October 2, 2019 at 08:00PM

@zhuanchannel
فنگ شویی خانه در ۷ مرحله

_ آشفتگی را از بین ببرید
هرچیزی که در خانه‌تان وجود دارد و دوستش ندارید را دور بیندازید. پاکسازی آشفتگی یک فرایند وقت گیر است و به انرژی زیادی نیاز دارد. این فرآیند شبیه به یک روند درمانی است. اما به شما کمک می‌کند که بارتان را سبک‌تر کنید

_ از تهویه و نور خوب مطمئن شوید
بیشتر وقت‌ها پنجره‌ها را باز بگذارید، گیاهان پاک کننده‌ی هوا در خانه داشته باشید یا از فیلتر هوا استفاده کنید. تاجایی که ممکن است به نور طبیعی اجازه‌ی ورود به خانه را بدهید و یا از لامپ‌های فول اسپکتروم در قسمت‌های مختلف خانه استفاده کنید.

۳) نقشه انرژی خود را تعریف کنید
با استفاده از یکی از دو روش اصلی فنگ شویی، نقشه کلاسیک باگوئا یا BTB، نقشه‌ی انرژی فنگ شویی خانه خود را تعریف کنید. بعد از آن خواهید دانست که کدام مناطق منزلتان به بخش‌های مشخص زندگیتان مربوط است. برای مثال در فنگ شوی سنتی، جنوبی‌شرقی مناطق فنگ شویی خانه با جریان انرژی مادی و پول ثروت زندگی در ارتباط است.

_ المان‌های پایه‌ی فنگ شویی را بشناسید
از پنج عنصر فنگ شویی – چوب، آتش، زمین، فلز و آب – برای ایجاد تعادل و جریان انرژی پرجنب و جوش در تمام مناطق خانه استفاده کنید.

برای مثال اگر بر روی جذب کامیابی تمرکز کرده‌اید، می‌توانید عناصر چوب و آب فنگ شویی را در منطقه جنوب شرقی خانه خود قرار دهید. یا اگر برای بهبود سلامتی خود نیاز به جذب انرژی دارید، می‌توانید گیاهان سرسبز و پرشاخ و برگ و یا مبلمان چوبی در منطقه‌ی شرقی خانه‌تان قرار دهید.

۵) المان‌های تولدتان در فنگ شویی را پیدا کنید
از عناصر تولدتان در فنگ شویی برای تغذیه و ایجاد انرژی در خانه تان استفاده کنید. به عنوان مثال اگر عنصر تولدتان آتش باشد، می‌توانید از نماینده‌های عنصر آتش در خانه‌تان استفاده کنید. مثل اشکال مثلثی شکل یا رنگ‌های آتش (قرمز، نارنجی، ارغوانی، سرخابی، صورتی و زرد).

۶) عدد کوا و مسیر شانس خود را یاد بگیرید
عدد کوا و مسیر شانستان را پیدا کنید تا بتوانید از بهترین مسیر‌های شانس انرژی خوب دریافت کنید. از این‌ها به عنوان راهنما برای تنظیم موقعیت اشیاء مختلف مثل تخت، میز و یا محل نشستن پشت میز غذاخوریتان استفاده کنید.
برای مثال اگر عدد کوا شما یک باشد، بهتر است با یکی از جهات زیر روبرو باشید: جنوب شرقی، شرق، جنوب یا شمال.

۷) از کیفیت انرژی خانه تان آگاه باشید
عادت کنید به «سه گانه‌ی فنگ شویی» که عمیقا به سلامتی شما مربوط است، توجه کنید:
اتاق‌خواب، حمام و آشپزخانه‌

هیچ چیز در دنیای انرژی ثابت نیست، بنابراین شما باید از شرایط و تاثیرات آن‌ها آگاه باشید. جذب و ارتقای انرژی‌های مناسب می‌تواند در سالم نگه داشتن شما و خانه‌تان تاثیر زیادی داشته باشد.

مترجم:زهرا روشنایی
منبع: thespruce
مجله هنرى ژوان

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + 7 =