August 24, 2019 at 01:20PM

@zhuanchannel
مادرشوهر شما چه مدلیه؟ مهربان یا حساس و زودرنج؟
مترجم:عاطفه پورمحمد

اگر می‌خواهیم ارتباط بهتری با مادرشوهرمان داشته باشیم، باید بتوانیم تفاوت‌های او را هم ببینیم. این انواع مادرشوهر را ما می‌توانیم عنوان کنیم. مادرشوهر شما در این لیست جای می‌گیرد؟

_مادرشوهر تعطیلات خراب کن
بعضی از مادرها دوست دارند که فرزندانشان تمام تعطیلات را کنار آن‌ها بگذرانند.
بهترین راه این است که یک‌بار پیشنهاد او را رد کنید البته با کمال خونسردی و ادب. اما باید حواستان باشد که در زمان مناسب دیگری او را همراهی کنید تا مطمئن شود که تنهایش نخواهید گذاشت .بعد از آن یک بار شاید بفهمد آدم نباید انقدر متوقع باشد!

_مادرشوهر همیشه مریض
ممکن است مادرشوهر شما با کوچک‌ترین کسالت، در بستر بیفتد و از شما انتظار مریض‌داری داشته باشد. اول از همه باید بدانید که این رفتار ممکن است کاملا ناخودآگاه باشد و قصد و غرض واضحی پشت آن نباشد. دوم اینکه این کار به طور مشخص توجه‌طلبی است.

_مادرشوهر سرآشپز
باید حواستان باشد که او حتی اگر به زبان هم نیاورد شاید از شما هم توقع همین پذیرایی را داشته باشد. پس اگر می‌توانید شده یکیاربا یک پذیرایی خوب هنرتان را ثابت کنید .

_مادرشوهری که نوه می‌خواهد
ممکن است مادرشوهر شما خیلی نوه دوست داشته باشد و مدام این مسأله را به شما گوشزد می‌کند که باید زودتر بچه‌دار شوید. اگر شما روی این موضوع حساس باشید، کارتان کمی سخت خواهد شد. اگر همسرتان هم در این مورد با شما هم‌عقیده است، از او کمک بگیرید تا با مادرش راجع به این مسأله صحبت کند. در غیر این صورت خیلی خونسرد و بدون دلخوری مسأله‌تان را با او درمیان بگذارید و از او بخواهید اگر میخواهد زندگی شما و پسرش به جدایی نکشد،دیگر در مورد بچه دار شدن با شما حرفی نزند

_مادرشوهر دخالت‌کن
این مدل از مادرشوهر احتمالا ناله خیلی‌ها را در دنیا در آورده.مادرشوهرهایی که به همه چیییییز کار دارند. اگر فکر می‌کنید با جنگ و دعوا و تلافی و لجبازی چیزی بهتر می‌شود، بفرمایید، می‌توانید زندگی خودتان را به یک جهنم تبدیل کنید.
راهش این است که آرام باشید. لازم نیست جواب همه چیز را بدهید. کار خودتان را بکنید و با زبان نرم و محبت‌آمیز، حرفتان را بزنید. اینطوری خیلی احتمالش بیشتر است که دست بردارد و در عین حال چون شما خوش‌رفتاری کرده‌اید، گلایه‌ای هم نمی‌تواند داشته باشد.

_مادرشوهر مقایسه‌کن
کنار آمدن با مادرشوهر مقایسه‌کن واقعا ساده نیست، همیشه ناراضی است، دائم در حال مقایسه است، حالا یا شما را با خودش مقایسه می‌کند و مثلا انتظار دارد هر کاری پسرش برای شما انجام داد، برای او هم انجام دهد، یا این که عروسش را با عروس یا دختر دیگران مقایسه می‌کند. با چنین مادرشوهرهایی هم درگیر بحث و مشاجره و رقابت نشوید، چشم باز می‌کنید می‌بینید، تمام برنامه زندگیتان شده ثابت کردن خود به مادرشوهر و رقابت و حرص خوردن.رهایش کنید به حال خودش .خودتان را دق ندهید 🙂

_مادرشوهری که دوست داشته شما عروسش بشوید
اگر شما از آن دسته عروس‌ها هستید، حتما محبوب مادرشوهرتان هستید .این عروس ها که خود مادرشوهر انتخابش کرده معمولا سوگلی میشوند و در زندگی شانس خوبی دارند

_مادرشوهر با انصاف
بعضی از مادرها این نقطه قوت را دارند که می‌توانند به دور از احساسات مادرانه‌شان در مورد رابطه شما و همسرتان قضاوت کنند. این‌ دسته از مادرها، مادرشوهرهای دوست‌داشتنی‌ای هستند و در مواقع بروز اختلاف می‌توانند داور خوبی باشند.اگر همچین مادرشوهری دارید خوش به حالتان شده 🙂

_مادرشوهر مهربان
برخی از مادرها هم ذاتا مهربانند، آن‌قدر مهربان که انگار جز مهربانی کردن رفتار دیگری را نمی‌شناسند. بی‌سلیقگی است که چنین مادرشوهرهای مهربانی را، با قرار دادن در دسته کلی مادرشوهر، نادیده گرفت و محبت‌هایشان را ندید.شما هم قدرشان را بیشتر بدانید.

_مادرشوهرعروس‌لوس‌کن که اصلا در زندگی شما فضولی نمیکند
این نوع مادرشوهرها حسابی حسادت‌برانگیزند. این دسته، به عروس بیشتر از پسر خودشان می‌رسند، جانبداری عروس را می‌کنند و مراقب هستند کسی به عروسشان از گل نازکتر نگوید.
آرامش را تجربه کنید واز داشتن همچین مادر شوهر نمونه ای در این لیست لذت ببرید.
مجله هنرى ژوان

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک − 1 =