October 11, 2019 at 02:00PM

@zhuanchannel
حقایق جالب درباره روانپریش‌ها که نمی‌دانستید._برترینها
روانپریشها خطرناک‌ترین و کشنده‌ترین اختلال شخصیتی را دارند.

_روانپریش در محل کار
بیشتر روانپریش‌ها زندگی عادی دارند. آن‌ها خانواده و شغل دارند. موقعیت شغلی رهبری و ریاست کسب و کارها به طور قابل توجهی در اختیار روانپریش‌ها قرار دارد.
جذابیت آن‌ها شبکه حرفه‌ای ایجاد می‌کند و می‌توانند دیگران را متقاعد به سرمایه‌گذاری یا خرید محصولشان کنند. با وجود عادی بودن با مشتریان، ماهیت سمی آن‌ها اغلب در محل کار رو می‌شود. آن‌ها همکار بدی هستند که اغلب به سایر کارمندان آسیب می‌رسانند، اما نه همیشه به معنای جسمی. بیشتر کارمندان روانپریش، اعصاب و اعتماد به نفس و حتی کار همکاران خود را به هم می‌ریزند و مختل می‌کنند.
کار با روانپریش‌ها روح انسان را فرسوده و آزرده می‌کند، اما تعویض شغل همیشه راه حل خوبی نیست.
آن‌ها با احساسات ما بازی می‌کنند، از ترساندن استفاده می‌کنند، داستان‌های گریه آور می‌گویند و از تماس مستقیم استفاده می‌کنند.
اگر این‌ها را بدانید، می‌توانید دربرابر آن‌ها خونسرد باشید و هیچ نشانه‌ای از ترسیدن نشان ندهید و درگیر ماجرا‌های طولانی آن‌ها نشوید.

_روانپریش‌ها در عشق
بسته به شدت بیماری، روانپریش‌ها معشوق خود را به عنوان ابزار، دارایی یا کسی می‌بینند که شخصیت آن‌ها را تایید می‌کند،
چون دیدگاه‌های مشابهی دارند. مهر و محبت واقعی به ندرت وجود دارد و برخی روابط هم سمی و مرگبار می‌شوند.

_جنبه تاریک تکاملی «جغدهای شب»
کسانی که ساعات پایانی شب را ترجیح می‌دهند، «جغد شب»
نامیده می‌شوند. تحقیقات زیادی ثابت می‌کند که برخی افراد به طور طبیعی شب‌زی هستند. آن‌ها شب‌ها احساس انرژی، تمرکز و خلاقیت بیشتری دارند.همچنین تحقیقات نشان می‌دهد که وقتی کسی دچار خودشیفتگی، روانپریشی یا ماکیاولیسم باشد، احتمال بیشتری دارد که «جغد شب» باشند. جغدهای شب ممکن است هر سه را همزمان داشته باشند. روانشناسان آن‌ها را «سه‌گانه تاریک» می‌نامند.

_ارتباط بین قهرمانان و روانپریش‌ها
در این دنیای پر دردسر، قهرمانان اغلب به ما امید می‌دهند. در
سال ۲۰۱۵، یک تاجر عادی حدود ۲۰ نفر را از سونامی تایلند نجات داد. اما بعد از بازگشت به خانه، در استرالیا با دستبند از او
استقبال کردند. با وجود کارهای خیرخواهانه‌اش در تایلند، او در استرالیا مرتکب سرقت و حمله شده بود.
تاریخ پر از قهرمانان آفتاب‌پرست است.
در سال ۲۰۱۳ سه گروه بررسی شدند. گروه اول شامل ۲۴۳ دانشجو می‌شد، گروه دوم شامل ۴۵۷ نفر آنلاین بود و آخرین گروه ۴۲ رئیس جمهور آمریکا را بررسی می‌کرد که با جورج دبلیو بوش به پایان می‌رسید. نتایج نشان داد کسانیکه ویژگی‌های روانپریشی بیشتری دارند اعمال قهرمانانه‌ بیشتری گزارش دادند. اما روسای جمهوری چطور؟ به طرز جالبی، هرچه رییس جمهورها روانپریش‌تر بودند، قهرمان جنگ هم بودند!

_اگر خمیازه بکشید آنها خمیازه نمیکشند
به طور خلاصه، اگر به خاطر خمیازه کشیدن کسی که نزدیک شماست، خمیازه بکشید، پس شما همدلی بیشتری دارید.محققان در سال ۲۰۱۵ داوطلبان را جمع کردند. آن‌ها می‌خواستند ویژگی اصلی روانپریشی، یعنی فقدان همدلی را بررسی کنند.کسانی که فاقد همدلی بودند، کمترین خمیازه را کشیدند. این لزوما به این معنای نیست که هرکس از خمیازه گروهی در امان باشد، روانپریش است؛ این فقط یک کشف جالب درمورد یک اختلال شخصیتی پیچیده بود.

_یک خطر متفاوت، زنان روانپریش
طبق یکی از تحقیقات دانشگاه هاوارد، جمعیت زنان روانپریش بیشتر است. روانپریشی در زنان را می‌توان با ویژگی‌هایی مثل حسادت زیاد، فریب دادن، کنترل کردن و دستکاری، شناخت

_آن‌ها تنبیه و مجازات را درک نمی‌کنند
افراد مبتلا به روانپریشی، فقط نتیجه مثبت آنچه می‌خواهند را می‌بینند و خطرات پیامد‌های منفی را نادیده می‌گیرند. مثلا عواقب منفی کشتن دیگران را در نظر نمی‌گیرند، در حالی که افراد عادی هرگز این کار را نمی‌کنند، چون عواقب آن را درک می‌کنند و نمی‌خواهند به زندان بروند یا اعدام شوند. (یعنی آدمای بی کله ای هستن)

_روانپریش‌ترین جای آمریکا
در سال ۲۰۱۸، محققان می‌خواستند روانپریش‌ترین نقطه آمریکا را پیدا کنند.نتایج نشان داد منطقه فدرال واشنگتن دی‌سی پایتخت آمریکا بیشترین جمعیت روانپریش را در خود جای داده، برای بسیاری از افراد عجیب نبود. چون روانپریشها اغلب جذب قدرتِ محیط سیاسی می‌شوند.
(البته این به این معنا نیست که تمام افراد سیاسی روانپریش هستند)

با این حساب آیاشما روانپریش هستید یادر اطرافتان روانپریشی هست؟

منبع: listverse
مترجم:الهام مظفری
مجله هنرى ژوان

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × سه =