افزایش سرعت تلفن همراه با چند ترفند ساده اما مؤثر

افزایش سرعت تلفن همراه با چند ترفند ساده اما مؤثر
مترجم:گلریز برهمند

۱- گوشی تان را ۳ بار در هفته ری استارت کنید
همانطور که به استفاده از تلفن همراه خود و دانلود اپلیکیشن های جدید ادامه می دهیم، رَم گوشی مان هم پرتر و پرتر می شود.
و تنها راه برای آزاد کردن مقداری فضا و درنتیجه افزایش سرعت تلفن همراه این است که ۳ بار در هفته آن را ری استارت کنیم.

با این کار رَم پاک می شود و می توانید شروع تازه ای داشته باشید. برای ساده تر شدن کار می توانید از طریق ستینگز یا همان بخش تنظیمات تلفن همراه تعیین کنید گوشی تان کدام روزها و چه وقت هایی به طور خودکار ری استارت شود.

۲- اپلیکیشن ها را تنها از طریق وای-فای آپدیت کنید

همه از ضرورت آپدیت یا همان به روزرسانی اپلیکیشن های گوشی آگاهی هستیم اما این کار را نباید با استفاده از اینترنت سیم کارت انجام داد. چون بسیاری از اپلیکیشن ها حجم بسیار زیادی دارند و به سرعت اینترنت سیم کارت تان را مصرف می کنند، امری که از سرعت گوشی می کاهد.
شما می توانید با رفتن به بخش تنظیمات تلفن همراه و انتخاب وای-فای به عنوان تنها راه آپدیت اپلیکیشن ها این مسأله را حل کنید. بهتر است برای به روزرسانی اپلیکیشن های بیشتر از ۱۰۰ مگابایت از اینترنت سیم کارت استفاده نکنید.

یک دلیل دیگر برای استفاده ی حداقلی از اینترنت سیم کارت این است که بیشتر اوقات سرعت دستگاه را پایین می آورد.

بسته به اینکه چقدر تا دکل مخابرات فاصله داشته باشید، اینترنت سیم کارت معمولاً به درستی کار نمی کند. بنابراین نه تنها وقت بیشتری از شما برای انجام کارهایتان می گیرد، بلکه تمام تلفن همراه تان را به زحمت بیشتری می اندازد و بنابراین باتری گوشی را بیشتر مصرف می کند.

۳- اگر از حالت Ambient Screen استفاده می کنید، غیر فعالش کنید

این حالت این امکان را به شما می دهد که نوتفیکیشن های گوشی را به راحتی، بدون باز کردن قفل گوشی ببینید. با این حال، این قابلیت باعث می شود باتری گوشی زودتر خالی شود، امری که در بلند مدت به گوشی صدمه می زند. به علاوه، این حالت همیشه، حتی وقتی که گوشی در حال شارژ است، فعال می ماند و همین مسأله می تواند باعث شود ساعت ها طول کشد تا باتری شارژ شود.

۴- قابلیت Data Saver را در کروم فعال کنید

بر اساس داده ها، نزدیک به ۹۰ درصد کاربران تلفن همراه برای جستجو در اینترنت از مرورگر کروم استفاده می کنند و به همین دلیل هم هست که قابلیت Data Saver می تواند نجات بخش باشد.
چون این قابلیت صفحاتی که در اینترنت می بینیم را تا ۳۰ درصد و ویدئوهایی که تماشا می کنیم را تا ۵۰ درصد فشرده می کند.
به این ترتیب دیتای بسیار کمتری مصرف می شود و می توان با سرعت بیشتری در اینترنت جستجو کرد. تنها کاری که باید انجام دهید این است که به بخش تنظیمات کروم بروید و قابلیت Data Saver را فعال کنید.

۵- حافظه ی سیستم را چند بار در روز پاک کنید

سیستم های اندرویدی معمولاً خود فرآیندهای غیر ضروری را غیر فعال می کنند اما این کار را خودتان هم می توانید انجام دهید. هر چند باری که در روز مایل هستید، حافظه ی سیستم خود را پاک کنید تا سرعت گوشی تان بالا رود. اپلیکیشن هایی هستند که این کار را برایتان انجام دهند، اما خود بخشی از فضای گوشی را اشغال و گاهی هم باتری مصرف می کنند. به همین دلیل است که انجام این کار به صورت دستی، دقیق تر از هر اپلیکیشنی، سرعت تلفن همراه تان را زیاد می کند.

۶- ورژن سبک اپلیکیشن ها را نصب کنید
پردازش بعضی اپلیکیشن های سنگین حتی برای گوشی های جدید هم می تواند دشوار باشد، امری که بر روی سرعت تلفن همراه اثر می گذارد. به همین دلیل است که با نسخه ی سبک اپلیکیشن ها می توانید کارآمدی را بدون پایین آمدن سرعت تلفن همراه تجربه کنید.

۷- زیاد آپدیت و آپگرید نکنید
شاید توصیه ی عجیبی به نظر برسد اما اگر تلفن همراه تان جدید نیست، نسخه های جدید و آپگریدها سرعتش را کم می کنند. به علاوه، اگر حافظه ی گوشی تان تقریباً پر است، تحت فشار قرار دادن هر چه بیشتر آن با این به روزرسانی ها اثری منفی بر سرعت گوشی خواهد داشت.
به خاطر داشته باشید که از گوشی های اندرویدی بدون به روزرسانی کردن می توان استفاده کرد و تنها مشکلش این است که از قابلیت های جدید برخوردار نمی شوید.

۸- از قرار دادن تلفن همراه تان در معرض گرما و سرمای شدید خودداری کنید

قرارگیری در معرض سرما یا گرمای زیاد، باتری تلفن های همراه را نابود می کند. به همین دلیل است که توصیه می شود در روزهای گرم گوشی خود را در معرض نور خورشید رها نکنید. همچنین توصیه می شود برای استفاده از تلفن همراه آن را در معرض سرمای شدید قرار دهید. بنابراین کلام آخر آنکه باید گوشی خود را گرم نگه داریم اما نه در حد گرمای شدید.
By: via مجله هنرى ژوان

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + 16 =