August 27, 2019 at 10:20PM

@zhuanchannel

چند عادت روزانه اشتباهی که باید آن ها را کنار بگذارید
روزیاتو_مترجم:گلریز برهمند

– باز کردن یخ مرغ با دمای اتاق یا آب داغ

به محض اینکه دما از ۱۰ درجه ی سانتیگراد بگذرد، همه ی باکتری هایی که از قبل درون مرغ جا خوش کرده اند، شروع به تکثیر شدن می کنند.

روش درست:
از یخچال استفاده کنید: این روش زمان بیشتری می برد، بنابراین باید از قبل برای آن برنامه ریزی کنید (مثلاً یخ ۵۰۰ گرم گوشت قرمز یا مرغ بدون استخوان، یک روز کامل طول می کشد تا آب شود.)

از آب سرد استفاده کنید: مرغ را به هیچ وجه نباید در تماس مستقیم با آب قرار دهید. برای این کار، مرغ را درون یک کیسه ی پلاستیکی غیر قابل نفود بگذارید و آن را درون یک کاسه یا تشت پر از آب سرد شیر فرو ببرید. این آب را باید هر ۳۰ دقیقه عوض کنید.

– استفاده نکردن از آب سرد در انتهای حمام کردن
حتی اگر دوش آب سرد برایتان خوشایند نیست هم باید بدانید که این کار فواید زیادی برای سلامت ما دارد. استفاده ی یکی در میان از آب گرم و سرد به شما کمک می کند گردش خون و جریان لنفاوی بدن خود را بهبود بخشید، سیستم ایمنی خود را تقویت کنید، وضعیت پوست خود را بهبود دهید و حتی اضطراب خود را از بین ببرید و به کاهش وزن خود کمک کنید. ۱۰ تا ۳۰ ثانیه تحمل آب سرد ارزش این نتایج فوق العاده را دارد.

– نشستن سبزی های بسته بندی شده
عبارت «پارک شده» روی بسته ی سبزی ها به این معنی نیست که آن ها کاملاً تمیز و آماده ی خوردن هستند. همیشه این احتمال وجود دارد که آلودگی، حشره یا ماده ی شیمیایی ای بین سبزی ها باقی مانده باشد. برای جلوگیری از بیمار شدن خود قبل از مصرف حتماً سبزی ها را شست و شو دهید.

– کار با گوشی در رختخواب
اول آنکه، نور آبی رنگی که از صفحه ی تلفن همراه و باقی وسایل الکترونیکی مشابه منتشر می شود و مستقیم به درون چشم ها می تابد، میزان تولید ملاتونین را کاهش می دهد، یعنی همان هورمونی که وظیفه ی تنظیم خواب را برعهده دارد. دوم آنکه، این کار باعث می شود احساس خستگی بیشتری کنید و روی تمرکز شما تأثیر می گذارد.

– نگه داشتن عطسه
گرفتن بینی هنگام عطسه می تواند بسیار خطرناک باشد. این کار می تواند باعث مشکلاتی مثل محبوس شدن هوا درون قفسه ی سینه بین ریه ها، پاره شدن پرده ی گوش یا باد کردن عروق خونی مغز شود. عطسه، روشی طبیعی است که بینی با آن خود را از نو تنظیم می کند و باکتری ها و گرد و غبارهای درون خود را تخلیه می کند. بنابراین نباید خللی در این روند ایجاد کنید.

– خوردن قهوه بلافاصله بعد از بیدار شدن
بسیاری از افراد قادر نیستند بدون خوردن یک لیوان قهوه روز خود را شروع کنند. دست کم این چیزی است که آن ها تصور می کنند. در بدن ما ماده ای به نام کروتیزول تولید می شود که به آن هورمون اضطراب هم گفته می شود، چون زمانی که احساس ترس یا اضطراب می کنیم سطح آن در بدن افزایش پیدا می کند. تولید این هورمون در هنگام صبح افزایش می یابد، مسأله ای که در حقیقت روش طبیعی بدن برای بیدار کردن ما است، اما کافئین موجود در قهوه کار تولید این هورمون را مختل می کند.

این مسأله باعث می شود بدن کورتیزول کمتری تولید و وابستگی بیشتری به کافئین پیدا کند، در نتیجه انرژی مورد نیاز خود را به جای آنکه به طور طبیعی از بدن خود دریافت کنیم، از قهوه خواهیم گرفت.

روش درست:
اگر نمی توانید از قهوه ی صبحگاهی تان دل بکنید، حدود ۳ ساعت بعد از بیدار شدن از خواب یک فنجان بنوشید.

– استفاده از محصولات آنتی باکتریال
بیشتر صابون های آنتی باکتریال حاوی ماده ای به نام تری‎کلوسان هستند. بعضی باکتری ها در تماس با این ماده می توانند دچار جهش شوند و در برابر صابون های آنتی باکتریال و حتی داروهای آنتی بیوتیک مقاوم شوند، مثل آنتی بیوتیک هایی که برای درمان سل استفاده می شوند.
مجله هنرى ژوان

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − سه =