم، جوان و شفاف به نظر آید. این ماده، نوعی روشن‌کنندهٔ ملایم هم به حساب می‌آید و به درمان اثر به‌جامانده از جوش‌ها کمک می‌کند.

_ گلیسیرین و گلاب برای درمان جوش صورت
یک‌و‌نیم فنجان گلاب
۱/۴ فنجان گلیسیرین
پاک‌کنندهٔ صورت
مرطوب‌کننده
پد پنبه

زمان مورد نیاز
۲ دقیقه
صورت‌تان را با نوعی پاک‌کننده تمیز کنید.اکنون گلیسرین و گلاب را با هم ترکیب کنید. پد پنبه را درون مخلوط فرو ببرید.پنبه را به قسمت‌های صدمه‌دیدهٔ پوست و جوش‌هایتان بزنید و بگذارید خشک شود.
اکنون مرطوب‌کننده به صورت‌تان بزنید.این کار را تا زمان درمان جوش‌ها، روزی ۱ تا ۲ بار انجام دهید.

_علت اثربخشی این درمان
این درمان برای افرادی که پوست خشک و جوش صورت دارند، عالی است. گلیسیرین مانع از خشک شدن پوست‌تان می‌شود و در عین حال، آلودگی و چربی‌های آن را پاک می‌کند. ترکیب آب‌لیمو و گلیسیرین منافذ پرشده از آلودگی و چربی را باز کرده و آنها را تمیز می‌کند و شیوع جوش‌های صورت را به حداقل می‌رساند.

_جوش شیرین و گلاب برای درمان جوش صورت
دو قاشق غذاخوری جوش شیرین
_۲ قاشق غذاخوری گلاب
_ پاک‌کنندهٔ صورت

زمان مورد نیاز
یک دقیقه

ابتدا صورت‌تان را با یک پاک‌کنندهٔ صورت تمیز کنید.جوش شیرین و گلاب را ترکیب و خمیری یک‌دست درست کنید. این خمیر را به شکل ماسک روی صورت بمالید.پوست‌تان را با حرکاتی دورانی ملایم ماساژ دهید تا به لایه برداری پوست کمک کنید.بعد از یک دقیقه ماساژ، صورت‌تان را با آب سرد بشویید. این کار را ۲ بار در هفته انجام دهید.
_علت اثربخشی این درمان
جوش شیرین لایه‌برداری عالیست و در حذف چربی‌های اضافی و آلودگی‌های پوست مؤثر است. این ماده به‌تنهایی می‌تواند احتمال گسترش جوش روی صورت را کاهش دهد و صورت‌تان بسیار کمتر از گذشته جوش بزند.

درآخر
برای استفاده از هرنوع ماده‌ای برای درمان و مراقبت خانگی پوست، ابتدا ماده موردنظر را روی قسمت کوچکی از پوست امتحان و بعد درصورت نداشتن آلرژی، آن را روی سطح گسترده‌تری از پوست استفاده کنید.
#ترجمه
مجله هنرى ژوان

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − ده =