سرگرمی ها چطور باعث بهره وری مغز میشود؟

 

همه‌ی افراد احتیاج به سرگرمی دارند. در واقع این سرگرمی‌ها هستند که باعث ایجاد ذوق و اشتیاق در زندگی می شود

سرگرمی ها چطور باعث بهره وری مغز میشود؟

آشپزی
آشپزی به طور کلی باعث می شود بر روی محصول و یا فرآیندی که انجام می دهید تمرکز کافی داشته باشید. مزیتی که آشپزی دارد این است شما را مجبور می کند برای آن از قبل برنامه‌ریزی کنید.

پیاده‌روی
پیاده‌روی ذهن‌تان را پاک می کند و باعث افزایش تمرکزتان روی زمان حال می شود. علاوه بر این، با پیاده‌روی به بهبود سلامت جسمانی خود کمک شایانی می‌کنید.

نقاشی کردن
نقاشی کردن این فرصت را به شما می‌دهد به سراغ اندیشه، خواسته‌ها و احساساتی که در آن شناور هستید بروید و شاید کمک کند بتوانید آن را به یک چیز فیزیکی و یا ملموس ترجمه کنید. الهام بخش بودن نقاشی ممکن است بهره‌وری شما در محیط کارتان را افزایش دهد.

مجسمه سازی
مجسمه‌سازی به شکلی ابتدایی موجب ساختن چیزهای ملموس می‌شود، چیزهایی که محصول خلاقیت محض شماست.

نوشتن
این سرگرمی با قدرت خود می‌تواند به شما کمک کند با انرژی وارد مسیری شوید که به آن علاقه‌مند هستید و در آن مسیر به دنبال افکار، رؤیاها و خواسته‌هایتان باشید. مهارت نوشتن به شکوفایی خلاقیت‌ها در شما کمک می کند.

دویدن
دویدن به شما یاد می دهد چگونه به جلو بروید تا با موانع ذهنی که مانع فعالیت‌های شما شده‌اند مقابله کنید.

رقصیدن
رقص به عنوان سرگرمی در افزایش بهره‌وری محسوب نمی شود، اما سرسختی و زمانی را که به آن اختصاص می‌دهید سبب می شود کم‌کم تأثیرش را در افزایش بهره‌وری نشان دهد.
رقصیدن کمک می کند بر روی بسیاری از حرکت‌هایتان تمرکز داشته باشید و کارهای روزانه‌تان را با اشتیاق بیشتری انجام دهید.

یوگا
شما با انجام یوگا به ذهن‌تان این اجازه را می‌دهید که خود را از همه‌ی افکار بیرونی پاک کند و تنها بر روی فعالیت‌های بدنی‌تان متمرکز شود.

مطالعه کردن
مطالعه کردن بهره‌وری بالایی دارد، چرا که می‌توانید خیلی راحت زمان‌های استراحت و بیکاری خود را به این کار اختصاص دهید. مطالعه کردن به یادگیری شما در سرگرمی‌ها، رفتارها و الگوهای جدید کمک می کند که این خود باعث افزایش کارایی در شما می شود.

بازی‌های ویدئویی
این نوع بازی‌ها اصولآ باعث ایجاد انگیزه و بهره‌وری بیشتری در شما می شود که از جمله آن می‌توان به افزایش تمرکز، اراده، همکاری، کار گروهی و تلاش مجدد در صورت شکست اشاره کرد.

باغبانی
باغبانی مسبب این می شود که بیاموزید چگونه پروژهای مختلف گیاهان را به طور هم‌زمان و به بهترین نحو ممکن مدیریت کنید.

بافندگی
بافندگی یک سرگرمی لذت بخش و شیوه‌ای عالی برای افزایش بهره‌وری محسوب می شود. چرا که بافتن بافتنی تنها نیازمند مهارت‌های انجام چند کار هم‌زمان است که نتیجه‌ی آن یک محصول فیزیکی ملموس خواهد بود؛ چیزی که در دنیای کار امروزی به شدت مورد نیاز است.

کار کردن با چوب
ساختن حتی یک چیز کوچک برای خودتان می‌تواند به شکل چشمگیری روی افزایش اعتماد به نفس شما تأثیر بگذارد. شاید با تمرکز کافی بتوانید چیزهایی را بسازید که جزئی از نیاز شماست و در نهایت افزایش بهره‌وری و خوشحالی شما در زندگی را به همراه دارد.

بدنسازی
در بدن‌سازی می توانید بر روی مواردی چون افزایش قدرت، کنترل و قانونمندی تمرکز داشته باشید. در اصل همین موارد به طور چشمگیری بر روی افزایش بهره‌وری شما مخصوصاً در حوزه‌های مختلفی از زندگی تأثیر بسزایی می گذارد.

شنا کردن
علاوه بر اینکه شنا کردن به آرامش و افزایش قدرت‌تان کمک می کند، تأثیر فوق‌العاده‌ای بر روی سلامتی شما دارد.

lifehack

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + شش =