10 راه برای اینکه بفهمید محصولات تازه استفاده می‌کنید یا خیر

10 راه برای اینکه بفهمید محصولات تازه استفاده می‌کنید یا خیر
مترجم:محدثه تنها

اگر زرده وسط تخم مرغ باشد، تخم مرغ تازه است
وقتی تخم مرغ را می‌شکنید، به زرده آن نگاه کنید. اگر در وسط آن قرار گرفته باشد و دور آن دایره‌ای از سفیدی باشد به این معنی است که این تخم مرغ تازه است.
همچنین خود زرده باید حجیم باشد.
اگر صاف است، آن را نخورید.
اگر سفیده مرزهای واضحی ندارد و اگر تخم مرغ پخش می‌شود، ممکن است نشانه آن باشد که غذای شما فاسد است.

در اینجا روش دیگری برای تشخیص کیفیت تخم مرغ وجود دارد:
یک تخم مرغ خام را در آب بیندازید. اگر ته بماند سالم است.
اگر یک طرف آن بالا بیاید، به این معنی است که تخم مرغ تازه نیست اما هنوز قابل خوردن است اما اگر به سطح آب آمد، باید آن را دور بیندازید.

_به دم آووکادو دقت کنید
یک راه آسان برای بررسی و تازه بودن آووکادو نگاه کردن به ته و دم آن است.
سعی کنید آن را جدا کنید – اگر انجام آن آسان است، به این معنی است که آووکادو تازه است. اگر بیرون آوردن “دم” سخت باشد، این بدان معناست که میوه هنوز نرسیده است.

_یک کدو تنبل خوب “خالی” به نظر می‌رسد
برای اینکه بفهمید کدو تنبلی که در دست دارید چقدر خوب است، با دست به آن ضربه بزنید و به صدای آن گوش کنید. اگر به نظر می‌رسد که داخل آن خالی است، این محصول ارزش خریدن دارد و از طرف دیگر باید ظاهری سفت داشته باشد.

_ماستی که لایه لایه شده نباید دور ریخته شود

گاهی اوقات ما محصولاتی را که هنوز برای خوردن خوب هستند دور می‌اندازیم.
به عنوان مثال، هنگامی که یک لایه مایع در بالای ماست ظاهر می‌شود – این محصول قابل مصرف است. این لایه آب پنیر است که دارای مواد مغذی است و خوردن آن بی‌خطر است، بنابراین می‌توانید به سادگی ماست را هم بزنید تا قوام یکدست تری به دست آورید.

_ماهی باید سفت باشد
همیشه بافت ماهی تازه را بررسی کنید. با انگشت روی بدن آن فشار دهید. گوشت باید به شکل قبلی خود برگردد و فلس آن سفت باشد. همچنین، حتما به چشمان ماهی نگاه کنید: چشمان نباید لایه سفید داشته باشند یا فرورفته باشند.

_در اطراف مرغ نباید مایعی وجود داشته باشد
هنگام انتخاب مرغ، قطعاتی را انتخاب کنید که مایع زیادی در اطراف خود ندارند. اگر یک مرغ یخ زده را از فریزر بیرون بیاورید و یخ زیادی در اطراف محصول وجود داشته باشد، گویی مرغ در یک گودال یخ زده افتاده‌است، خوردن این گوشت خطرناک است و همچنین از مرغی که پوست بیش از حد قرمز دارد اجتناب کنید.

_تشخیص روغن نارگیل تقلبی آسان است
تشخیص وجود مواد تقلبی در روغن نارگیل آسان است. آن را به مدت 30 دقیقه در یخچال قرار دهید. روغن نارگیل می بندد و سایر روغن‌های تقلبی در آن به صورت لایه ای جداگانه ظاهر می‌شوند.

_زیر لایه اول پوست پیاز نباید لکه‌ای وجود داشته باشد
یک پیاز را بردارید و ببینید که زیر لایه اول پوست آن چگونه به نظر می‌رسد. اگر لکه‌هایی دیدید که انگار پوست آن کمرنگ شده‌است، به این معنی است که مقداری کپک روی پیاز وجود دارد.

_به رنگ لیمو توجه کنید
تشخیص رسیدن لیمو با چشم آسان است. رنگ زرد پررنگ و صافی پوست نشانه‌هایی است که می‌توانید رسیده بودن میوه را تشخیص دهید. رنگ زرد کم رنگ و رنگ مایل به سبز به این معنی است که بهتر است لیمو را نخرید.

_قهوه را به صورت دانه بخرید نه پودر
به دوستداران قهوه توصیه می‌شود قهوه آسیاب شده را خریداری نکنند زیرا این محصول که مورد علاقه افراد زیادی است اغلب تقلبی است.
به سختی می‌توان گفت دقیقا چه چیزی در این پودر وجود دارد.
بلوط، ذرت بو داده و خاک اره را می توان به قهوه آسیاب شده اضافه کرد.

برای جلوگیری از این امر، می‌توانید دانه‌های قهوه را خریداری کرده و خودتان یا در فروشگاهی که آنها را خریداری کرده‌اید، آن را آسیاب کنید.
By: via مجله هنرى ژوان

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − نه =