August 24, 2019 at 10:45PM

@zhuanchannel
از غر زدن تا تأخیر داشتن؛ ۱۰عادت بدی که مفید هستند
روزیاتو_مترجم:گلریز برهمند

۱- همیشه کارهایتان را پشت گوش می اندازید
بعضی روانشناسان معتقدند ما باید دید بازتری به مسأله ی پشت گوش انداختن کارها داشته باشیم و به آن فقط به عنوان نشانه ای از تنبلی نگاه نکنیم، چون این مسأله می تواند به معنای صبر کردن تا فرا رسیدن زمان مناسب هم باشد. به عبارت دیگر، به تعویق انداختن کارها می تواند به افزایش خلاقیت کمک کند چون با این کار به خودتان این فرصت را می دهید که به ایده ی بزرگ تری برسید

۲- ناخن هایتان را می جوید
دانشمندان در یک تحقیق بلند مدت، هزار نفر را از سنین کودکی تا جوانیشان مورد بررسی قرار دادند. یک سوم این افراد درکودکی عادت به مکیدن به انگشت شست یا جویدن ناخن هایشان داشتند. وقتی دانشمندان از شرکت کنندگان تحقیق در سنین نوجوانی و جوانی شان تست آلرژی گرفتند متوجه شدند احتمال ابتلا به آلرژی در گروهی که در کودکی عادت به مکیدن انگشت شست یا جویدن ناخن هایشان داشتند، کمتر از سایرین بود.
با این حال نباید کودک را به این عادت ها تشویق کرد. جویدن ناخن ها گرچه معمولاً آسیب بلند مدتی ندارد، اما می تواند به پوست دور ناخن ها صدمه بزند

۳- همیشه تأخیر دارید
بعضی روانشناسان دید دیگری هم نسبت به مسأله ی تأخیر داشتن دارند. به گفته ی آن ها، بسیاری از افرادی که همیشه تأخیر دارند، هم خوش بین هستند و هم نگاه غیر واقع بینانه ای دارند. این مسأله روی درک آن ها از زمان تأثیر می گذارد. برای مثال، آن ها قویاً معتقدند که می توانند به سرعت راهی شوند، لباس هایشان را از خشکشویی بگیرند، خریدهای خانه را انجام دهند و یک ساعته فرزندشان را به مدرسه برسانند.

۴- دائماً غر می زنید
تحقیقات جدید نشان داده کسانی که آگاهانه تر غرولند می کنند – یعنی در ذهن آن ها یک نتیجه گیری از این غرولندها وجود دارد – در مقایسه با کسانی که همه چیز را ساده می گیرند، آدم های شادتری هستند.
سه نکته ی مهم در مورد نحوه ی بیان شکوه ی مؤثر وجود دارد: اول آنکه، یکباره سر اصل مطلب نروید و ذره ذره شکایت خود را بیان کنید تا شنونده در برابر شما گارد نگیرد. دوم آنکه، خود شکایت را طوری بیان کنید که شکل خصومت آمیزی نداشته باشد. و آخر آنکه، به شنونده بگویید هر کاری که برای کمک به شما انجام دهند برایتان ارزشمند است و قدردانش خواهید بود.

۵- آدامس می جوید
آدامس جویدن زمانی که تنها باشید، می تواند می تواند بازدهی شما را بالا ببرد و شما را آرام کند.
تحقیقات متعددی بیان می کند جویدن آدامس به ما کمک می کند احساس هوشیاری بیشتری کنیم. حتی در یک تحقیق معلوم شد کسانی که آدامس می جویدند در مقایسه با کسانی که این کار را انجام نمی دادند، عملکرد بهتری در تست هوش داشتند.

۶- میز کارتان همیشه شلوغ و نامنظم است
تحقیقی در سال ۲۰۱۵ بیان می کند بی نظمی، آدم ها را وادار می کند هدفمندتر باشند چون این انگیزه را به آن ها می دهد که «در جای دیگری» به دنبال نظم باشند.

۷- آرام و قرار ندارید
وقتی پشت میزتان نشسته اید، تکان دادن پاها یا ضربه زدن با انگشت ها می تواند به حفظ سلامتی شما کمک کند. در تحقیقی معلوم شد زنانی که هنگام کار بیشتر تکان می خوردند و آرام و قرار نداشتند در مقایسه با کسانی که آرام تر بودند، ریسک مرگ در آن ها کمتر بود.

۸- غیبت می کنید
البته این توجیهی برای کار زشت غیبت کردن نیست، اما تحقیقی بیان می کند غیبت کردن برای «کمک» به دیگران می تواند به ما احساس بهتری دهد.
در پژوهشی، شرکت کنندگان تحقیق وقتی می دیدند در بازی ای تقلب رخ می دهد، ضربان قلب آن ها بالا می رفت. محققان به شرکت کنندکان این انتخاب را می دادند که به کسانی که در حال بازی بودند، یک یادداشت بفرستند و در آن هر چه که می خواهند بگویند. حدود نیمی از شرکت کنندگان در مورد ترفندهای متقلب ها برای آن ها نوشتند.
محققان به این نوع انتقال اطلاعات «غیبت موافق اجتماع» (برعکس ضد اجتماع) می گویند. شرکت کنندگان تحقیق بعد از آنکه به این نوع «غیبت موافق اجتماع» دست می زدند، احساس بهتری پیدا می کردند و ضربان قلب شان پایین می آمد.

۹- خیالبافی می کنید
در تحقیقی معلوم شد اگر در حین انجام یک کار دشوار، ۱۲ دقیقه ذهن خود را آزاد بگذاریم، این کار می تواند به ما کمک کند بعد از برگشتن به سر کار خود، به یک راه حل برسیم.

۱۰- از کلمات پرکننده استفاده می کنید
استفاده ی مداوم از کلمات پرکننده در حین صحبت مثل «میدونی»، «مثلاً» یا حتی صداهایی مثل «آم… اِم» غیرحرفه ای به نظر می رسد. اما تحقیقات بیان می کند استفاده از این کلمات کمک می کند چیزی که می خواهیم بگوییم را به خاطر بیاوریم.

منبع: businessinsider
مجله هنرى ژوان

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 1 =