August 28, 2019 at 10:20PM

@zhuanchannel
۱۴ چیزی که هرگز نباید در زندگی تان از آن ها خجالت بکشید
روزیاتو_مترجم:گلریز برهمند

۱- شغل خود
اگر با کار خود احساس شادی می کنید، باید به شغلی که دارید، هر چه که هست، افتخار کنید.

۲- ناتوانی ها یا کم توانی های خود
هر کسی نقاط قوت و ضعفی دارد، بنابراین اگر در کاری ماهر نیستید این بدان معنی نیست که شما آدم بی عرضه ای هستید. تنها معنای یک ناتوانی یا کم توانی این است که شما در کار دیگری توانمند هستید.

۳- وقت گذاشتن برای خود
همه ی ما لیاقت آن را داریم که زمانی را هم به خودمان اختصاص دهیم و بدون اینکه نگران دیگران باشیم، مدت کوتاهی فقط به خودمان فکر کنیم. بنابراین نفس راحتی بکشید و دیگر در این مورد احساس گناه نکنید.

۴- دوستان و شریک عاطفی خود
ممکن است در زندگی تان دوستان یا شریک عاطفی ای داشته باشید که دیگران معتقد باشند لیاقت شما را ندارند. اما اگر دوست یا شریک عاطفی تان رفتار درستی با شما دارد، نباید اهمیتی داشته باشد که او به اندازه ی کافی «جالب» یا خوب به نظر نمی رسد. شما باید خوشحال باشید که آدم هایی مانند آن ها در این دنیا وجود دارد که به شما اهمیت می دهند.

۵- گذشته ی خود
اگر از گذشته ی خود خجالت بکشید، بعید است که بتوانید قدر زندگی حال را بدانید و به سمت آینده قدم بردارید. شما باید گذشته ی خود را قبول کنید و بپذیرید که همین گذشته شمای امروزی را ساخته.

۶- غذاهایی که می خورید
تا زمانی که مراقب سلامتی خود هستید، نباید از پرخوری کردن تان خجالت بکشید. غذا خوردن یکی از بزرگ ترین لذت های زندگیست

۷- وضعیت تأهل خود
ممکن است ترجیح دهید مجرد یا تنها باشید یا احساس کنید برایتان بهتر است که از شریک زندگی یا عاطفی خود جدا شوید. حتی اگر دیگران هم با شما مخالف باشند، شما نباید از رابطه نداشتن با کسی خجالت بکشید. درست است که داشتن رابطه ی عاطفی یا ازدواج کردن ممکن است اتفاق عالی ای به نظر برسد، اما اگر احساس می کنید که باید مجرد یا تنها باشید، نباید در مورد آن احساس گناه کنید.

۸- متفاوت بودن
به جای آنکه سعی کنید خودتان را تغییر دهید و جزئی از اکثریت شوید، باید منحصر به فرد بودن خودتان را بپذیرید و از آن درست استفاده کنید.

۹- چیزهایی که استطاعت خرید آن ها را دارید و ندارید
در دنیای مادی گرای امروز، عجیب نیست که از اینکه استطاعت خرید اجناس برند و جدیدترین مدهای روز را ندارید، احساس خجالت کنید. با این حال، باید به خاطر داشته باشید که این برندها نیستند که به شما هویت می دهند. بنابراین، به اندازه ی توانایی تان خرج کنید و از داشته های خود راضی باشید.

۱۰- وزن، سایز یا فرم بدن خود
شاید بعضی وزن ها، سایزها یا اندام های مشخص بیشتر مورد پسند رسانه ها باشند، اما این دلیل نمی شود که از خودتان خجالت بکشید. سلامتی بدن تان باید بیشتر از ظاهر آن برایتان اهمیت داشته باشد، بنابراین اگر آن ویژگی های ظاهری را ندارید، هرگز نباید از بدن خود خجالت بکشید. جلوی آینه بایستید و به خودتان بگویید که زیبا هستید چون حقیقت هم همین است.

۱۱- علائق خود

۱۲- احساساتی بودن
هر زمان که دل تان شکست یا حتی زمانی که در حال تماشای فیلم هستید، اجازه دهید که اشک هایتان سرازیر شوند.

۱۳- نحوه ی لباس پوشیدن خود

۱۴- تجربه ی سقط جنین یا ناباروری
در مورد این مسأله شاید به اندازه ی کافی صحبت نشده باشد. سقط جنین و نابارور بودن مشکلات شایعی هستند، اما زنان معمولاً خود را به خاطر آن سرزنش می کنند و از بابت آن خجالت می کشند. حقیقت آن است که معمولاً شما تقصیری در این مسائل ندارید. شما باید دائماً به خودتان یادآوری کنید که مشکل از شما نبوده.
مجله هنرى ژوان

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − یک =