‏فرآیند ذبح اسلامی

میدانستید که در تمامی شعب خانه استیک نصرت تمام برش ها از حیوانات حلال گوشت هست و به صورت ذبح اسلامی طبخ و به فروش می‌رسد.

‏فرآیند ذبح اسلامی برش گردن شامل مری و دو شاه رگ اصلی را شامل می‌شود.

اما دلیل این کار چیست؟

‏در این روش تمام خون موجود در بدن لاشه پس از ایجاد برش در ناحیه شاهرگ شروع به پمپاژ خون به سمت مغز می‌کنند تا زمانی که خون رسانی به مغز قطع نشود. در این بین با شکاف ایجاد شده در‌ گردن تمامی خون موجود از دو شاهرگ اصلی خارج می‌شود.

پس قطعا مایعی که بعد از برش بافت گوشت از اون خارج می‌شود هر انچه که هست خون نیست. به پروتئین مایع در بافت گوشت‌ که کار اکسیژن رسانی به بافت های عضلانی رو برعهده دارد میوگلوبین گفته ‌می‌شود.

در هنگام برخورد گوشت با سطح داغ بافت گوشت شروع به برشته شدن می‌کند و مایع میان بافتی خودشون که همون میوگلوبین‌ هست رو به سطح بالایی خودشون انتقال می‌دهند. برای همین است که ما باید بعد از پخت چند دقیقه ای به گوشت استراحت بدهیم ‌تا این ‌پروتئین موجود به بافت خودشون برگردد.

در این بین وقتی شما وقتی استیک با پخت کمتری سفارش می‌دهید به علت حجم بالائی از میوگلوبین رنگ گوشت را قرمز می‌بینید. پس با خیال راحت از پخت انتخابی استیک لذت ببرید. پیشنهاد من به کسانی که استیک رو به صورت پخت کامل میل میکنند این هست که پخت های پائین تر رو امتحان بفرمایید.

انتخاب و پیشنهاد همیشه من درجه پخت Medium بوده، هست و خواهد بود.

‏سالمونلا موجود در‌گوشت کاملا در دما ۶۰ تا ۷۰ درجه سانتیگراد از بین میرود. هر‌کدام از درجه های پخت نوشته شده دما میانی و مرکز گوشت هست.

اگر برگردیم به روزهای ابتدائی کرونا آن زمان میگفتند غذا را ابتدا گرم کنید و بعد نوش جان کنین. اگر به دما مرکزی هر‌کدام از درجه ‌پخت ها دقت بفرمایید متوجه می‌شوید که تمام گوشت در پخت ها دمای بالا تری رو دارن و کاملا ایمن می‌توانید نوش جان کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − پنج =