August 28, 2019 at 03:51PM

@zhuanchannel
هشت رفتاری که شما را به طعمه مناسبی برای کیف قاپها و مجرمان تبدیل می کند
مترجم:گلریز برهمند

هفت ثانیه کافی است تا تبهکارها قربانی احتمالی خود را انتخاب کنند.
در این مدت، آن ها کسی که در مسیرشان قرار گرفته و تمامی ریسک های احتمالی را بررسی می کنند.
در دهه ی هشتاد میلادی دانشمندان تصمیم گرفتند پی ببرند مجرمان قربانی های خود را چطور انتخاب می کنند و با این هدف دست به تحقیقاتی زدند.

روانشناسان امریکایی به مدت سه روز از یکی از خیابان های شلوغ شهر نیویورک فیلمبرداری کردند و بعد این ویدئوها را به تعدادی مجرم نشان دادند.
این مجرم ها همگی سابقه ی حمله به افراد غریبه را داشتند.

دانشمندان از مجرم ها خواستند که با اولویت یک تا ده مشخص کنند که ترجیح می دادند کدام یک از افراد داخل فیلم ها را مورد هدف قرار دهند.

نتایج تحقیقات نشان داد تبهکارها قادر به درک نشانه های غیر زبانی ای هستند که در دیگران می بینند و متوجه می شوند که چه کسی را می توانند به راحتی تحت کنترل خود درآورند.

اما چه نوع رفتارهایی امنیت ما را به خطر می اندازد؟

۱- پر بودن دست ها
جیب برها اذعان کرده اند زنانی که دست هایشان به کیف یا تلفن همراه شان بند است، راحت ترین طعمه برای آن ها هستند.

علاوه بر این، اگر هنگام راه رفتن دست هایتان در جیب تان باشد، فرصت خیلی خوبی برای مجرمان فراهم می کنید چون در اولین لحظات وقوع حمله، دست ها مهم ترین قسمت بدن هستند.

۲- قدرت قدم ها
آدم ها معمولاً زمانی که سعی می کنند با احتیاط راه بروند، قدم های سستی برمی دارند. مثلا ممکن است پایشان تاول زده باشد یا صدمه ی دیگری دیده باشد. این مسأله آن ها را آسیب پذیر می کند و نمی توانند در برابر حمله ی دیگران مقاومت کنند.

۳- بی نظم راه رفتن

۴- کند بودن

۵- قوز کردن
مجرمان قوز کردن را نشانه ای از مطیع بودن تلقی می کنند.
خمیدگی پشت از خجالتی و ضعیف بودن شخص حکایت دارد. در حالی که اگر پشت تان صاف، شانه هایتان رو به عقب و چانه تان رو به بالا باشد، مجرمان از شما دوری می کنند.

۶-سریع راه رفتن
سریع راه رفتن نشان دهنده ی بی قراری شخص است. در این حالت، چیزی شخص را نگران کرده و او به اطرافش بی توجه است. بنابراین، می تواند به راحتی به هدف حمله ی مجرمان تبدیل شود. بهتر است با یک سرعت متوسط راه بروید.همیشه باید متمرکز، هوشیار و خونسرد راه بروید.

۷- نداشتن ارتباط چشمی
غافلگیری در کار مجرمان یک عنصر کلیدی است چون قربانی احتمالی نباید فرد مهاجم را ببیند. بنابراین مستقیماً به چشم های دیگران نگاه کنید و به آن ها بفهمانید که آن ها را دیده اید و به این ترتیب، خود را از حمله ی مجرمان حفظ کنید.

۸- استفاده از هدفون
اگر کسی صدای اطرافش را نشنود، کنترلش را روی واقعیتی که در جریان است از دست می دهد. در این حالت، فرد مهاجم می تواند به راحتی از پشت به شما حمله کند و ناشناس باقی بماند. برای جلوگیری از این مسأله، صدای هدفون تان را به گونه ای تنظیم کنید که بتوانید همه ی صداهای اطراف تان را بشنوید.

به گفته ی محققان، بیشتر مجرمان از صدمه دیدن یا دستگیر شدن ترس دارند. آن ها تمام تلاش شان را می کنند تا توجه دیگران را به خودشان جلب نکنند و هیچ صدایی تولید نکنند.
مجله هنرى ژوان

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × دو =