August 30, 2019 at 10:20PM

@zhuanchannel
گیاهان آپارتمانی که برایتان شانس می‌آورند!
مترجم:آناهیتا درودیان

_درخت پول، گیاه آپارتمانی برای دوستداران پول و ثروت

یک گیاه آپارتمانی کوچک و زیبا وجود دارد که به آن درخت پول می‌گویند. در زمان‌های دور مرد فقیری آرزو می‌کند که ثروتمند شود. در طول مسیرش به بوته‌ای عجیب بر می‌خورد و آن را به‌عنوان نشانه‌ای خوش یمن به خانه می‌آورد. پس از مدتی گیاه دانه تولید می‌کند و مرد فقط با فروش بذر این گیاه ثروتمند می‌شود. در حال حاضر هم دانه‌های بزرگ و خوراکی این گیاه کاربرد اقتصادی دارند.
این را هم بدانید که نگهداری از این گیاه آپارتمانی در چین و ژاپن رایج‌تر است. ژاپنی‌ها به شانس آوری این گیاه بیشتر اعتقاد دارند. درخت پول در اقتصاد کشاورزی تایوان هم نقش زیادی ایفا می‌کند.
گفته می‌شود که برای دریافت انرژی بیشتر از این گیاه 3 تا 5 ساقه بافته شده مورد نیاز است.
درخت پول در آب و هوای گرم و مرطوب بهتر رشد می‌کند. با این وجود استقاومت و دوام زیادی دارد و می‌تواند با شرایط محیطی تازه به خوبی سازگار شود. بهتر است آن را در مقابل نور مستقیم خورشید قرار ندهید و مکانی با نور غیرمستقیم را برایش در نظر بگیرید.

_اسپاتی فیلوم، گیاه آپارتمانی برای انتقال شانس و سلامتی به خانه شما
این گیاه آپارتمانی در مقابل نور مصنوعی هم رشد کرده و گل‌های سفید و زیبایی روی آن دیده می‌شود. به همین دلیل اسپاتی فیلوم انتخاب خوبی برای خانه یا محیط‌های کاری کم نور به شمار می‌رود.
به این گیاه زنبق آشتی هم می‌گویند و گروهی بر این باورند که می‌تواند حال درونی آدم‌ها را خوب کند.
به همین دلیل در بهبود سلامتی تأثیرگذار است. درواقع وقتی حال افراد خوب باشد بهتر کار می‌کنند و درآمدشان بیشتر می‌شود. ضمن اینکه این گیاه آپارتمانی به شدت مواد سمی و آلاینده‌ها را از هوای خانه حذف کرده و به‌عنوان یکی از گیاهان تصفیه‌کننده‌ هوای داخل خانه محسوب می‌شود.

_بامبو، گیاه آپارتمانی که شانس می‌آورد

گفته می‌شود یکی از مشهورترین گیاهان آپارتمانی که برای شما شانس و ثروت می‌آورد، بامبو است، به همین دلیل به آنها بامبوهای خوش شانس می‌گویند. هزاران سال است که این باور در میان مردم جهان وجود دارد و گفته می‌شود که بامبو می‌تواند شانس، ثروت، صلح، عشق و دوستی را به ارمغان می‌آورد.

این گیاه مقاومت خوبی دارد، شرایط نگهداری از آن دشوار نیست و می‌تواند فقط در آب هم به زندگی خودش ادامه دهد. البته بهتر است که برای رشد بهتر هر چند وقت یکبار از غذاهای کمکی محلول در آب کمک بگیرید. در فنگ شویی تعداد بامبوهایی که در آب نگه می‌دارید نشانه‌ها و مفهوم خاصی دارد.

بهتر است تعداد ساقه‌های بامبو عددی فرد باشد.
برای شادی، طول عمر و ثروت 5 عدد بامبو را داخل آب قرار دهید و اگر به دنبال خوش شانسی هستید، 6 ساقه بامبو داشته باشید و از این گیاه آپارتمانی به‌خوبی مراقبت کنید تا شانس و خوش شانسی وارد زندگی‌تان شود.
مجله هنرى ژوان

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 − یک =