November 3, 2019 at 08:00PM

@zhuanchannel
چند ترفند خانگی

_تازگی بیسکوئیت
این بار چند حبه قند داخل جعبه بیسکوئیت بیندازید تا همیشه ترد و شکننده باقی بمانند.

_گل بامبو
هر دو هفته یا یک ماه آب آن را عوض کنید.از آب جوشیده سرد استفاده کنید و در مقابل نور مستقیم خورشید نگذارید.حالا می‌توانید از وجود بامبو رد خانه‌تان لذت ببرید.

_بوی رنگ
برای از بین بردن بوی رنگ هنگام نقاشی ساختمان مقداری پیاز را داخل یک ظرف آب سرد خرد کنید و ظرف را وسط اتاق بگذارید.حالا از شر بوی چسبنده رنگ خلاص شوید.

_بوی بد
اگر به هر دلیلی در خانه بوی بدی پیچید که حتی نمی‌دانستید منبع آن کجاست بهترین راه رفع کردنش جوشاندن چوب دارچین است.کافی است چند چوب دارچین را داخل آب بجوشانید تا بو سریعاً از بین برود.دارچین بوی مطبوعی را تولید می‌کند.

_کاغذدیواری
یکی از معضلات نظافت خانه برداشتن کاغذدیواری است.اگر به هر دلیلی نخواستید از کاغذدیواری‌تان استفاده کنید و می‌خواستید آن‌ها را جدا کنید نگران نباشید.فقط یک فنجان سرکه را با 3 لیتر آب قاطی کنید و با اسفنج نرم روی کاغذ دیواری یکشید و کم کم از یک گوشه دیوار شروع به جدا کردن آن کنید.

_بوی سیگار
سیبی را به چهار قطعه تقسیم و قطعات آن را در چند جای مختلف ماشین قرار دهید بگذارید یک روز بماند تا بوی سیگار کاملاً برطرف شود.

_لکه خون
اگر روی لباستان لکه خوب ریخت و نگران تمیز شدن آن بودید بلافاصله کمی نوشابه روی آن بریزید و بعد زا چند دقیقه آن را بشویید.

_روغن اضافی
نگران نباشید و چند قطعه یخ را داخل غذا بیندازید تا روغن اضافه را بگیرد.

_ماندگاری اودکلن
اگر بودی عطر و اودکلن شما زود اثر خود را از دست می‌دهد ازین به بعد آن‌ها را در محل خشک و دور از پنجره و نور خورشید بگذارید.چون نور خورشید باعث از بین رفتن مواد تشکیل‌دهنده آن‌ها می‌شود.

_جیرجیر در
اگر در خانه یا اتاق شما جیرجیر می‌کند و این صدا اذیتتان کرده و از طرفی روغن در خانه ندارید از سس مایونز استفاده کنید و از شر این صدا راحت شوید.

_میوه نارس
کافیست میوه را همراه برنج خام داخل یک ظرف بگذارید و در طول روز دو بار چک کنید تا میوه بیش از حد نرسد.

_تمیزی دوش حمام
اگر بعد از مدتی احساس کردید دوش حمامتان تمیز نیست یا جرم آب گرفته می‌توانید یک کیسه را با سرکه سفید پر کنید و آن را با استفاده از کش دور سر روش بپیچید.بگذارید یک‌شب در سرکه خیس بخورد و سپس بردارید و از دوشتان مثل روز اول استفاده کنید.

_تمیز کردن لباس‌های سفید
چند لیموترش را قطعه قطعه کرده و به ظرف پر از آب جوشیده اضافه بکنید و لباس‌ها را در آن قرار دهید و بگذارید 40 دقیقه خیس بخورند و بعد طبق معمول آن‌ها را بشورید.

_تمیز کردن لکه شکلات
اگر این بار از دست فرزندتان شکلات روی فرش ریخت نگران نباشید.باقیمانده کاکائو را با قاشق بردارید و با پارچه آغشته به آب و سرکه سفید همراه با کمی کف آنجا را تمیز کند.

_تخته‌گوشت
کمی نمک روی آن بریزید و با اسفنج بمالید سپس با آب گرم بشورید.البته می‌توانید از سرکه هم برای تمیز کردن این تخته‌ها استفاده کنید.
فرادید
مجله هنرى ژوان

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 3 =