February 19, 2020 at 08:00PM

@zhuanchannel
خانم‌ها! این عادت‌ها شما را مریض می‌کنند

_محصولات سویا زیاد مصرف می‌کنید
پروتئینی که در سویا وجود دارد می‌تواند جایگزین کاملی برای پروتئین حیوانی باشداما به این شرط که به اندازه مصرف‌شان کنید. محصولات سویا اگر در حد متعادل مصرف شوند به کاهش ریسک ابتلا به خیلی از سرطان‌ها کمک می‌کنند. یادتان باشد که مصرف زیاد سویا می‌توانند سبب یبوست، نفخ، تهوع، آلرژی و اختلال در عملکرد غده تیروئید شود. اگر یک مادر طی دوران بارداری زیاد از محصولات سویا استفاده کند، به جنین در حال رشدش آسیب خواهد زد.

_از رنگ موی سیاه استفاده می‌کنید
خیلی از رنگ مو‌ها حاوی پارافنیلن دی آمین هستند که عامل تناژ مشکی و قهوه‌ای تیره است. این ماده می‌تواند سبب آلرژی شدید و حتی کما شود و مشکل اینجاست که این اتفاق لزوما فورا بعد از رنگ کردن مو‌ها روی نمی‌دهد. رنگدانه‌های تیره دارای عوامل سمی دیگری هم هستند. مثلا قطران زغالسنگ (عامل ماندگاری رنگ مو) سرطانزاست و سرب هم در بدن می‌ماند و در استخوان‌ها ذخیره می‌شود. هنگام خرید رنگ مو به ترکیبات آن دقت کنید و انواعی از رنگ مو را انتخاب کنید که در آینده شما را دچار مشکلات سلامتی نکنند.

_معمولا جوراب‌های نایلون می‌پوشید

مکررا جوراب‌های نایلون و شلوار جین تنگ پوشیدن می‌تواند باعث افزایش مو‌های زیرپوستی روی پا‌ها و در نواحی بیکینی شود. علتش هم این است که لباس‌های از جنس مصنوعی و تنگ جلوی رشد مو‌های طبیعی روی پوست را گرفته و باعث می‌شوند این مو‌ها در زیر پوست رشد کنند. برای جلوگیری از این اتفاق باید مرتبا به پوست‌تان مرطوب کننده بزنید و جوراب‌های نخی بپوشید، نه نایلونی.

_ظرف‌ها را با اسفنج می‌شویید
دانشمندان محاسبه کرده‌اند که یک سانتیمتر مکعب از کثیف‌ترین اسفنج‌های ظرفشویی حاوی ۵۰ میلیارد میکروارگانیسم است. این میکروارگانیسم‌ها به دست‌های شما منتقل می‌شوند و زمانی که با همین دست بدن و صورت‌تان را لمس می‌کنید، زمینه را برای انواع بثورات و بیماری‌های پوستی فراهم می‌نمایید. اسفنج ظرفشویی را با آبجوش یا محلول الکل تمیز کنید.

_بعد از حمام کردن موهایتان را حوله پیچ می‌کنید
حوله پیچ کردن مو‌های تازه شسته شده به مدت طولانی مانند حمام سونا برای موهای‌تان عمل می‌کند. یعنی وقتی مو‌های خیس‌تان را در حوله می‌پیچید، پوست سرتان شروع به ترشح چربی بیشتری می‌کند و زودتر چرب و کثیف می‌شود.

_لوازم آرایشیتان را در حمام می‌گذارید
خیلی از خانم‌ها عادت دارند لوازم آرایشی خود را در حمام بگذارند. محیط حمام از نظر دما و رطوبت مدام در نوسان است و همین باعث می‌شود تاریخ مصرف این مواد کمتر شود و بافت و کیفیت‌شان نیز تغییر کند.

_دمپایی لا انگشتی می‌پوشید
وقتی دمپایی لا انگشتی می‌پوشید، کف پای شما حمایت نرمالی را که باید داشته باشد ندارد و این می‌تواند منجر به آسیب تاندون‌ها، درد و آرتروز زانو و قوزک پا شود. وقتی با دمپایی لا انگشتی راه می‌روید، پای‌تان مدام تحت تنش است و این فشار بر وضعیت بدنی‌تان اثر می‌گذارد و مفاصل‌تان را نیز تحت تاثیر قرار می‌دهد.

_ناخن هایتان را بلند نگه می‌دارید یا ناخن‌های بلند می‌کارید

دانشمندان دریافته‌اند زیر ناخن‌های بلند، پاتوژن‌هایی تجمع می‌کنند که معمولا آن‌ها را با لاک می‌پوشانید. زیر ناخن‌های بلند باکتری‌های خیلی بیشتری وجود دارد تا ناخن‌هایی که قد طبیعی‌تری دارند. هر چه ناخن‌های‌تان بلندتر باشند، تمیز نگه داشتن آن‌ها کار سخت‌تری است و برای شستن دست‌های‌تان باید وقت بیشتری صرف کنید.
منبع: brightside
مترجم:هدی بانکی
@bartarinha_news
مجله هنرى ژوان

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × چهار =