November 11, 2019 at 08:00PM

@zhuanchannel
خرافات مردم در مورد خوش شانسی در زمان تحویل سال نو 🙂
روزیاتو_مترجم:فروغ بیداری

بیشتر ما هنگام تحویل سال آرزوهای بسیار زیادی برای ۳۶۵ روز بعدی خود و عزیزانمان داریم. اما فارغ از جشن گرفتن و شادی کردن، کارهایی هم می‌کنیم که تقریبا خرافات محسوب می‌شود.
به طور مثال در ایران می‌گوییم لحظه سال تحویل هر کاری کنی، تا آخر سال همان کار را خواهی کرد. یا اگر موقع تحویل سال پول در دستت بگیری، یعنی تا آخر سال جیبت پرپول خواهد شد و ….
با این مقدمه از شما دعوت می‌کنیم در ادامه مطلب با دیگر رسم‌های جالب مردم جهان در مورد خوش شانسی آشنا شوید.

_لباس زیر قرمز بپوشید تا عشق واقعی پیدا کنید
تقریبا می‌توان حدس زد این رسم برای کجای جهان است: مکزیک و آمریکای لاتین. مردم این منطقه از دنیا بسیار شاد، خوشگذران و پرانرژی هستند و یکی از جالب‌ترین رسومشان که مربوط به سال نوست، پوشیدن لباس زیر قرمز است.
نزدیک سال نو که می‌شود در همه فروشگاه‌های پوشاک پر است از لباس‌های زیر به رنگ‌های قرمز، سبز زرد.
مردم لباس زیر قرمز را برای پیدا کردن عشق می‌پوشند. سبز یا طلایی را برای بدست آوردن ثروت و طلا و سفید را برای داشتن آرامش در سال جدید.

_چمدان خود را پر از لباس کنید و اطراف خانه و کوچه خود راه بروید!
در کلمبیا و دیگر کشورهای اسپانیولی‌زبان، مردم بر این باور هستند که اگر می‌خواهی در سال جدید زندگی دایم به سفر بروی و شاد باشی، باید روز سال تحویل یک چمدان لباس را برداری و نیمه شب، قبل از تحویل سال در گوشه‌وکنار خانه و کوچه و خیابان راه بروی.

_نیمه شب ۱۲ حبه انگور بخورید
در اسپانیا و پرتقال مردم رسم دارند ۱۲ حبه انگور را نیمه شب می‌خورند تا به رسم ۱۲ ماه سال، برکت و شادابی بر زندگی آنها جاری شود.

_جلوی در خانه دوستان خود تا می‌توانید ظرف بشکنید
دانمارکی‌ها هم رسم عجیبی دارند. آنها سال نو خود را با شکستن بشقاب جلوی خانه دوستانشان آغاز می کنند. رسم اینگونه است که هر چه بشقاب‌های بیشتری در مقابل خانه شما شکسته شده باشد، یعنی دوستان بیشتری دارید و در نتیحه خوش شانس تر هستید.
البته مردم دانمارک رسم دیگری هم دارند. اینکه روی صندلی بایستید و نیمه شب پایین بپرید تا ارواح خبیثه و شیطانی را از خانه و زندگی خود دور کنید و با شانس بیشتری وارد سال جدید شوید.

_آرزوهای خود را روی کاغذ بنویسید، بسوزانید و خاکسترش را بنوشید!
مردم روسیه رسم دارند آرزوهای خود را روی کاغذ می نویسند. وقتی ساعت ۱۲ نیمه شب شد، کاغذ را با شمع می سوزانند و خاکستر آن را داخل لیوان شامپاین خود می ریزند و می نوشند. اعتقاد دارند با این کار آرزوهایشان برآورده خواهد شد.

_نیمه شب به دریا بروید و از روی ۷ موج بپرید!
در برزیل، مردم پس از نیمه شب به دریا می روند و از روی ۷ موج دریا می پرند و در هر پرش، آرزوی خود برای سال جدید را بیان می کنند. اعتقاد دارند با این کار رویاهای آنها محقق خواهد شد.

_سوپ نودل سیاه بخورید تا عمرتان دراز و جیبتان پر پول باشد
سوپ نودل سیاه را باید یک نفس بالا بروید زیرا اگر نودل‌ها را بجوید یا با دندان نصف کنید، انگار که رشته‌ی شانس و اقبال خود را قطع کرده‌اید.
در ژاپن مردم سال نوی خود را با خوردن سوپ نودل سوبا (نودلی که از آرد گندم سیاه تهیه می شود) آغاز می کنند. بلند بودن رشته ها نودل نمادی از بلندی زندگی و رونق و روزبهی است.

منبع: indystar
مجله هنرى ژوان

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + نه =