October 25, 2019 at 02:00PM

@zhuanchannel
راه‌های مقابله با بی‌احترامی‌های خانواده‌ی همسر

شما به زودی صاحب والدین جدیدی می‌شوید که سال‌ها تجربه و عقل و منطق آن‌ها نیز وارد زندگی‌تان می‌شود و احتمالا خواهر و برادر‌های همسرتان نیز به جمع خانواده‌تان اضافه می‌شوند که ممکن است بهترین دوستان شما باشند.
گاهی واقعیت جور دیگری خودش را وارد زندگی‌تان می‌کند و افرادی که قرار بود مانند خانواده‌ی خودتان باشند جوری رفتار می‌کنند که رویاهای‌تان را بهم می‌ریزند.
ممکن است متوجه شوید که خانواده‌ی همسرتان نه تنها دوست‌تان ندارند بلکه آشکارا به شما بی‌احترامی می‌کنند.

_علائمی که نشان می‌دهند خانواده‌ی همسرتان رفتار‌های نادرستی دارند

_سعی می‌کنند شما و همسرتان را به جان هم بیندازند
_در تصمیم گیری‌ها و انتخاب‌های دو نفره‌تان دخالت می‌کنند
_عمدا کاری می‌کنند یا حرفی می‌زنند که حس بدی پیدا کنید
_به حریم شخصی‌تان احترام نمی‌گذارند
_شما را نادیده می‌گیرند

چه باید بکنید؟ راه‌هایی برای کنترل بی‌احترامی‌های خانواده‌ی همسرتان وجود دارد:

_نشان دهید که با همسرتان متحد هستید
به احتمال بسیار زیاد همسر شما نسبت به تنشی که میان شما و خانواده‌اش وجود دارد آگاه است، بدون اینکه حتی کلمه‌ای در این مورد به زبان بیاورد. با همسرتان حرف بزنید و به او بگویید چقدر بابت بی‌احترامی‌هایی که می‌بینید ناراحتید و احساس ناامیدی می‌کنید.
با همسرتان در مورد راه حل مشکل‌تان با ملایمت حرف بزنید و هرگز در حضور خانواده‌ی همسرتان با همسرتان مخالفت نکنید، چون در غیر اینصورت شکاف بزرگی بین شما و همسرتان ایجاد می‌شود که دیگر به سختی ممکن است بتوانید آن را ترمیم کنید.

_در میان جمع و مکان‌های عمومی فاصله‌ها را حفظ کنید
وقتی با خانواده‌ی همسرتان در میان جمع هستید، سعی کنید با حفظ حریم و فاصله‌ای مناسب از آن‌ها از بروز هر گونه اختلاف و تنشی جلوی دیگران جلوگیری کنید. مثلا در رستوران می‌توانید دورترین صندلی را انتخاب کنید، اما یادتان نرود تحت هر شرایطی خونسردی خود را حفظ کنید.

_در مورد تعیین خط قرمز‌ها با همسرتان صحبت کنید
اگر در نزدیکی خانواده‌ی همسرتان زندگی می‌کنید، با همسرتان در مورد تعیین یک سری حد و حدود‌ها مشورت کنید و هر دوی شما به آن‌ها پایبند بمانید.
مثلا: هر کسی که می‌خواهد به دیدن‌تان بیاید، چه خانواده‌ی خودتان و چه خانواده‌ی همسرتان، باید قبل از آمدن تماس بگیرند و اطلاع بدهند تا از ورود ناگهانی به حریم شخصی‌تان پیشگیری شود.. اعضای خانواده‌ها (از جمله خانواده‌ی خودتان) هرگز نباید بدون ارائه راه حل، انتقادی از شما بکنند..

_از مطرح کردن موضوعاتی که تنش و اختلاف ایجاد می‌کنند خودداری شود.
اگر فرزندانی دارید، فقط شما و همسرتان باید در موردشان تصمیم بگیرید و خانواده‌های طرفین نباید دخالتی در تربیت بچه‌ها بکنند. این موضوعی است که شما و همسرتان باید کاملا روی آن توافق داشته باشید

_سخت نگیرید و حس شوخ طبعی‌تان را حفظ کنید
هر چند قرار نیست کسی را دست بیندازید یا مسخره کنید، اما در هرشرایطی سعی کنید حس شوخ طبعی‌تان را حفظ کنید. هر حرفی را جدی و به خود نگیرید. یادتان باشد که مهم‌ترین چیز این است که شخصی که با او ازدواج کرده‌اید شما را دوست دارد و همین کافیست.

_به احساسات همسرتان توجه داشته باشید
مشکلی که شما با خانواده‌ی همسرتان دارید می‌تواند برای همسرتان دردناک‌تر باشد، زیرا او هم به شما علاقه‌مند است و هم به خانواده‌اش و خیلی بیشتر از آنچه فکر کنید از این اختلاف زجر می‌کشد. زود واکنش نشان دادن یا سرزنش کردن می‌تواند رابطه‌ی شما را دچار آسیب‌های جدی کند. هرگز همسرتان را وادار به جانب داری نکنید. به او اطمینان بدهید که فقط دوست دارید مورد احترام باشید

_چند نمونه از چیز‌هایی که می‌توانید برای کاهش تنش و اختلاف بگویید:

«من همیشه این کار را با همین روش انجام می‌دهم، اما خیلی دوست دارم نظر شما را هم بدانم و مشکلی با این موضوع ندارم»

«ظاهرا در فرهنگ‌های ما یک سری چیز‌ها با هم متفاوت‌اند. من مایلم در مورد فرهنگ شما بیشتر بدانم »

نکته:
این آدم‌ها ممکن است احترامی را که لایقش هستید برای‌تان قائل شوند یا قائل نشوند، اما اگر شما کارِ درست را انجام دهید می‌توانید بدون تاسف و حسرت و پشیمانی زندگی کنید و خیال‌تان حداقل از بابت رفتار‌های خودتان راحت خواهد بود.

منابع: thespruce _bustle
برترینها_مترجم:هدی بانکی
مجله هنرى ژوان

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × دو =