March 2, 2020 at 08:00PM

@zhuanchannel
برنامه ریزی برای تغییر آسان سبک زندگی در آستانه سال نو
روزیاتو سعیده اکبری

۱- تاثیر منفی کربن در محیط زیست را با یافتن غذاهای ارزان و تخفیف‌دار کاهش دهید
اگر به محیط زیست و سلامت آن اهمیت می‌دهید، حتما بیشتر تلاش می‌کنید که تا حد امکان بازیافت کنید و از هر چه دم دستتان می‌رسد برای تهیه و طبخ غذا استفاده کنید و دورریز کمتری داشته باشید.
یک راهکار دیگر این است که از غذاهای تخفیف‌دار استفاده کنید. البته، شاید این مورد در ایران خیلی شایع نباشد اما می‌توانید از غذاهایی که تاریخ مصرفشان رو به اتمام است و سوپرمارکت‌ها یا رستوران‌ها می‌خواهند در پایان روز دور بریزند استفاده کنید تا هم از انباشت زباله‌ها جلوگیری کنید و هم ارزان سیر شوید.
یک برنامه کاربردی سوئدی به نام کارما (Karma) که در سوئد و لندن در دسترس است و احتمال دارد در کشورهای دیگر نیز مورد استفاده قرار گیرد نظیر همین خدمت را ارائه می‌دهد و با مراجعه به آن، می‌توانید غذاهای باکیفیتی که ۵۰ درصد تخفیف دارند را از ۱۵۰۰ رستوران و فروشگاه در این شهرها تهیه کنید.

۲- روزی ۵ دقیقه برای سلامت ذهن و روح خود وقت بگذارید

هر کسی در زندگی ممکن است با استرس‌های جورواجوری مواجه باشد.

یکی از این روش‌ها استفاده از برنامه‌های کاربردی آموزشی مانند Calm است که صداهای آرام‌بخش مانند شرشر باران و جلسات رایگان مدیتیشن و تکنیک‌های آرامش ذهن دارد.
برنامه دیگری به نام Remente هم ترکیبی از روانشناسی و ورزش‌های ذهنی و مغزی است که به مدیریت استرس کمک می‌کند و شما با راندمان و بازده بالاتر می‌توانید از پس زندگی روزمره بربیایید.

۳- هر روز صبح تمرینات کششی انجام دهید
اگر شما هر روز صبح که از خواب بیدار می‌شوی، دست‌هایتان را به حالت عدد ۷ بالا ببرید، بیشتر احتمال دارد در سر تا سر طول روز احساس شادی در وجود شما باشد.

۴- یک سرگرمی خارج از منزل برای خودتان پیدا کنید

۵- بیشتر کتاب بخوانید
اگر می‌خواهید امسال بیشتر کتاب بخوانید، اما نمی‌دانید که چطور وقت مناسب برای کتاب خواندن پیدا کنید، شاید برنامه‌های کاربردی موبایل نظیر Blinkist به شما کمک کند تا بهتر بتوانید تصمیم بگیرید.
با این برنامه یا نظیر این برنامه‌ها می‌توانید کتاب‌هایی را پیدا کنید که خواندنشان فقط ۱۵ دقیقه طول می‌کشد
چه به صورت صوتی و چه متنی.

وب سایت Goodreads نیز منبع دیگری است که به شما کمک می‌کند هر چیزی را که می‌خوانید یا می‌خواهید بخوانید دنبال کنید.

۶- یک رژیم غذایی انعطاف‌پذیر داشته باشید
سعی کنید فقط چند روز در هفته گوشت نخورید یا رژیم منعطفی داشته باشید که بیشتر شامل گیاهان باشد.

۷- روزی ۳۰ دقیقه زودتر بیدار شوید
اگر عادت دارید مرتب زنگ هشدار بیدارباش را به حالت تعویق دربیاورید یا تلفن خود را بی‌صدا کنید، به شما توصیه می‌کنیم موبایل یا ساعت کوکی خود را دور از تختخواب بگذارید تا مجبور شوید از جایتان بلند شوید و خاموشش کنید.
بهترین ایده این است که شب‌ها به آن نگاه نکنید زیرا نور تلفن همراه شما ممکن است نظم ساعت بدنتان را بر هم بزند و آن را دچار اختلال کند.

منبع: insider
مجله هنرى ژوان

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − پانزده =