November 8, 2019 at 01:20PM

@zhuanchannel
افکاری که شما را نابود می‌کند!

_تفریح و سرگرمی وقت تلف کردن است
بعضی‌ها اعتقاد دارند باید در زندگی سخت کار کنند تا بتوانند آینده خوبی داشته باشند. آنها با این فکر غلط که تفریح و سرگرمی در زندگی نیاز نیست همیشه خود را مشغول نگه می‌دارند و سعی می‌کنند بیشتر کار کنند تا زندگی. در این شرایط است که افراد به مرور از نظر روحی تحلیل می‌روند و فرسوده می‌شوند. یادتان باشد کار و تفریح برای زندگی سالم یک امر ضروری است

_دیگران را کنترل کن
اگر سعی کنید کسی را در مشت خود نگه‌دارید آن فرد راهی برای سرکشی پیدا خواهد کرد.

_خشم خود را بیرون بریز
اگر خشمگین شوید و با پرخاشگری برخورد کنید مردم نفوذ بیشتری بر شما خواهند داشت. پس بدانید خشم زمانی خوب است که با قاطعیت مطرح شود نه با پرخاشگری.

_من را همین طور دوست داشته باشید
عشق غیر مشروط فقط بین والدین و فرزندان کوچک اتفاق می‌افتد. در غیر این صورت این رفتار شماست که باعث می‌شود کسی عاشقتان شود یا از شما فاصله بگیرد.

_همیشه مهربانی بهتر است
کسانی که همیشه در مقابل رفتار بد دیگران کوتاه می‌آیند و با مهربانی می‌خواهند آن را رفع کنند در نهایت تبدیل به یک ماشین در اختیار می‌شوند که همیشه باید مهربان باشد. اگر روزی خلاف این کار را بکند مورد نفرت واقع می‌شود. پس سعی کنید در مهربان بودن کمی متعادل باشید.

_اتمام حجت کنید
والدینی که زیاد به فرزندشان تذکر می‌دهند و به آنها القا می‌کنند که حرف ما حجت است و نباید دیگر حرفی بزنی در واقع مشغول تخریب یک ارتباط هستند.

_صداقت مطلق بهتر است
اگر شما صادقانه همه چیز را به هر کسی بگویید دیگر هیچ حریمی برای خودتان ندارید. این حرف به معنی دروغ گفتن نیست به معنی پنهان نگه داشتن بخشی از زندگی برای خودتان است.

_من به هرچه بخواهم می‌رسم
باید بدانید که همه ما محدودیت هایی داریم که به ما اجازه نمی‌دهد هر چیزی را که می‌خواهیم به دست بیاوریم. موانع گاهی شخصی هستند و گاهی محیطی. اما در هر حال رسیدن به هر آنچه بخواهیم امکان پذیر نیست.

_خودم انجام می‌دهم
اینکه یک شخص بخواهد خودش به تنهایی همه کارها را انجام دهد یکجا زمین می‌خورد و این حس شکست بیشترین ضربه را به او خواهد زد.

_تنبیه روش تربیتی خوبی است
تنبیه باعث بیگانگی می‌شود و هیچ مشکلی را حل نمی‌کند

_درون‌گرا باش
زیادی تودار بودن همان‌قدر بد است که زیادی آشکار بودن. پس در بروز احساسات خود تعلل نکنید فقط بدانید کجا این احساسات را نشان می‌دهید.

_متواضع باش و از خودت تعریف نکن
بهتر است صادقانه نقاط قوت خودتان را بدون تکبر باور کنید و آنها را بیان کنید.اگر کارهایی هست که آنها را خوب انجام می‌دهید اجازه دهید استعدادها و توانایی‌هایتان شناخته شوند.

_همسرم باید عاشق خانواده‌ام باشد
این تفکر به شدت اشتباه است و باعث برهم خوردن روابط زناشویی شما خواهد شد. یادتان باشد همسر شما موظف نیست عاشق خانواده‌تان باشد.

_برای برنده شدن بازی کن
بعضی‌ها همیشه از خودشان بیش از حد توقع دارند، آنها فکر می‌کنند باید به زندگی مثل مسابقه نگاه کنند و اگر در این مسابقه برنده نشوند خود را شکست خورده می‌دانند. در صورتی که این افکار باعث تخریب زندگی و روحیه شما می‌شود

از کتاب 40 فکر سمی
مترجمان: شمس الدین حسینی_ الهام آرام نیا
مجله هنرى ژوان

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 − دو =