September 29, 2019 at 10:44PM

@zhuanchannel
۳۲ موردی که باید به خاطر آن‌ها شکرگزاری کنیم

۱. زندگی مان
بسیاری از آدم‌ها در این جهان فرصت زندگی کردن را به دست نمی‌آورند. بیماری‌های صعب العلاج، فقر، قحطی و خشکسالی سالانه جان هزاران نفر را می‌گیرد؛ پس برای همین زندگی تان شکرگزارباشید

۲. جایگاهتان
هر کجایی که هستید، اگر در حال خواندن این مقاله هستید پس یعنی جایگاه بهتری نسبت به میلیون‌ها نفر دیگر که هنوز هم برای دو وعده غذا در روز با هزاران چالش مواجه می‌شوند دارید.

۳. دوستانتان
دوست یعنی خانواده‌ای که خودت انتخابش کردی. به جک‌ها و شوخی‌هایی فکر کنید که فقط خودتان آن‌ها را می‌فهمید. به خاطرات خجالت آورتان با یکدیگر، و به تماس‌های تلفنی دیر وقت و مهم‌تر از همه، به این که در هر شرایطی پشت یکدیگر ایستادید. به خاطر این روابط دوستانه‌ی ارزشمند شاکر باشید.

۴. والدینتان

۵. انگیزه تان
به خاطر هر چیزی که شما را از تخت بیرون می‌کشد و وادار می‌کند که با جهانِ بیرون رو به رو شوید، شاکر و سپاسگزار باشید.

۶. قدرتتان
حقیقت این است که پس از اتفاقی که آخرین بار برایتان افتاد، نشکستید. آن دفعه که دوستتان هیچ کس را نداشت، شما کنارش بوده و حمایتش کردید. آن دفعه که فقط دوست داشتید گریه کنید، اما به خاطر خانواده، در عکس لبخند زدید. به خاطر این حجم از توانایی و قدرتی که دارید، شاکر و سپاسگزار باشید.

۷. ذهنتان

۸. قلبتان
اگر قرار بود قلب شما حتی برای یک ثانیه از حرکت بایستد، آن زمان است که زندگی شما در خطر بزرگی می‌افتاد. پس شایسته است که بابت قلبتان هم شکرگزاری کنید.

۹. احساستان

۱۰. چیز‌هایی که دوست دارید

۱۱. تعلقاتتان

۱۲. اشک هایتان
آن روز‌هایی را یادتان هست که در نهایت لذت اشک می‌ریختید؟ آن زمان‌هایی که فکر می‌کردید دیگر نمی‌توانید خوشحال‌تر باشید؟ آیا آن شب‌های وحشتناک را به خاطر می‌آورید که فکر می‌کردید، قلبتان دیگر تحمل بیشتر از این را ندارد؟ اشک‌های شما شاهد روز‌های خوب و بدتان هستند. پس لازم است به خاطر این احساسات شکرگزاری کنید.

۱۳. اشتباهاتتان
هر اشتباهی به شما کمک می‌کند که رشد کنید، یاد بگیرید و بفهمید. به خاطر این خردی که حالا در چنته دارید، با تمام وجودتان شکرگزاری کنید.

۱۴. درس‌های زندگی
یک درس زندگی تنها چیزی است که می‌تواند به وسیله‌ی تجربه فعال شود. شما با هر درسی که یاد می‌گیرید، با تجربه‌تر از دیروز می‌شوید.

۱۵. مربی هایتان

۱۶. خوشحالیتان
بسیاری از مردم از خوشحالی محروم هستند، چرا که مدام می‌خواهند از تعاریف دیگران از خوشحالی در زندگی شان استفاده کنند. پس به خاطر این حس خوشحالی که در زندگی تان وجود دارد، شکرگزاری کنید.

۱۷. ناامیدی هایتان
ناامیدی موقتی شما اگرچه باعث ناراحتی تان شد، اما همیشه به شما یاد داد که از پس ناراحتی بربیایید و دوباره به سمت شادی حرکت کنید.

۱۸. شغلتان

۱۹. دشمنانتان
دشمنانتان به شما یاد دادند که چگونه باید جنگید، آن‌ها به شما خودِ واقعی تان را نشان دادند و مهم‌تر از همه، این که نباید به چه کسی تبدیل شوید.

۲۰. معلم هایتان
معلم‌ها کسانی هستند که همیشه شما را تشویق کردند، اشتباهاتتان را تصحیح کرده، به شما انگیزه دادند و در عوض هیچ چیزی از شما نخواستند.

۲۱. شکستن قلبتان
مطمئنا خودتان بهتر می‌دانید که هر شکست عشقی چطور قلب شما را قوی‌تر کرد و شما پس از آن، تبدیل به انسان باهوش‌تر و مجرب تری شدید. شکست‌های عشقی به شما فرق میان ایمان و وفاداری، دروغ و حقیقت، و نهایتاً تفاوت بین واقعیت و انتظار را یاد دادند.

۲۲. شوخ طبعی شما

۲۳. بدنتان

۲۴. دردتان
نکته‌ی خنده دار راجع به درد این است که شما درد را احساس می‌کنید؛ اما وقتی که تمام شد، دیگر نمی‌توانید میزان و مقدار آن را به یاد بیاورید. متوجهید که زمانی درد فجیعی داشتید، اما نمی‌توانید آن را به یاد بیاورید. پس به خاطر این که تمام دردهایتان از بین رفته اند و شما را با لذت آرامش و سلامتی پس از آن تنها گذاشته اند، شاکر و سپاسگزار باشید.

۲۵. خواهر و برادرتان
خواهر و بردار شما اولین و آخرین دوستانتان هستند. پس واقعا شایسته است که به خاطر داشتن چنین افرادی شاکر و سپاسگزار باشید.

۲۶. خورشید

۲۷. درختان

۲۸. امتیازات
شکرگزاری به خاطر تمام امتیازاتی که در زندگی دارید هم لازم است.

۲۹. انتخاب هایتان

۳۰. برق
گرم است؟ کولر داریم. سرد است؟ بخاری برقی داریم. زندگی کسانی را تصور کنید که هیچ یک از این وسایل را ندارند، اما شما از نعمت برق محروم نیستید. برق یک حق نیست، بلکه یک وسیله‌ی لوکس است.

۳۱. نوشیدن آب

۳۲. اسمتان
در هر صورت اسم شما اولین هویت شماست.
پس به خاطر این هویت، شاکر و سپاسگزار باشید.

برترینها_مترجم:یگانه سهرابی
منبع: lifehack
مجله هنرى ژوان

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 19 =