November 8, 2019 at 08:00PM

@zhuanchannel
این غذاهای سالم را زیاد نخورید!

بسیاری از غذاها می‌توانند سالم باشند اما به شرطی که در مصرف آنها شرط اعتدال را رعایت کنید:

_آووکادو یکی از این غذاها است. این میوه برای بهبود سلامت پوست، کاهش کلسترول و افزایش سلامت قلب، مفید است. با این حال فراموش نکنید که هر یک عدد آووکادوی متوسط ۲۵۰ کیلو کالری دارد.

_تن ماهی نیز اگرچه سرشار از پروتئین و اسیدهای چرب امگا۳ است، اما اگر به میزان زیاد آن را مصرف کنید، جیوه بیشتری وارد بدن خود کرده‌اید. اگر باردار هستید بهتر است که مصرف تن ماهی‌تان را محدودتر کنید.

_در مصرف سویا نیز زیاده روی نکنید. سویا حاوی فیتواستروژن‌ها است و در بدن مانند هورمون استروژن عمل می‌کند. افزایش سطح استروژن در بدن باعث اختلالات هورمونی می‌شود.

_پنیر نیز اگرچه حاوی کلسیم و پروتئین است و می‌تواند باعث تقویت استخوان‌ها و افزایش قدرت قلب شود، اما باید آن را در حد اعتدال بخورید و انواعی از پنیر را انتخاب کنید که سدیم و چربی کمتری دارند.

_گوشت قرمز منبع سرشار پروتئین است. با این حال، برخی از مطالعات می‌گویند که خوردن بیش از حد گوشت قرمز می‌تواند منجر به بیماری‌های قلبی عروقی، سرطان و افزایش خطر مرگ و میر شود.

_چغندر نیز اگرچه سرشار از ریزمغذی‌هاست و به کاهش خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ و بیماری قلبی کمک می‌کند، اما اگر مستعد ابتلا به سنگ‌های کلیه هستید، شاید بهتر باشد چغندر را با احتیاط بیشتری مصرف کنید.

#sputniknews
مترجم:فرادید
مجله هنرى ژوان

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × دو =